11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Ovo bi trebali onda biti kataloški...

8N1064200 Set papučica
1C1864777 Odmorište za nogu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaaavim, ali već znam da će biti paprena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naišao sam na aliju nešto zanimljivo pa da pitam da li je netko već naručivao kožu i kakva su iskustva? Vidio sam neke radove i neki stvarno dobro izgledaju a neki strašno, pa treba ipak imati malo znanja kod montiranja ali ovim se uštedi kupovina novih kožnih oplata što bi mi bilo interesantno.

koazaoplateqvjjw.jpg

34pk4x.jpg

4ovju1.jpg

53zk6w.jpg

6d9kdy.jpg

utb8psxnxtzixkjksafvq1hjpp.jpg

2zgj0p.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ponijeti nekome ko profesionalno tapacira. U kućnoj varijanti, ne. Pokušavao sam, loše je ispalo i na kraju ponio kod ljudi koji rade s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kao ideja je dobro i materijal je O.K. samo odnijet nekome tko s tim radi svaki dan da se što bolje napravi, ujedno i ljepilo je bitno a to oni već imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak ni materijal ne moraš da nabavljaš, imaju oni sve. Daju ti primjerak i vidiš da li ti se sviđa ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednog koji mi je radio fotelje ali koliko se sjećam prave kože kod njega ne vidjeh, a pitanje koliko bi tražio da ju sašije pa na kraju da ne ispadne "skuplja pita od tepsije". Uz to bi trebala i tanka spužva cca. 5-10mm jer tako dolazi u originalu na tekstilu pa vjerujem i na koži... hmm morat ću do njega pa da malo popričam i vidim da li on to može i koliko bi me koštalo.

Ti si popravljao tekstil, imaš koju fotku kako je ispalo prije/poslije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=921804" timestamp="1565937525" name="" userid="359169] Imam jednog koji mi je radio fotelje ali koliko se sjećam prave kože kod njega ne vidjeh, a pitanje koliko bi tražio da ju sašije pa na kraju da ne ispadne "skuplja pita od tepsije". Uz to bi trebala i tanka spužva cca. 5-10mm jer tako dolazi u originalu na tekstilu pa vjerujem i na koži... hmm morat ću do njega pa da malo popričam i vidim da li on to može i koliko bi me koštalo.

Ti si popravljao tekstil, imaš koju fotku kako je ispalo prije/poslije?

 

 

 

Ja naručio,sam ljepio,treba brdo živaca i sve se može,materijal je dobar,čini mi se prava koža,ljepio sam sa neostik ljepilom,namazat obe strane,sačekat 10_tak min i spajati,ja sam išao dio po dio,odradio sam prednja vrata a za zadnja još nisam našao vremena...

6582f7a1355cadf34ed7001235494919.jpga3f94ecae776732f3df6bd835d34c264.jpg

 

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je ono što si nedavno radio i prikazao u temi "Sto ste danas napravili na svom autu (VAG)"... dobro izgleda i uz malo volje i truda, može se, odradi i ove stražnje i bit će fini komplet sad kada si sad prednje riješio. Izgleda da mi ipak neće trebati ova koža sa alija pa se neću s njom niti zamarati. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15. 08. 2019. at 12:50, Igor_vw said:

Ako saznas cijenu u ovlastenom javi :)

Samo za Igora. :)
Set papučica (8N1 064 200)......................286,66 kn/39 eura
Pokrov naslona za noge (1C1 864 777) - 447,50 kn/60 eura

papue3gja6.jpg

pokrovnaslonazanogeh3kum.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papučice nisu skupe. Bolje ove OEM za 39, nego kineske koje su vjerujem imitacija aluminijuma za 15€.

A footrest je dosta skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ni sam ne znam što, da li OEM ili kinesku kopiju... dolje sam naišao na dobar feedback ali ima i negativnih da je instalacija teška, guma je pretvrda, jedino je cijena zanimljiva. Ali ako kažeš da su ove kineske imitacija aluminija a OEM od aluminija onda sam ipak nekako više za OEM a odmor za nogu će biti kad bude. :)

Edelstahl Gas Bremspedal MT/AT Pedal abdeckung Für Seat Ibiza 6 Karat 6L 6J Skoda Fabia VW Polo 9N 6R Bora Golf MK4 IV

Add.
Baš gledam i ove kineske papučice su od nehrđajućeg čelika, tako piše u specifikaciji a nekako mi se čini i da su i OEM papučice od istog materijala ili?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam tebi kako će se uklopiti, s obzirom da ti je unutra sve drvo, crna koža i nije sportski km sat. Nekako će da odstupa, jer ništa sivo, tj. alu nemaš.

To je neko moje mišljenje, a ti probaj svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne, imam kromirani bluetooth prekidač tako da, nemoj me zezat. :)
Ma lako za sat, i to se kasnije može dodat kao i sve ostalo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti sat, imam dosta i ovako posla a ne igrat se sa satom. :)
Da, zgodan je i kad dođe vrijeme bude potraga ali sad je kromirani prekidač glavni a papučice pašu uz njega haha.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako samo, biće sve.
Džabe i finansijska mogućnost, kad se nema vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji za cijene
Nisam u CG pa jos ne mogu da namontiram na auto ove kineske i da javim kako se uklapaju ali su mi stigle i ovako na oko mi djeluju dobro..
14594eb7b78274ffcbbc9fd72b6aba5e.jpg
A ne mogu da provalim ni o kojem se materijalu radi
Uglavnom neka ih nisu skupe valjale ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije teško napravi koju sliku i sa unutarnje strane papučice da vidim kako izgleda i javi kako je prošlo montiranje jer nekima nije nikako išlo pa su gumu sa strane zarezivali. Uglavnom i meni i je nekako zanimljivo jer cijena je kikiriki pa ako valja, valja a dosta ima zadovoljnih, jedino da sad ne pleše kad se stavi i da je fiksna i kako se pokazalo kod vožnje, eto neke dojmove javi.

Mislim da je materijal obični nehrđajući lim, Edelstahl, Stainless Steel ili prokron što bi rekli, ništa posebno isto kao i kod OEM pitanje je samo kakva je završna obrada a kod Kineza je to ponekad problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su isto kina papučice i naslon za nogu 4.5h su u autu i sad samo ih malo kod pranja prodem cetkom za tepihe i sjaje se ko prvog dana, tako da za 100kn . Usput, sinoc sam isa gore, u autu je sve, saljem iduci tj, javi se na wapp nisi uvik online

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, hvala za feedback oko papučica. :)
 
Bilo je i odmorišta za nogu ali ih trenutno nema na aliju, možda ih bude bilo pa i to uzmem.

Ma sve pet, kad stigneš, nije hića.
Opa, znači stiže, uff baš lijepo od tebe, jedva čekam da stignu.
Da, sve znaš, teško me ulovit na wapp ali danas je linija otvorena haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=922126" timestamp="1567851774" name="" userid="359169] Odlično, hvala za feedback oko papučica.
 Bilo je i odmorišta za nogu ali ih trenutno nema na aliju, možda ih bude bilo pa i to uzmem.
Ma sve pet, kad stigneš, nije hića.
Opa, znači stiže, uff baš lijepo od tebe, jedva čekam da stignu.
Da, sve znaš, teško me ulovit na wapp ali danas je linija otvorena haha.
Ja sam na Lisicu stavio te s Alia i moram priznat da za cijenu koju sam dao da su super samo sam se namučio pri montaži bez rezanja gume sam uspio ali dosta truda uloženo...
Nisam slikao ali budem pa ti pošaljem

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, cijena je stvarno sitnica i ne vidim neku veliku razliku naspram OEM pa nema smisla davat više a vidjet ću kako će biti kod ugradnje. Ništa, onda sutra uzimam set. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da cu slikati detaljnije u toku dana pa cu da postavim ovdje, jos mjesec i po dana necu za CG pa montaza nece biti skoro..
Ja bas ove kineske papucice gledam odavno po netu ali odmoriste za nogu za golf 4 nisam nikad mogao da nadjem, jedino oem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11