11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Znaci razmisljam o tome da svu unutrasnjost zamjenim u drvo ili bruseni aluminij na autu bas kao na ovoj slici

E sad ne mogu bas naci puno dijelova tih a na ebayu su dosta skupi sto mi preporucate?

Inace radi se o VW Bora 2000 god

 

21039964_1646442988707238_1442652252_n.p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jos nekako najljepse crno to sve...

 

Nisu to neke lajsne pa da daju neku liniju, ovako sivo meni to izgleda samo nabacano bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo, barem meni, izgleda kao unutrašnjost nekog jeftinog 'kičastog' VW modela za kinesko tržište. Kako kaže Mouse, bolje crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj je najbolje, ovo uopće nije brušeni alu nego obična lakirana plastika, pogotovo oko ventilacije...uglavnom ružno. Ako hoćeš da izgleda kak spada isprsi se za pravi alu, inače ostavi kak je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onoj gornjoj slici ventilacije su lakirane i k tome su obične od Golfa, mislim da sam ih vidio na AliExpresu da prodaju, bolje bih onda ostavio u crnoj i u originalu sve. Ako se odlučiš bolje polako skupljati originalni dekor, je da je skup a bit će i skluplji i teže dobavljiv. Da li alu ili drvo ovisi o tebi, dečki znaju da ja preferiram drvo ali to je bila osobna odluka, mada mi se i alu sviđa ali drvo mi je draže.

Početkom godine sam naletio na set drvenog dekora na ebay.de po pristojnoj cijeni s ručicom u kompletu pa me to povuklo da ga uzmem jer su svi ostali bili bez i tako se navuko na drvo.

volkswagenbora_1998_83ll4o.jpg

23517_interior_web5xbv7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda bi drvo i radije no bas kako ti kazes skupo je to dosta da barem naiđem na nešto jeftinije kao sto si ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ostavi sada kako je za sada i traži dok ti ne uleti set koji ima sve ili komplet rukohvati da su u dobrom stanju pa onda lajsne i ovo posebno. Lak je osjetljiv a ako je izgreban i oštećen opet neće biti lijepo za vidjet a do tada imaš sve u crnom jer i to je ljepše od onih lakiranih alu ventilacija ili kineskih rukohvata. Evo jedan komplet baš u dobrom stanju osim rukohvata ... Vw Bora/Golf 4 Holz Dekor Schaltknauf 6gang 4Motion Highline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ostavi sada kako je za sada i traži dok ti ne uleti set koji ima sve ili komplet rukohvati da su u dobrom stanju pa onda lajsne i ovo posebno. Lak je osjetljiv a ako je izgreban i oštećen opet neće biti lijepo za vidjet a do tada imaš sve u crnom jer i to je ljepše od onih lakiranih alu ventilacija ili kineskih rukohvata. Evo jedan komplet baš u dobrom stanju osim rukohvata ... Vw Bora/Golf 4 Holz Dekor Schaltknauf 6gang 4Motion Highline

Znači to drvo je na cijeni stalno..a ja ga zamalo bacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto metar drva kod vas haha.

Ma, skup je dekor od oraha i tesko je naci set koji ima sve u kompletu a da nije previse ostecen, sitna ostecenja ne racunaj. Eto, moj set od V6 je bio takav, znaci sav dekor zajedno sa rukohvatima i to me sve kostalo kao ovaj gornji koji sam stavio, tako da sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrast

nisam potrošio niti 2 kubika još imam par komada za roštilj :lol2

Stiropor fasada osmica, pod gipsane staklena vuna u aluminiju

i sa alu trakom spojeno sve sam sam radio

kad se ne loži temperatura mi ne ide ispod 20

još da raskrijem krov stavim stirodur izbetoniram složim crijep

nemam potrebe grijati

Dobra izolacija i nema zime :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dado je iz Pule, tamo su zime ipak blaže nego kod nas, no izolacija zlata vrijedi kod uštede topline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdje to?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Pula

nekad sam trošio oko 8 metara

 

Dado je iz Pule, tamo su zime ipak blaže nego kod nas, no izolacija zlata vrijedi kod uštede topline.

i kod uštede topline i kod hlađenja razlika je ogromna.

Sad da ranim išao bi sa stiroporom od 10

a izunutra nebi niti žbukao, odmaknuti se od zida 10 cm i drugi zid od siporeksa

gletovanje sa mrežicom pa fina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda bi drvo i radije no bas kako ti kazes skupo je to dosta da barem naiđem na nešto jeftinije kao sto si ti :D

Da se malo vratimo temi ... baš sam neki dan naišao na jednu fotku VW Golf 4 V6 4-Motion koji je u originalu došao sa volanom drvo koža. Do sada sam ih viđao samo u Passatima kod Bore ili naknadno u G4 a ovaj je baš kao novi kupljen imao sav dekor u drvu sa volanom. Eto, i u jačim modelima se ovakav dekor nailazi a ne samo u čađavcima haha.

 

* Genaue Pkw Bezeichnung: VW Golf 4 V6 4-Motion

* Baujahr: 07/2002

* Hubraum: 2,8 Liter (2796 ccm)

* Leistung: ca. 165 KW / 225 PS

* Farbe: Black Magic Perleffekt

 

Wichtige Grundausstattung ab Werk:

* Absolute Vollausstattung

 

027aika6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jos jedno pitanje dali bi pasao naslon za ruku iz vw passata u vw boru/golf4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polirani alu je skup dosta ja bih prije isao na Net-Optic (Dolazilo samo na Golfu sa Sport-Edition opremom) jer je dosta priblizno kao i polirani alu a jeftiniji je dosta.

3colors.jpg0E5904E0-5742-459E-871B-2B6C9B94509B_zps3sidebyside.jpg061120091103.jpgGenuine-VW-Golf-MK4-Bora-silver-net-optiGenuine-VW-Golf-MK4-Bora-silver-net-optiGenuine-VW-Golf-MK4-Bora-silver-net-opti

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jednog zanimljivog dekora od drveta Mitra koji se isto radio za G4.

mobile.560fezre-2xokuw7lrw.jpg

01_mitra_wurtzelholzaab7p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli to OEM drvo ili je lakirano u tamniju nijansu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji mitra dekor onda bi i volan trebao dolaziti u tom drvetu kao i moj koji se slaže sa ostatkom dekora ali ne mogu tvrditi.

Evo nešto na što sam naišao, neku zaštitu za volan ili je dolazilo kod kupovine da se lak oko vijenca ne ošteti.
100_1892bxs2c.jpg

100_1891n0ssr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11