11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Tačno tako, baš je teško naći dobru Mk4, a da nije preskupa.

 

Da li na vratima preko ovih šarafa od brave dođu neki plastični poklopci?

I ako dođu koji im je kataloški?

Kad god otvorim vrata, ovo mi smeta, jer je ružno.

ba916a5712d80b033a0386b7b705bfb2.jpg226b067e17013f11196d5e840cc8a502.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao neku plastku koja ide preko one kuke na B stupu, moram naci sliku ali neke poklopce za ove vijke ne, iako postoje poklopci za vijke od prednjh blatobrana, pa za stokove i na gepeku.

 

Ove poklopce koje idu na vijke od prednjih blatobrana imam, jos cu uzet od prednje haube, te od gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da imaju poklopci za te vijke sa brave,ipak potrazim malo pa ako sta nadjem javim.A i te sto su skuplje veliko je pitanje kakve su jer ipak G4 ulazi u godine pa sve manje ih ima koji su zdravi,ili oni koji su odrzavani i cisceni redovno iza plastike rubova.Novi vlasnik sto je od mene kupio G4,prije kupnje ja sam skinuo plasticnu zastiti i pokazao mu da nema ni truna korozije tako da ce ga sluziti dugo godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš taj soft touch i prelakiraš plastike sprejem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš taj soft touch i prelakiraš plastike sprejem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Imaš neki sprej za preporučit?

 

I koliko je teško skinut taj okolni dio? Nisam ga nikad skidao pa pitam :D

Edited by sandmanVW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga sa plastika ispod volana skidao sam onim sredstvom za odmašćivanje grilla i rerni.

 

Posle toga ošmirglao sa P800 i P1200 vodobrusnim.

Koristio sam sprej Dupli Color 9005 (mat crni) i preko toga nanio Dupli Color bezbojni lak. Ispalo je odlično.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga sa plastika ispod volana skidao sam onim sredstvom za odmašćivanje grilla i rerni.

 

Posle toga ošmirglao sa P800 i P1200 vodobrusnim.

Koristio sam sprej Dupli Color 9005 (mat crni) i preko toga nanio Dupli Color bezbojni lak. Ispalo je odlično.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Probao bi to al me strah da ne ispadne jos gore sranje..pogotovo s tim sredstvom za odmascivanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce nekako ukloniti ove ogrebotine oko radija sta su se stvorile? I nekako vratiti sjaj, tj. boju tom djelu?

 

https://imgur.com/a/XMp2S

Kolega TDI je u svojoj temi detaljno i opsirno objasnia i popratia slikama pa ppgledaj tamo, javit ce se i on sigurno pa ga mozes pitat ako te jos sta zanima, uglavnom to triba skinit, ovistit od toga bljakastog sloja i obojat

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno što se ovdje radi o kavezu a da bi se njega moglo srediti, odnosno one problematične izgrebane lajsne morao bi ići van i onda odraditi bojanje, ovako bi ispalo da bi netko u autu farbao a to baš nije pametno. Ja sam svoj fiksni izvadio i zamijenio sa kavezom koji ima dekor lajsne, da si bliže mogli bi napraviti zamjenu, ja ti dam moj sa obojanim lajsnama a ti meni svoj sa krasnim izgrebanim reljefom ali volio bih dobiti neki da je u ovom razdoblju 2002-2003. :)

Držač čaša se lako sredi kao i ona maska oko klime, jedino je kavez od radija problem a on najviše i pada u oći jer ja san isto sve sredio i ostale lajsne i to nisam nikako mogao gledati. Možeš ti to skinuti i ovako sa krpom i Permetalom ali to ti je sjajna plastika, jedan kolega je tu na forumu tako napradio i ispalo nikak, tako da to u startu zaboravi, ili kako treba ili ostavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, mislia sam da skine tj, da izvadi iz auta i vanka boja, krivo sam istipka

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kladim se da je očekivao lakši odgovor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbga, o da neka plati nekome kome je to jednostavno ;), i ace pratim tvoju temu i mogu reci da nisi normalan, u ppzitivnom smislu, mislim da nema puno ljudi koji tako drze i paze do auta, i svaki detalj i sitnicu radit tako pedantno i temeljito...mislim da je to ljubav prema autu...svaka cast

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj, netko više netko manje ali svi smo tu na forumu jaaako slični haha, hvala na komplimentu. Da, tako je ako hoćeš posao napraviti kako treba mora se malo pomučiti. Dva puta sam vadio multimediju i taj zadnji put i kavez promijenio, vjerujem da ću je još jednom zbog stražnje kamere, i da nakon nje više neću morat.

Taj kavez i nije neki bauk samo sada je zima i za takav posao treba malo toplija garaža a ovo se da riješit bez problema, pitanje je samo koliko čovjek ima volje a meni je to kod G4 bio prst u oko taj ljepljivi sloj a vjerujem da je svima koji ga imaju. Sada je milina, uzmem vlažnu mikrofibru i samo obrišem, milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce nekako ukloniti ove ogrebotine oko radija sta su se stvorile? I nekako vratiti sjaj, tj. boju tom djelu?

 

https://imgur.com/a/XMp2S

Dobro ti je kolega dole napisao uzmes vodobrusni papir i ošmiglaš zatim kupiš temelj za plastiku u spreju naneseš kad se osuši naneseš boju koju želiš i bit će savršeno. Temelj za plastiku služi da se boja ne odljepi i popuca .

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li itko probao ukloniti one sitne ogrebotinice na satu,inace se ne vide,ali na suncu upadaju u oko,mislio sam probat s polir pastom za farove,ima li netko drugu ideju s cim bi to islo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da ima ljudi koji to poliraju kao plastične farove.

Ja ne znam, ne bih se usudio ipak je to plastika koja je stara i postala je lako lomljiva. Ali ako je neko odradio bez problema, neka javlja, jer i mene interesuje.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,to i mene brine da ne pukne ili ne ostanu tragovi poliranja,jer je ona pasta za farove poprilicno abrazivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio je jedan kolega na forumu i odlično ispalo naspram kako je bilo tako da je to jedino rješenje da se te crtice riješe. Jedno od boljiki kod većine, imam ih i ja ali je to oho naspram drugih kakve sam vidio. Ako netko ima volje skidati sat onda uzet polir pastu i malo isprobati na nekoj plastici da se uhvati rutina, barem bih ja tako napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polira se display na navigaciji a gdje nebi plastika na satu. Na proljece cu i ja svoju polirat, uzasno je izgrebana, kao da je netko cistio zicom za posudje. Sve odgadjam poliranje u nadi da cu pronaci full fis sat jeftino.

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam plastiku sata sa IPA-om prešao jer je to sve što sam mogao ali vidi se sa strane da bi mogla podnijet jedno poliranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dao svom kolegi da mi ispolira plastiku od maske clustera i kita. Nis nije izvukao... A i tesko je jer je usko (radi se unutranjoj plastici full fisa) i sad razmisljam da kupi Xerapol ili PlastX (ili neku alternativu) pa sa dremelom i nastavcima za poliranje probam.

 

Preporuka za paste?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ovih dana je na akciji sonaxov set za poliranje farova pa cu ga kupiti i probat uraditi,hvala na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11