7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Mozes nam to upalit preko vcds?

Mogu ja. Al ne priko vcdsa. Da slozimo popcorn na dizelu na 2500??? :) :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio proslo mj. na tehnickom i auto također ima blokadu u leru na 2500 okretaja i nisu mjerili zacrnjenje... nitko nista nije rekao niti sam dobio kakav papir na tehnickom (procitao sam da su neki dobili pismenu obavijest na tehnickom).

Dva tjedna nakon tehnickog mi je na kucnu adresu stigla obavijest da se javim sto prije u ovlasteni radi promjene sw-a.

Za sada nista od toga

Vec prije sam na forumu napisao da je ovaj trenutni flash iscitan i spreman za vracanje nakon novog sw-a ako bude kakvih problema ili gubitka snage...

A citat ce se i novi sw pa cemo upisivati prije tehnickog

Ali kao sto sam rekao za sada neka stoji dok ne vidim kako ce se situacija odvijati...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

bez obzira na blokadu zasad se eko test radi mjerenjem zacrnjenja, bez obzira sto je rezultat 0,0 m-1

 

kroz skorije vrijeme ce napokon uvesti OBD spajanje vozila ne tehnickom, bit ce zanimljivo za aute sa DPF itd off

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez obzira na blokadu zasad se eko test radi mjerenjem zacrnjenja, bez obzira sto je rezultat 0,0 m-1

 

kroz skorije vrijeme ce napokon uvesti OBD spajanje vozila ne tehnickom, bit ce zanimljivo za aute sa DPF itd off

Priko OBDa nece skuzit da nema dpfa sigurno :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno teoretsko pitanje. Dakle CR motor, skineš svoj DPF, softverski sve isključiš i s šelnama staviš neki drugi neispravni dpf kojem je unutrašnjost ispražnjena. I sad prije tehničkog doma samo staviš svoj dpf da s njim napraviš ekotest. Jel bi to igralo? Auto ne bi trebao ništa kužiti ako je dpf softverski isključen, a za tih 10-20km do tehničkog godišnje ne bi trebala regeneracija.

Naravno to sve u slučaju da se mjerenje postroži, jer trenutno se prolazi i s izbijenim filtrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priko OBDa nece skuzit da nema dpfa sigurno :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

ali pricamo o OBD citanju sustava:

Fuel status -OK

Air status - Ok

EGR status - Missing

DPF status - Missing

 

jos se nezna kako ce tocno funkcionirati ali nevjerujem da softver nece otkrit nedostatak sutava na Euro V i Euro VI

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez obzira na blokadu zasad se eko test radi mjerenjem zacrnjenja, bez obzira sto je rezultat 0,0 m-1

 

kroz skorije vrijeme ce napokon uvesti OBD spajanje vozila ne tehnickom, bit ce zanimljivo za aute sa DPF itd off

kaj je s ženinim autom jel napravila update ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Autofreak

 

Dobio sam ja i razmišljam napraviti na proljeće. Trenutno nemam viška vremena svratiti na servis :)

 

 

Nisam prvi vlasnik tako da necu ni dobit obavijest doma, a auto je prije bio na firmu pa vjerujem da mi ni oni nece poslati obavijest koju su dobili tj obavijestiti vw da sam sad ja vlasnik.

Kakvih nuspojava je bilo?

 

 

Ne brini se, dobit ćeš na svoju poštansku adresu (ako si već odradio u ovlaštenom servis)

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tiguan 2.0d,2010g. Dobio sam pismo za opoziv te danas napravljen servis kod Dojkića(piše da mora biti ovlašteni servis) i ta famozna "restrikcija" ispušnih plinova(tako nekako to VW zove) i koliko "osjetim" nema nikakve razlike u samim performansama auta. Rečeno je i da ako je auto mapiran da se to gubi jer se stavlja nova originalna mapa. Dobio sam potvrdu da je "restrikcija" napravljena u ovlaštenom servisu i 400kn bon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su države u kojima je VW prodavao navedena vozila pokrenula tužbu, riješeno bi bilo i prije nagodbom kao što su to Ameri riješili i dobili bi lijepe novce uz minimalni napor.

Al pošto je VW Europska firma, dobit ćemo kitu labudovu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vrsi usporedba Amerike i Europe trebalo bi uzeti i usporedbu prodanih automobila tamo i ovdje onda bi bilo sve jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo suprotno da će naknada biti veća i da je možda bolje ne žuriti s time i oni se svi jo uhodavaju s tom nadogradnjom i miljenja sam da bi svi mi koji smo na toj listi trebali zatrpati VW sjedite to sa mailovima i sl. Te nas Porsche grupu kako bi nas se na neki način obestetilo sa potenom naknadom jer ipak sta može za 400 kn kupit tepihe u auto ili gume...pitanje je Jel to vrijedno onima koji su (ajd ja sam kupio rabljeni) dali po 15-20 tis.eura za "neispravan automobil".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije neispravan! Nego su muljali sa nekim podatcima koji kupce nisu ni zanimali...a svi vi sadasnji vlasnici nebi ni obracali pozornost na tamo neki nox jer za uvoz se on negleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve to stoji da nama vlasnicima ne znači taj Nox nista ali opet idu u extreme Ameri vraćaju vozila odštete ovo ono a kod nas 4oo kn to je malo ponižavajuće kao da su europljani građani drugog reda.

Ok zeznuli su i kao ispravit će ali ono 4oo kn nemoš ni ulje s filterom izmjenuti .... znam ljudi bi sad ono odštete neznam ni sam sto ali bas me zanima od kud su dosli do cifre 4oo kn...... hehe....

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako su dosli do te cifre to samo svabe znaju.... A da ste sto uskraceni i niste.... npr niste platili veci porez pri evuvozu itd... niste bili obmanjeni s nox podatkom i bas zato ste uzeli vw jer ima nox manji od konkurencije :) Sad je židovski pravit se grbav i ocekivat kojekakve beneficije il jos gore kao i krkani iz amerike koji vracaju svakojake ogoljene vw-ove pa takvo sta se nebi na na balkanu odigralo :)

 

Budite sretni i s tih 400.... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freak, ne slazem se s tobom. Da taj nox nije bitan ne bi vw ni varao ali bitan je i varanjem su postigli tocno to da se auti mogu prodavati kupcima koji misle kako im auti zadovoljavaju najnovije eko norme. Ne prave se kupci nista grbavi jer ne znaju sto je nox nego da im auti nisu toliko ekoloski moderni kako se prezentiralo. Da, mnoge to smeta. VAG JE VARAO a ne kupac i treba snositi ozbiljnije posljedice od 400kn bona i to je cinjenica.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala bogu odznacia san se sa ove teme....

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.focus.de/auto/news/abgas-skandal/vw-abgas-skandal-software-update-audi-kunden-berichten-ueber-zwangs-umruestung_id_5703624.html

 

kaj radit, servis mi je za 1000 km, ako odbijem da mi rade update, da li će htjeti poslije napraviti ako se odlučim ?

Jbt cemu tolika panika oko toga?!? Ja sam napravio update i kao da nisam. Isti k*rac ko i prije. Pali i vozi. Zamarate se sa nepotrebnim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho, nema sanse da je isto kao i prije. To kaj ti ne primjetis je druga stvar ali isto nije, dam ruku u vatru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho, nema sanse da je isto kao i prije. To kaj ti ne primjetis je druga stvar ali isto nije, dam ruku u vatru.

Ma gle, jebe mi se za 1,2, 5 KS manje ili nesto slicno. Auto mi ide isto ko i prije, isto trosi i to je to sto mene zanima, amen! Neda mi se opterećivat s jebenim auto jos pored svega ostalog u zivotu. Ko mu jebe mater, kad i ako pocne zejebavat, prodat ću ga ili ću ga gurnut u Bosut i naplatiti se od kaska! A bok te koja drama oko softwarea.

Pa jbt i prije su masi ljudi radili update-e softwarea ili DSG-a i bez da su to znali.

Ja u svemu ovome ne vidim toliki problem kao neki. Jbg Ameri su dobili lovu, mi bon i to je to. Naravno da ima nezadovoljnih i uvijek će ih biti. Pa ko hoće neka lijepo ide privatno tuziti VW i to je to. Meni se to neda i najbitnije mi je da auto radi normalno, da mogu bez problema proći tehnicki i ćao djaci. Ne ocekujem da ću dobiti veliku lovu od VW-a, niti mi je do toga. Vazno mi je da je auto ispravan i to je to. EOD.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7