11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Pa gdje ti je 3.5mm AUX jack jer ga ne vidim na slici? Sa zadnje strane MFD-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa gdje ti je 3.5mm AUX jack jer ga ne vidim na slici? Sa zadnje strane MFD-a?
Mfd nema aux utor nego se triba spojit instalacija nazad u konektore, pa je provučeš di tebi paše

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa gdje ti je 3.5mm AUX jack jer ga ne vidim na slici? Sa zadnje strane MFD-a?

Tu je AUX kabl, izvučen bez veze kod pepeljare. Radi odlično, zvuk predobar, bez izobličenja.

 

E sad sam mislio ako je postojalo fabrički da ga onda sprovedem tu, međutim izgleda da ni G4, niti B5.5 sa fabričkim MFD nisu imali tu AUX utičnicu, jedino Sharani i to kasniji modeli 2007-2010. %24_3.jpg

(Sa desne strane šaltalice mjenjača, kockica)

 

Uglavnom smisliću nešto, pa pišem što sam uradio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na mk6 AUX je u kućištu gdje je naslonjač za ruku. Po meni to mjesto je savršeno :D Samo uštekaš i poklopiš i ne vidi se ništa niti smeta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja uočio da ga G4 negdje ima, a vidio sam dosta modela u raznim varijacijama.

Skini jednu takvu utičnicu sa Sharana pa si provuci gdje ti najbolje odgovara za mobitel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako će i da bude.
Mogle bi i dvije, jedna naprijed i druga pozadi
Ja obično slušam samo CD, a kad putujem s nekim, obično vole ove novokomponovane, pa zato i potreba za AUX ulazom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodna stvar, ako naiđem na neki Sharan na otpadu pogledat ću da li ga ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja slušam CD-ove većinom ali me nervira što se brzo izgrebu a i ne može puno muzike stati na jedan CD. Moram ih imati u autu 10-15 najmanje. Po meni najbolje riješenje je u pretincu kod naslonjača za ruku da ga staviš jer tu će ti biti jedan jack sigurno dovoljan a moće ga korisiti ljudi napred a i nazad bez ikakvih problema.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ugradnje 2DIN multimedije nisam stavio CD u nju, samo MP3 ripan na 320 kbp/s poslušam sa 32GB stika kad na radiju nema ništa ili je loš signal pa prekida. Slažem se da CD izvuče najbolje od zvuka, pitanje koliko se to u auto može osjetiti, a radio volim poslušati tijekom vožnje pa mi je to onda samo dodatna gnjavaža s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, <TDI> said:

Od ugradnje 2DIN multimedije nisam stavio CD u nju, samo MP3 ripan na 320 kbp/s poslušam sa 32GB stika kad na radiju nema ništa ili je loš signal pa prekida. Slažem se da CD izvuče najbolje od zvuka, pitanje koliko se to u auto može osjetiti, a radio volim poslušati tijekom vožnje pa mi je to onda samo dodatna gnjavaža s njim.

I ja sam mislio isto tako ako ugradim 2 DIN multimediju. Samo mi reci za taj radio signal, čuo sam da se dosta izgubi ugradnjom bilo koje multimedije. Mislim da si ugradio radio pojačalo kod sebe. Kakvi su rezultati i iskustva sa i bez pojačala?  Mada mislim što se tiče radio signala da je tu najbolji fabrički play-er..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Pioneer jedno vrijeme, obični 1din. Normalno je hvatao stanice.

Ja nemam drugi izvor osim CD i Aux. Emulator sam ubacio u Sharana, jer je i tamo MFD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam fabrička multimedija daje napon pojačalu u anteni dok se kod ovih aftermarket to se postiže dodatnim adapterom. Bukvalo pojačalo na anteni neće raditi ako ugradiš aftermarket multimediju bez adaptera. E sada na mk6 ja nemam nikakvu vidljivu antenu :( Vjerovatno su negdje skriveni ta antena i pojačalo... E sada da li vrijedi taj adpter išta u mom slučaju?

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si u međuvremenu prelistao moje ranije postove gdje sam pojasnio razliku i skužio da se ne radi o pojačalu nego o OEM adapteru koje sam ugradio, standardna procedura kod aftermarket multimedije ako se želi zadržati ista kvaliteta radio signala koja je bila kod tvorničkog uređaja. Pojačalo koje ti spominješ se nalazi ispod krovne antene u obliku tiskane pločice i njemu je svejedno doveo mu +5V od originalne multimedije ili aftermarket.

Negdje u mojim komentarima sam napisao kad me jedan od kolega sa foruma to isto pitao da sam u garaži uspio dobiti sve radio stanice koje lovim i na otvorenom, s tom razlikom da sam okružen Bilogorom sa istoka i zapada od kuda signal i dobivam. Svakom je jasno što fizička prepreka znači za prijam signala, jedino što bi se tu još moglo uzeti u obzir je i sam radio tuner koji može biti lošiji ili kvalitetniji, ovdje mislim da je osjetljiviji kod prijema radio signala. Sa tvorničkom Alfom to nije bilo moguće na istom mjestu u garaži, a i kvaliteta zvuka je bila nikakva, što bi značilo da adapter u mom slučaju pomaže, da li bi i u tvom to bi trebalo vidjeti.

Ne bih volio da se vlasnici MFD multimedije uvrijede ali samo usporedbom Philipsa i MFD-a bi se mogao dati neki suvisli komentar oko kvalitete zvuka na koji se pozivaju. Mislim da ako Philips nije bolji, onda nije ni lošiji, to je moje osobno mišljenje, plus bonus koji dobivam u obliku Bluetootha koji mi je odličan za povezivanje mobitela i multimedije, primanje poziva u toku vožnje, MP3, navigacije, multi touch i nešto većeg ekrana. Sve to mi ne bi značilo toliko da je neka gadna izvedba kućišta kojih sam se nagledao kupujući 2DIN multimediju i da se nije uklopio u interijer, ovako je sve ispalo bolje nego planirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ništa dok ne probam, samo ne znam jesi li me dobro razumio kada sam govorio o pojačalu i anteni na mk6. Kod mene na mk6 ne postoji nikakav rep (antena koja se vidi golim okom) pa zbog toga pitam za to pojačalo i antenu jer ne znam tačno gdje su skriveni i kako to funkcionište u mom slučaju a trebalo bi da je isto.  Vjerovatno je isto kao kod ovoga na mk7.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam VW Gamma, a i solidan Pioneer 1din. Što se zvuka kvaliteta tiče, razlika između Gamme i Pioneera je nebo i zemlja, a između Pioneera i MFDa nije prevelika, ali ima razlike solidno. Pioneer se brzo zasiti i ode u clipping, dok kod MFD kao da postoji neki protekt, koji ne da da dođe do distorzije zvuka.

U suštini zadovoljan sam njime, a 2din na touch nikako ne volim jer moram da kuckam po ekranu dok vozim i skrećem pogled sa puta.
Imao sam i to u Sharanu i nikako nije moglo da mi pasuje.
Plus što MFD komunicira sa FISom i prikazuje radio stanice i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj kao sa slike što dovodi dodatni napon na pojačalo u anteni, da li su to rezultati sa ili bez adaptera?

dsc_0005txoja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav sam koristio i na kineskom 2din i na Pioneer 1din.
61WRekwYIrL._AC_SX466_.jpg

Nikad nisam imao problema sa radio stanicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VW_GTD23,
njemu to ne treba jer ima OEM MFD koji ima tih +5V do antene i pojačala, već sam nešto pojasnio u gornjem postu, samo kod aftermarket ugradnje je problem sa +5V, a ovu moju sliku koji si našao to je adapter koji sam uzeo zajedno sa kablovima, kasnije sam još kupio OEM VW adapter i ovaj izvadio iz seta pa stavio njega, kvalitetnija izrada, dolje je slika.

Koliko vidim iz YT G7, a valjda i G6 kako kažeš onda ima isto tako ima složeno, koriste antenu preko grijanja stražnjeg stakla. Pitanje je da li njegova antena ima tvornički ugrađeno pojačalo, ako da, onda sa aftermarket radiom neće dobiti tih +5V i tu bi trebala ista priča biti kao i kod G4, samo što je u G6 i G7 antena skrivena ali u suštini bi princip trebao biti isti. Guglaj malo kataloške brojeve koje pokazuje pa vidi kako je sve složeno, ne mogu ti pomoći jer mi fali informacija oko cijelog sklopa, iskreno, to me previše ne zanima jer ga nemam, da imam G7 onda bih se time i pozabavio.

dsc_0149nyyob.jpg

1h0051551a7frvm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,I ja mislim da je isto na mk6 kao na mk7. Mada neću još ugrađivati multimediju sve dok se ova situacija ne stabilizuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi OEM 2DIN multimediju, glupo je kemijat sa aftermarket modelima kod G6 i G7, to ne bih nikada radio. Kod G4 je problem jer osim MFD-a nema se što staviti od originala, ali pošto je sve to dosta staro treba dodatno kemijat da se dobije iole nešto novog što je danas neki standard, a ove nove multimedije ne pašu mu u interijer nikako, odbojne su da ne može biti gore. Iznimka je jedino ovaj model od Philipsa što sam uzeo koji se dobro uklopio ali ni on se više ne proizvodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro i meni se većina aftermarket multimedija na mk6 ne sviđa. Sa tim ću se poslije posebno pozabaviti i biće još pitanja na forumu u vezi toga sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mfd se jedini uklapa baš kako triba, ali je zato jako limitiran funkcijama.
Ja sam stavija emulator pa imam usb, aux i bluetooth i mikrofon ali je to sve dodatno ulaganje.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11