11 11
Bora_2000

Unutrasnjost auta

Recommended Posts

Rijeseno kuckanje u vratima,potrebno je WD40 podmazati ova dva djela u baglamama,vjerovatno vremenom ostane bez masti.

IMG-20130419-00248.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon pranja to mi je prvo što radim i podmažem nosače na vratima ali ne sa WD-40 već sa silikonskim uljem iz Lidla W5 200ml i to uzmem po nekoliko komada da ih imam jer ih nemaju stalno u ponudi, nego po dva ili tri puta godišnje. WD-40 neće dugo trajati i on samo ispire pa ako imaš motornog ulja ponovi sa njim, po meni bolje nego WD-40. Tu se inače može i Tovatna mast staviti ili neka bolja ali ja sam ju obrisao jer se samo smeće na nju nakupljalo, ovo silikonsko ulje mi se kroz godine bolje pokazalo.

silikonsko-ulje-u-sprg7fo4.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto vidi hoce li se kuckanje ponovo vratiti, moguce je da su ti nosaci vrata oslabili tako da podmazivanje nije trajno rijesenje. Ja sam isto podmazivao sa WD-40 da prestanu skripiti :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidjet cu da li ce se kuckanje vratiti.A mislim da sam rijesio to,jer danas se nije culo nista.

Nisam jos nigdje nasao to silikonsko ulje W5,ima silikonski sprej,ali silikosko ulje nisam nasao nigdje.

Stavljao sam i tovatnu mastu,ali prasinu kupi pa sam obrisao to i nanjeo malo bakarne masti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakrena mast nije za to namijenjena i teško ćeš ju kasnije skinuti, bolje to odmah makni i stavi običnu Tovatnu mast ili motorno ulje kao što sam ti već predložio. Inače, sva vrata sa godinama dobiju slobodnog hoda, pogotovo ako se ne vodi briga o nosačima, odnosno o podmazivanju istih. Taj silikonski sprej što si spomenuo je možda jedno te isto, pa ako ga imaš nanesi njega umjesto bakrene masti, nije to auspuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sa stavio bakarne masti da testiram,ali prasina se skupljala na to,pa sam onda WD40 podmazao to.Kupim sutra onda taj silikonski sprej pa cu sa njim to preci,a i da imam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 11