0
Nikola051

GOLF 6 - 2.0 problem sa P0299 - turbina/zrak

Recommended Posts

Pozdrav, prije svega ispričavam se na ovim otvaranjem tema čestih i slično, ali vidim da ovaj problem nema na forumu pa da vas pitam..

 

 

Ovako, radi se o Golf 6 2.0 TDI, 110 ks.

Desilo se slijedeće, vozio sam normalno kao i stalno i samo od jednom na autocesti upali mi se dve lampice, lampica grijača i motora i gubi snagu, ugasila se turbina. Ugasim auto, upalim i opet nrmalno no kratko pa opet se desi isto.

 

Odvezao sam par auto kod par majstora i svatko kraže svoju priči sve vezano uz turbinu. Jedan kaže treba reparacija, drugi kaže da je neki modul .....

 

Spojim ja svoju dijagnostiku danas (onaj mali OBD plavi konektor) i vidim na mobu da izbacuje grešku P0299 - zrak, turbina ... otvorim haubu, skinem plastiku i vidim neka cjevčica skinuta i zrak pišti tu, vratim tu cjev, izbrišem greške upalim auto i vozim 40ak minuta po ne naseljenom do 100 km/h, okretaju su se kretali od 2500 do 4500 jer sam testirao hoce li se pojaviti isti problem .. I kad ono ništa, u tih 40ak min ništa se ne dešava, auto vuče normalno.

 

Odem na autocestu, pređem 120 i upali se ta vijugava lampica i ostanem bez snage, tj. turbina ode u safe mode.

Ugasim, upalim auto i opet normalno.

 

Štos je u tom što kad sam vratio tu cjevčicu lampica motora se više NE pali, ali nakon 120km/h gubim snagu.

 

 

Auto ne troši ulje, nemam dima kad palim auto - kad vozim, ne čuju se zvukovi turbine (ono klasika fućkanje i slično)...

 

Provjerio sam cjevčice koliko sam mogao odozgo jer ima jako malo prostora.

 

 

Sad mi više ništa nije jasno, u čemu je problem ?!

 

 

 

Jeli imao tko ovako sličan problem ili dali se može još kako šta provjerit ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je gugl točan kaže da je preniski tlak.provjeri sva crijeva da negdje neto nije ispalo ili puklo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je gugl točan kaže da je preniski tlak.provjeri sva crijeva da negdje neto nije ispalo ili puklo...

I provjeri aktuator turbine, sluzbeno se zove "podtlacna kutija". Ide jedan vakum na nju, a ona regulira tlak turbine.

 

Poslano sa mog RAINBOW koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je krasno napisano al imas jako losu diagnostiku jer oma miliun mogucnosti... pa ajde kod nekoga tko ima bar vcds...

Drugo

trebao si slikat cjevcicu i lakse bi ti objasnili.

Regulaciju turbine vrsi vakum i struja....a ta podtlacna kutija (kao nekad vakum doza) je cest kvar na njima. Pretezno prdne membrana... Vakum doza je hm oko 1500kn plus 600-750kn ugradnja sa stelanjem preko ocitavanja s diagnostike. U setu se dobiju vite osigurac i spec.sigurnosna boja koja se stvrdne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je auto na servisu, otišao je regulator zraka.

 

Eto toliko samo da vas obavijestim ako tko bude ima sličan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citiram sa računa:

 

"Zamjena i štelanje vasegate ventila s senzorom pomaka na vozilu VW Golf VI...."

 

Materijal: 1 562 50 kn

Usluga: 375 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto ipak je vakum doza a ne maf senzor :) a to napisah u svom prvom osvrtu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu nadovezat cu se ovde, ima li neko nekakvu shemu crijeva od turba, po mogucnosti da omaju kataloski ili neku oznako po kojoj bi moga narucit to crijevo. Radi se o passatu 2003 pd 130ks. Hvala

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da odneses svoje ako imas u vulka izacija pasaric. Rade fantasticna crijeva...kakva god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu nadovezat cu se ovde, ima li neko nekakvu shemu crijeva od turba, po mogucnosti da omaju kataloski ili neku oznako po kojoj bi moga narucit to crijevo. Radi se o passatu 2003 pd 130ks. Hvala

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Jeli oznaka motora AVF 130PS evo fotki pa kada nadjes javi da ti dam kataloski.

195145820.png

114145350.png

Evo ti i vakum sistem

195131140.png

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awx ako sam dobro zapamtia, to je to sta mi triba. Puklo je crijevo br 5. Zna li neko koliko kosta

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto si sami ne gledate kataloske i to?

 

Odete na www.etka.cc i sve vam je tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da upravu je kolega možete i sami pogledati,a koja fotka po redu da ti dam kataloki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petica je mana u passata i a4-6 U pasarica je oko 400-500kn i po slici je dobrano oblozeno....

Imas stranicu pa potrazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto si sami ne gledate kataloske i to?

 

Odete na www.etka.cc i sve vam je tamo...

Nisam zna da ima etka online

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Petica je mana u passata i a4-6 U pasarica je oko 400-500kn i po slici je dobrano oblozeno....

Imas stranicu pa potrazi

Hvala, potrazim na njihovoj stranici

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0