0
milovanb92

Passat B5 '99 1.9 TDI 66KW AHU teško pali vruć

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa dotičnim Passatom, nikod od mehaničara mi ne može konkretno reći u čemu je problem pa sam odlučio da vidim na forumima da li je neko imao sličan.

 

Problem je sledeći:

Auto mi duže vergla ali svaki put upali, ujutro kad je hladan on zavergla na sekundu dvije i upali.

Kad ga vozim duže dostigne radnu temperaturu i to, ugasim ga i odmah upali on upali solidno brzo.

Ali kad ga vozim duže i ugasim pa nakon sat dva vremena pokušam upaliti on verga i po 20 sekundi, u toku verglanja on mjenja ritam, sad brže sad sporije, i kad upali izbaci oblak crno-sivog dima iza na auspuh.

 

Anlaser sam skinuo i reparirao, nije bio ni oštećen. Akumulator je nov.

 

Kad upali radi super, fino i vuče, potrošnja nekih 7-8 litara, ništa čudno se ne dešava osim navedenog problema.

 

Ako bilo ko ima savjet i riješenje dobro bi mi došao.

 

Hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ga je ko od tih mehanicara spaja na dijagnostiku? Sto je s bosch pumpom da li je mokra od goriva,curi ili nes tako? 7-8 litara da nije malo puno za normalnu voznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa dotičnim Passatom, nikod od mehaničara mi ne može konkretno reći u čemu je problem pa sam odlučio da vidim na forumima da li je neko imao sličan.

 

Problem je sledeći:

 

Auto mi duže vergla ali svaki put upali, ujutro kad je hladan on zavergla na sekundu dvije i upali.

Kad ga vozim duže dostigne radnu temperaturu i to, ugasim ga i odmah upali on upali solidno brzo.

Ali kad ga vozim duže i ugasim pa nakon sat dva vremena pokušam upaliti on verga i po 20 sekundi, u toku verglanja on mjenja ritam, sad brže sad sporije, i kad upali izbaci oblak crno-sivog dima iza na auspuh.

 

Anlaser sam skinuo i reparirao, nije bio ni oštećen. Akumulator je nov.

 

Kad upali radi super, fino i vuče, potrošnja nekih 7-8 litara, ništa čudno se ne dešava osim navedenog problema.

 

Ako bilo ko ima savjet i riješenje dobro bi mi došao.

 

Hvala.

 

kod mene slican slucaj, prekontroliraj obavezno dizne radi potrošnje jer sigurno te one zezaju za potrošnju kao mene dok ih nisam zamjenio. a paljene ti je povezano s nekom glavom pumpe bar kod mene i kad je hladan pali kao mina a cim se malo ugrije mora malo zavrtiti ali malo ne ko kod tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

7-8 litara s tim motorom je ok ako si stalno u samom centru zagreba i vise stojis nego se vozis. S tim motorom mi je ljeti stvarno rijetko prosjek rezervoara iznad 5 litara, trosi minimalno pola litre, litru manje od sestice 1.6tdi na istim relacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

7-8 litra je kombinovana voznja, ali vecinom gradska, a i ne stedim ga na gasu da budem iskren.

 

Spajali su na dijagnostiku nikakvu gresku ne pokazuje.

 

Bosch pumpa je suva potpuno pa mi je kvar totalno cudan, moze li se ta glava na pumpi posebno zamjeniti ili mora pumpu mjenjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem samo je bio motor AFN, ako se dobro sećam problem je bio u nekom toplom startu pa je morala da se odradi druga mapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki mu klinac mora bit,nemam nista protiv mape za hot start po meni zadnja opcija s tim problemom,frend s trojkom 110ks imao isti problem tesko palila i dimila,reparacija bosch pumpe i rijesio sve auto ima 480tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites
0