2 2
ante5656

VW Golf 4, 1.9 TDI 74 kW pitanja

Recommended Posts

To ti je nosac poklopca motora, kada se skida poklopac on prvi ide u one drzace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega,

Zna li netko kako izvaditi plastiku sredisnje konzole, tocnije trebao bihizvaditi (da mogu ofarbati) one dvije vertikalne linije(koje su oblozene onom gumi gumi plastikom) koje se nalaze ljevo i desno od klime,radija i drzaca casa.

Klimu,radio i drzac casa sam izvadio samo mi jos preostaje to kuciste koje je skupa s tim linijama koje trebam ofarbat ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam radio kavez i stavljao onaj sa dekor lajsnama, imas u mojoj temi sve pojasnjeno kako i sto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 3 CL 19 dizel , ista stvar se desava nosaci nedavno mjenjani , al je presao 250 sa istim kvacilom

Tesko da to ima veze s kvacilom,meni je kompletno kvacilo bilo u rasulu,nakon promjene ista stvar..dogadalo se nakon sta pustim gas u voznji osjeti se trzaj,a i odrazi se na mjenjac,tj trzaj vidljiv na rucici mjenjaca,s novim LUK setom kvacila,i na kraju je krivac bio nosac motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala kolege tdi ,

Zna li nettko gdje se nalazi motoric i klapna za recirkulaciju? golf 4 klimatronik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,

preporuka /savjet

 

obicnio filter peludi ili filter s aktivnim ugljenom, jel ima neke velike razlike(koliko i u cijeni) u učinku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec onda uzimam ovaj sa aktivnim ugljenom, bilo je pojasnjenje oko razlike pa bih sad morao kopat, nema potrebe ali ako ti je toliko zbog cijene uzmi bez ali ovaj ima antibakterijska svojstva a zrak udises preko njega pa sad za par kuna vise manje ne isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekako misljenja da je to bacanje para. Obicni filter 44 kn,a s ugljenom 180kn za moj auto. Kao on cisti neke dodatne stvari iz zraka koje bi ti svakako udisao da ti je prozor/siber otvoren ili da ides pjesice pokraj ceste. Ne znam za neku vecu prednost tog filtera, pa stoga i ovakav odgovor.

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čitao da filter s aktivnim ugljenom zamasti vjetrobransko staklo kada se uključi ventilacija.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam kod Anđelka i 10 eura mislim da nije puno za OEM filter sa aktivnim ugljenom pa mi se ne isplai uzimati obični za tu razliku i meni ništa ne masti a koristim ga već tri godine.

 

Mali ispravak ... ovo gore je mpc pa u konačnici košta 98 kn ali opet uzimam sa aktivnim ugljenom.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jedni kazu ovako drugi onako,

ja se takoder dvoumim dal da uzmem ugljenog od 100 kn i mjenjam godisnje(naravno kod anđelka,vec sam u kontaktu s njim prek maila)ili da si uzmem dva obicna pa promjenim svako 6 mj,.

 

Da se masti sajba nisam nigdje procitao,cak sam negdje procitao da se manje magli jer ugljen ima sposobnost apsorpcije tako da i pokupi nesto vlage,al na kraju ce izbor ocito pasti na oem ugljeni jer za 100 kn nije skup ( ekipa prica da je ugljeni cca 250kn)

 

Takoder imam jedno pitanje koje nije tehničke prirode ;

 

Dakle kupio sam auto prosle godine u 9 mjesec te je nakon par dana napravljen kupoprodajni ugovor itd , jucer bio na poreznu i trazu da platim 1400 kn poreza,sto mi se cini malo jako puno s obzirom da po novome bih platio 350 kn.

 

Zanima me da li netko zna da li je moguce u javnog biljeznika ponistiti taj ugovor(jer ja jos auto nisam nista prepisivao na sebe),te napraviti novi ugovor s ovgodisnjim datumom ako bih to napravio onda bih platio 350 kn poreza za auto(odnosno tih njihovih davanja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari ugovor pokidas a napravis novi koji nemora niti biti ovjeren kod biljeznika i na tehnicki...sa starog preposes sve i stavis novi datum. Ja sam neki dan prepisao punta zeninog bez prodavaca ili njegivih dokumenata sa neovjerenim ugovorom

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogu li dobit kakvu tuzbu ili upast u neprilike zbog toga ,, da napomenem vec sam predao papire za procijenu poreza i danas mi dosla uplatnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas brige, to su htjeli uvaliti coviku koji je kupio auto od mene krajem prosinca, i isao ga prepisati nakon nove god. i isto su mu trazili da plati po starom. Posto je covik bija na putu ja odem kupim novi ugovor i ispunim sve podatke ponovo i stavim datum u ovoj godini, dao covjeku i platio je znatno manju cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje ,pomoc

 

 

Kad zakljucam auto na daljinsko, sve se zakljuca al se ne zakljucaju zadnja desna vrata, ja ih otvorim zalupnem i sve se onda normalno zaključa i žmigavci uredno blinkaju, i istog trenutka opet otključam otključa se sve zaključam i opet idem otključat i onda mi nece vozaceva otvori.

Zna li netko u čem je problem, i gdje se nalazi modul zaključavanja , citao sam nesto ispod sjedala ,ali ja ispod sjedala nemam nista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo da provjeriš žice u stubu zadnjih vrata da nisu pokidane, pa gube kontakt. To zna da bude problem.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom se ponekad zna dogodit da kod zaključavanje ne spusti onu tiplu pa vidim da vrata nisu zaključana i tako ponekad godišnje 3 puta a nekada ništa i ne sekiram se jer smatram da to nije vrijedno pažnje. Zatvori sa ključem i prati, ako ti se to svakodnevno događa ona može biti neki kvar ali ovako povremeno mislim da nije ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikroprekidac u bravi,imam isti problem samo sa ljevim vratima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav

 

zna li netko kako isprogramirati daljinsko zaključavanje novog ključa.

 

dakle imam novi ključ s koji mmogu palit ivozilo i voziti ali mi ne radi daljinsko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lip pozdrav svima.

Imam jedan problemčić , mjenjao sam autoradio u svom golfu. Prije sam imao Delta 6  tvornički radio a sada sam stavio obični panasonic sa standardnim priključcima .. od starih priključaka što se toće đeka za napajanje na njemu imam zemlju, dvije žice konstantnog plusa(bez obzira na kontakt) i jos dvije tanke zicice koje su isle na deltu sa oznakom can...

Da li ikako mogu dobiti 12plus kontakt jer mi to treba za radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolje ti je shema od konektora pa po njoj radi... uglavnom prvo nabavi adapter a njega ima na ebayu ili po nekim audio trgovinama jer on ti odmah izbaci nepotrebne žice od A konektora a ostavi one koji su ti potrebni...

Pin 4  napon od kontakt brave (S-kontakt ZAS)
Pin 5   može se iskoristiti kao napon za antensko pojačalo +12V
Pin 7  (KI 30) +12V
Pin 8  (KI 31) Masa

ali opet provjeriti raspored po aftermarket multimediji i to je to. Ovaj dolje adapter je sa pojačalom za antenu pošto ju aftermarket nema pa sam ga zato uzeo... sve ostalo imaš i u mojoj temi pa listaj ako zapneš. Ugradnja 2DIN multimedije

radioanbau_page_3ggq7h.jpg

2412892-1rlr72.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2