11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Tako je...ako je jako izgreban nikakva paste nece pomoci a da se prije toga ne obrusi na vodobrusni...Granulacija ovisi o dubini riseva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda provjerit gdje je najviše zagreban i krenut redom od grublje do finije granulacije te skinut sve i poravnat i tek onda šećer na kraju, pasta i poliranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic mali,kojom najmanjom granulacijom krenuti za stop farove i obične farove ako imaju dubljih ogrebotina / oštećenja pa finalizirati polirkom i pastom ?

 

Jel u redu 600-800-1000 pa 2000 ?

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic mali,kojom najmanjom granulacijom krenuti za stop farove i obične farove ako imaju dubljih ogrebotina / oštećenja pa finalizirati polirkom i pastom ?

 

Jel u redu 600-800-1000 pa 2000 ?

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Ja bi ubacio i 1500 i doda jos 3000,

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih htio ispat partibrejker ali poliranje farova je čisto gubljenje vremena. Imali smo temu oko toga gdje se pojasnilo da se farovi tvornički lakiraju, prema tome poliranje je čisto gubljenje vremena i ne traje dugo i po meni bez veze. Tko želi neka polira, ja da imam PVC farove odradio bih to kako treba, lakiranjem. Lakiranje PVC farova_(http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/93700-lakiranje-pvc-farova/?hl=%2Blakiranje+%2Bfarova)

Isto tako bi se mogla i plastika od sata riješiti ako je u koma stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, u to sam se uvjerio jer sam svoje polira, poslije par miseci stanje opet lose, pogotovo ko pere na samoposliznim jer oni njihovi deterdenti su agresivni i skidaju zastitu sa farova,ako je stavljena, pa nakon kratkog vremena oper zuti farovi

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, o tome govorim a ti si se i praktično uvjerio da to stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam keramički premaz koji ide na plastiku pa bi ga nanio + auto je garažiran i nije izložen uv zrakama

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji sve a dobia sam i detaljne upute kako lakirati od kolege Dade, samo vec duze vrijeme nikako nemogu spoit dva dana da mi auto netriba, da se to rastavi, pripremi kako triba da se stigne osusit i vratit na auto jer nema smisla sve to radit dok su farovi na autu

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poliranje je lakse od lakiranja jer nema rastavljanja niti treba popratni alat osim dobre polirke i svatko tko ima imalo volje moze to sam odraditi. Zato svatko poteze prvu opciju iako je losija i financijski neisplativa ako cu svako malo ponovno to isto raditi, dok kod lakiranja zaboravis na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji sve a dobia sam i detaljne upute kako lakirati od kolege Dade, samo vec duze vrijeme nikako nemogu spoit dva dana da mi auto netriba, da se to rastavi, pripremi kako triba da se stigne osusit i vratit na auto jer nema smisla sve to radit dok su farovi na autu

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Može se sve odraditi i u jednom danu

ima lak od Silca.

Air dry clear coat! Silco 9600 Maxx Air Cure! - YouTube

Discover the real air dry clear coat! Silco 9600 SFR Air Cure+ - YouTube

Share this post


Link to post
Share on other sites

S time da nikada lakirani farovi ne izgledaju dobro kao polirani (Mutniji) i kad se lak krene ljuštiti onda si napravio dupli posao :ne2

Poliranje i keramička zastita i bok...Ja čak nemam nikakvu zastitu nego mozda jednom mjesecno preletim ih ručno sa skroz finom pastom i krpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgledaju isto kao i novi ako staviš mutan lak normalno je da ce biti mutni.

Do ljuštenja boje i laka u 99,9% slučajeva dolazi zbog neznanja majstora

o lakiranju se može pričati danima teorija je teorija ali bez prakse je ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgledaju isto kao i novi ako staviš mutan lak normalno je da ce biti mutni.

Do ljuštenja boje i laka u 99,9% slučajeva dolazi zbog neznanja majstora

o lakiranju se može pričati danima teorija je teorija ali bez prakse je ništa

Garantiram ti da nikada nece biti kao dobro polirani...ja sam svoje tako ubio poliranjem da izgleda kao da i nema "stakla" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa ja poliram i farovi budu odlični nestavljam zaštitu garancija 2 god.

Moj radni kolega također polira farove stavlja zaštitu 5 god garancije 500 kn e ako vam se isplati izvolite.

Ovo na slikama sam ja radio cjena 120 kn oba dva fara.866554a627675c14d26cc3ea18a5e851.jpga2d014ae78754ecc6e3dcdebd27ffe90.jpgf8f9d786f9642019d8a31468033bad89.jpgf5b4d0a771a7a8cb1371ed3fef49d940.jpg

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nemam PVC farove nikada ih ne bi polirao jer sam vidio što se događa, ujedno onaj tko je malo radio sa lakovima zna da nema ništa bolje nego kada se nanese sloj laka koji poravna površinu dok kod poliranja uvijek ostaju mikrorisevi ma koliko god se trudio zagladit, ujedno ako se farovi tvornički lakiraju zašto ne primjenit ono što je bilo.

Malo smo otišli u OT pa ako se nekome baš raspravlja onda barem u nekom drugoj temi ...

Poliranje
f8f9d786f9642019d8a31468033bad89.jpg

f5b4d0a771a7a8cb1371ed3fef49d940.jpg

Lakiranje

IMG_0773.jpg

IMG_0775.jpg

Klarlack richtig lackieren - ColorMatic Scheinwerfer Klarsicht-Set

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je cijena lakiranja i poliranja valja spomenuti + skidanje branika i zezancija oko montaže / demontaže + dan - dva dok se osuši lak ?

Naravno,svi biraju prvenstveno povoljniju opciju i vremenski treba 2 sata za poliranje + smirglanje vodobrusnim...

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove slike poliranih farova..ili su lose slike ili su lose ispolirani farovi...meni to ne izgleda dobro nikako...

Nemam dosta dobru sliku da vam pokazem kako izgleda kad se far ispolira kako treba...Kakvi crni 2 sata...za 2 sata nemozes nista napraviti...i kakvi mikrorisevi, nesmije biti nikakav mikroris ako si radio kako treba...

11tmxlj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto kaze Željko, ako je kvalitetno ispolirano i stavljena kvalitetna zaštita, i onda da se samo zaštita stavlja na novo, farovi će i nakon 15god izgledat i biti u funkciji kao novi.

Samo je bitno da se napravi kako spada. Jer i ako ides lakirat treba napravit vrhunski inače će ubrzo pucat lak...

 

Ili jednostavno riješenje kupit nove OEM ili rabljene u super stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to u kucnoj radinosti napravljeno ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11