11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

41 minutes ago, projektilski said:

Ne znam za airbag, ali donji dio, ovj rline/gti emblem i na ovom obicnom kao da nisu isti. Ovak obicni ima ovaj alu dio ravan.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Nema to nikakve veze to je takav emblem a unutrašnji dio ispred oba emblema je ravan. Kopče Airbag-a i poklopac su isti. Samo još treba promjenuti kabl koji ide na špulu jer ovaj volan ima komande što je i on uradio. Eto dobro pogledaj ovaj video gdje prikazuje kako je uzeo stari airbag i ugradio novi kabl na njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc,da li treba kavez za ove kineske multimedije,vidim dolaze neki nosaci metalni,kaze mi lik da ti nosaci kao mjenjaju kavez,ali ne kontam kako se to fiksiraju ti nosaci,kako se postave da multimedija bude na mjestu,slika kako izgledaju ti nosaci metalni i kavez

107201914_5fe08e2d954380-33165202_MG_773

 

Hdf4644f3c52046d5a018c045f11cffb84.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav metalni kavez sam uzeo uz Philipsovu 2DIN Multimediju, mora ići da bi se multimedija mogla spojiti sa kavezom, a kavez da sjedne u otvor pošto se radi o aftrermarket, uz to meni je trebao i PVC okvir da popuni spoj između kaveza i multimedije kojeg sam isto uzeo, ne znam da li će tebi trebati, vjerujem da bi. Imaš u mojoj temi kako se slažu i podešavaju visina držača kaveza.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje ima kupiti kavez gledam na olx traze i po 40km za kavez sto mi ne pada na pamet da dajem za obicni komad lima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki su stavljali i bez kaveza te kineske, ne znam kako je to sjelo pa probaj, ako misliš da nije nešto onda ipak nabavi kavez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad nisam uspio da ih upasujem u Sharanu.

Kupovao sam 3-4 ta kaveza i PVC okvira samo bacao novac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je utor kod Sharana drugačiji nego na G4, vidio si kako je meni sjelo, sve po PS-u, od okvira do PVC ramice samo sam ju morao stanjiti da dobijem točnu dimenziju. Pošto sam picajzla stavljao sam dodatno i gumenu podlogu da izravnam multimediju, vidio sam da je sjela, uglavnom sve se može napraviti pa i doraditi da bude bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam vidio identičan je na Sharanu, Golfu 4 i Passatu B5.5 sa 2din konzolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje,ima li puno kemije za osposobit siceve sa jastucima u auto koji ih nije imao? Radi se o g4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna može li se ova naljepnica na poklopcu kaiša dobaviti u VW-u?

Moja se skroz obrisala.

a65e9a888831d6b731d11259559d8dad.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, mur3633 said:

Da li neko zna može li se ova naljepnica na poklopcu kaiša dobaviti u VW-u?
Moja se skroz obrisala.

Mislim da ne ali da bi 100% bio siguran napravi upit u ovlašteni po šasiji pa vidi.

Hrpu naljepnica sam preko ovlaštenog naručivao i znam da ih je masa otpala prije nekoliko godina, tako da vjerujem da je i ova zauvijek otišla u ropotarnicu povijesti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc 

Kvrcka,vibrira pepeljara u centralnoj konzoli, kad malo pritisnem rukom onda prestane da vibrira,nervira me bas,probao sam malo da ubalzim,ali bez uspjeha

Golf 4 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo treba naći uzrok gdje ima slobodnog hoda, dali poklopac ili cijela pepeljara u kućištu, kada to budeš znao onda se lako da srediti, uglavnom moguće je sa recimo nekom gumenom podlogom to riješiti i obostranom ljepljivom trakom. Nešto sam slično radio na onom deflektoru vode kod filtera za kabinu ali opet tvoj slučaj je možda drugačiji pa ju zato pokušaj prvo izvaditi van pa vidi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u mojoj temi, tamo sam mijenjao onu crvenu LE diodu koja zna otići od pepeljare pa pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mali problemcic imam, nesto mi u vozacevim vratima kucka,kad ubrzavam ili kad kocim,skidao sam tapacir i onaj metalni dio,sve sam pregledao ali nista nisam nasao,sve je stegnuto.

A primjetio sam npr posle pranja auta,to kuckanje prestaje,ali posle dan ili dva opet se vrati,jel se neko susretao sa tim mozda?

Golf 4 

 

 

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 02. 02. 2023. at 18:32, <TDI> said:

Ima u mojoj temi, tamo sam mijenjao onu crvenu LE diodu koja zna otići od pepeljare pa pogledaj.

Da ispravim sam sebe, nije LE dioda nego obična 5V žaruljica, ali ju je jebada za skinuti jer ima neka shema po kojoj ide van, kad nju znaš onda ide bez problema. :)

@ Jovica,
možda je do voska, ima ga u vratim kao zaštita pa je moguće da se komad odlijepio pa kvrcka, no to je samo nagađanje za točno utvrditi najbolje sam pregledaj još jednom detaljno. Teško da ti ovdje netko može reći sa sigurnošću što je jer može biti X stvari zašto kucka, kvrcka ili nešto treće.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prozor, odnosno staklo dolje gdje je pričvršćeno sa držačima si isto pregledao kad si skidao limenu oplatu od vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam pregledao,jesam, skidao sam limenu oplatu od vrata,jer sa mjenjao podizac,i onda sam sve podmazao,svaki nosac i klizac,to mi se i prije culo i prije izmjene podizaca stakla,ali dzaba i dalje kucka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si imao volje to raditi, inače osobno po hladnom vremenu ne volim petljati po plastici jer je sklona lomljenju pa to izbjegavam. Ona limena zaštita na vratima je tvornički zalijepljena sa nekom sivom masom za brtvljenje pa kada se skida treba ju ponovno zabrtviti, ne znam što se tu u originalu koristilo jer i mene čeka skidanje tog zaštitnog lima zbog brave, to već  godinama odgađam pa nikako.

Ostavi to sada po strani pa prati, možda skužiš kasnije što to kucka u vratima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao volje,ali morao sam jer me uzasno nervira to kuckanje,na najmanju neravninu odmah se javlja kuckanje.Imam toplu garazu,to mi je spas za ove hladne dane,pa nesto kad sarafam lakse je dosta.

Nadam se da cu skontati sta kucka u vratima,ali koliko sam mogao odgonetnuti,zvuk dolazi bas nisko,rekao bih iz donjeg djela vrata,kod baglama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11