11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Meni se svidjaju crvena ;-) .

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sve sviđa, da mogu biraz neznam sta bi izabra

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam malo gledao volan nešto i primijetim da se nazire plava boja iz konca kojim je proštopana koža.

Uzmem mekanu četku za ribanje i sredstvo za pranje sudova. Utrljam i dobro to očistim.

Kad vidim da se ispod toga što sam očistio cijelo vrijeme krio plavi konac.

Očistio sam ga kompletnog i to je to.

Neko je prije mene farbao taj volan nekom hrapavom crnom farbom, pa je samim tim zafarbao i konac.

E sad kad sam skinuo komplet tu farbu sa volana, vidim da ima poneko oštećenje na koži, ali ne toliko primjetno.

 

Definitivno je volan kataloškog broja 1J0419091AEHCC.

a3a20f90d68d91c31547b67909cb41f8.jpg

Evo nekako sam večeras uspio da slikam jedan dio. Ako stignem, sjutra po danu kačim bolje slike.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, htio si plavi konac i dobio plavi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto jos jedna informacija vise,znaci bili su postopani plavim koncem u CC opemi. ;-)

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili su i u Sport Edition opremi.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidajući lim lijevih vrata da zamijenim čuveni mikroprekidač, primijetih da je lim iznutra sav zalijepljen nekom kao masnoćom koja se jako teško skida.

Da li se to treba čistiti (a mislim da treba) ili je to tako fabrički kao neka zaštita od vlage?

f0ab7c173d82045df9da874478be3eda.jpg

Očistio sam krpom koliko je moglo, ali ovo je bukvalno zalijepljeno.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeza te Željko. :)
Ostavi taj vosak, samo prebriši krpom površinu da pokupiš ovo malo što se zalijepilo i vozi dalje.
Bolje da ga ima nego da hrđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako će i biti. Hvala na odgovorima.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet sa pitanjima

 

Imam ručicu Sport Edition.

1b0513795f7e5d6201480eb0933d6092.jpg

Problem je ovaj prsten oko emblema za brzine. On treba da ima crne kvadratiće, međutim to se istrošilo kod mene.8e6a3f599205c3ea2a213bb970d2d197.jpg

 

Farbao sam sprejom, nije dugo trajalo.

Ima li kakvog načina da se to sredi?

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprejevi su nešto poput vodenih bojica, prema tome takav si rez i dobio, kvalitetnija boja, bolji krajnji rez. Znoj ruku je gadna stvar i zato se skida, možda baza i preko nje malo 2k laka ili crna emajl boja jer ovo predloženo ti je preskupo za tu sitnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pokušam nekom kvalitetnijom crnom farbom. Ovaj komplet novi emblem nema da se kupi, već samo komplet kožica, koja je preskupa i neisplativa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, imam dvije ručice i na jednoj je taj alu kao da ga je netko pojeo na rubovima, pa sa uzeo komplet novu i baš kad sam ju uzeo na ebayu nađem lika koji prodaje samo emblem i to u dobrom stanju, što sad reć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put vidim takav šiber, možda je dolazio u takvoj izvedbi ili neka naknadna ugradnja mada je sve dobro odrađeno, čak je i nebo u toj formi gdje je motor pa sad ga znaj ali osobno mi se ne sviđa, ljepše mi je sa onim W8 svijetlom iz Passata i osvijetljenim prekidačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimenzije samog šibera su smješne,na slikama izgleda manje nego fabrički,ili griješim,ali vidi se da je naknadno ugrađen,jer strči puno iznad linije krova,kada se gleda linija krova iz određenog kuta,kolega ima šiber pa nam može potvrditi da li kod njega ovako strči šiber iznad linije krova?

Jedan primjerak G4 sa šiberom: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?features=SUNROOF&id=275142573&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&maxFirstRegistrationDate=2003&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&minPowerAsArray=KW&pageNumber=14&scopeId=C&sfmr=false

Pa i nije toliko stručno postavljen ?.

20.jpg

$_20.jpg

G4 OEM Šiber 

 

dsc_00631bjsa.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo fabričkog šibera je da prednja strana utone 1mm, a zadnja strana da bude podignuta 1mm izviše lima.

 

Znam samo da sam se dosta izmučio oko svog šibera. Pisaću u temi čim uhvatim malo vremena.

 

Ovaj je vjerovatno naknadna ugradnja, jer ga ni u Etki nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasika. Propuštao vodu. E sad pošto u CG niko ne radi šibere već to kad počne da pušta ili silikoniraju ili navare krov bez šibera, nisam imao drugu opciju bez da ga sam napravim.

 

Krenuo od odvoda, koji bili su dobri. Dođem do zaključka da je stradala dihtung guma stakla i da se mora zamijeniti. Cijena 102€ OEM. Skinem staklo potpuno da bih malo razgledao. Uočim polomljeno korito koje odvodi vodu. Bacim se na potragu šibera od četvorke. Obišao sve otpade, niko nema četvorku sa šiberom.

 

Na kraju nađem Passata B5.5 limuzinu 2005.g, pogledam šiber vizuelno isti.

Uzmem ga za 40e kompletnog sa motorom, konstrukcijom i staklom.

Sve umontirao, sredio. Neće. Previsoko staklo. Zamijenio staklo i klizač, stavio svoj i naravno prebacio keder sa Passatovog šibera koji je u boljem stanju. Sve to ugradio, centrirao i ne pušta sad kapi koliko god se nalijevalo.

 

Uglavnom mjesec dana sam izdangubio na njemu. U mojoj temi će biti dosta detaljnije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine baš našao na jednog od G4 na ebayu, kompletnog ali ne sjećam se više koliko je tražio. Da, okolo stakla je guma i ona sa vremenom strada, pogotovo ako je auto vani na suncu plus ostalo ako počne zezat. Ajd, stavi malo detaljnije u temu pa da bacim oko, radio sam nešto malo oko prozora, čišćenje, podmazivanje šina i kod mene je sve za sad tip-top, osim onog problema sa odvodom koji sam imao ali to je samo crijevo ispalo iz one gume na vratima što sam sanirao i za sada mir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28. 03. 2019. at 19:08, mur3633 said:

Ne znam je li odgovarajuća tema, ali nema veze.

Listajući mobile.de naiđem na jednu interesantnu četvorku.
Šiber je taj koji me zanima. Nisam ga nikad vidio ranije. Zna li ko što o ovome?
07bb11edc21c4718ac50a44017d95e20.jpg

Evo je ta četvorka :
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272735740&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

 

Ovo je Webastov univerzalni elektro siber. Isti sam gledao da propilam i stavim sebi na Fabiju. Prije 2 god cijena bila oko 700€ komplet kit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez veze. Ne bih nikad dao da mi se siječe krov na autu. Ne može to kao fabrički.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11