7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Meni su rekli da do kraja godine imamo bezplačno nov SW, poslije će se morati platit .Inače će vjerovatno svi utomobili morat napraviti update jer nećeš moć registrovat( u Njemačkoj je već zakon o tom?).Tako su mi rekli na servisu kad su mi radili nov update. Inače sam razočaran jer auto ne radi kao prije.U četvrtak sam se naručio da ga priklope i da pogledaju šta se događa sa autom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca potrosnja, losije ide, cesce radi regeneracije, brze punu dpf.... Bas cudno :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato lijepo odradis update, dobijes potvrdu i pravac na chipanje. I problem rijesen.

 

Ruscicu jesi zgotovio valjke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio update i apsolutni nikakvu razliku ja ne vidim. Auto ide isto, isto trosi, regeneracije radi isto cak mozda i rijedje (makar je to subjektivno) motor i dalje radi tiho i ne cuje se uopce... sve citam ovaj thread pa si mislim da sam ili imao super srecu ili vi zabrijavate

 

Sent from my SM-T585 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca potrosnja, losije ide, cesce radi regeneracije, brze punu dpf.... Bas cudno :)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

 

To sam i ja govorio, nema sanse samo softverski apdejt a da se nesto ne pogorosa ili trajnost ili potrosnja ili snaga jer onda ne bi ni bilo potrebe za varanjem... Cini se da je sve pomalo i za mene je to prevara a 400kn ruganje u facu.

Meni su rekli da do kraja godine imamo bezplačno nov SW, poslije će se morati platit .Inače će vjerovatno svi utomobili morat napraviti update jer nećeš moć registrovat( u Njemačkoj je već zakon o tom?).Tako su mi rekli na servisu kad su mi radili nov update. Inače sam razočaran jer auto ne radi kao prije.U četvrtak sam se naručio da ga priklope i da pogledaju šta se događa sa autom....

 

A ovo je za bacit bombu. Oni varaju sa softverom i onda ti moras platiti da ti stave soft koji ne vara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato lijepo odradis update, dobijes potvrdu i pravac na chipanje. I problem rijesen.

 

Ruscicu jesi zgotovio valjke?

Da. Vec je izmireno par auta. Iman jos radova u do radioni pa nece jos u full pogon koji tjedan jer ja neman vrimena ;)

 

Sent from my K10000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde javi kad krene to kako treba. Planiram put za Dubrovnik, pa bi naletio i do ST-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će povodom otvorenja slozit neku akcijsku cijenu za mjerenje i mapu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato lijepo odradis update, dobijes potvrdu i pravac na chipanje. I problem rijesen.

 

Ruscicu jesi zgotovio valjke?

Ili, triba vidit sa ovim meštrima što rade chiping, dali mogu snimit ovaj postojeci softwer, i nakon nadogradnje službenog, odeš ponovo kod meštra i vrati ti stari

I svi sretni i zadovoljni!? :)

Samo da sad nebude cijena kao za chipiranje! Neg nesto simbolično ;)

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam servis i trazio pojasnjenje radova. Njihov odgovor je da se dobije papir da nista sa navedenim radovima nije utjecalo na same performanse, potrosnju ili trajnost i izdrzljivost motora. Da se samo utjece na nox. Da ova akcija nema rok trajanja te da traje dok automobil postoji. Na upit da li automobil moze biti tehnicki neispravan trenutno u Hrvatskoj ne moze biti jer ne mjeri se nox na tehnickom kao u Njemackoj. Uglavnom osobno ne znam da li da radim ili ne. Mislim da cu pricekati jos

 

Nek ti ispisu tvornicki opis. Ugl neutjce na motor po njihovom objasnjenu kakonse rjesava taj visak NoX-a.

Dakle to ima pisano

 

Ako sad odbijes trebas potpisat da nezelis a kasnije sta ce bit jebg tko zna.... mozda se sjete kontrolirat na tehnickom a onda ako nemas a bio si zvan bilo bi logicno i posteno da ti to onda i naplate.

Jos malo pa na tehnicki neces moc s check engine i kojekakvom drugom fault lampicom (u pravilu nemos ni sad al ubrzo budu ustekavali obd)....

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio na Touranu 1.6,DSG, Porsche na Radničkoj, Zagreb, prije mjesec dana, napravio promjenu ulja i filtera, ne vidim za sada razliku.

 

NOKIA 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite situaciju. Auto mi je bio kod ovlaštenog na nekom sitnom lakiranju branika i javljaju mi sad da je gotovo i da su mi napravili i update. Znači bez da su me pitali.

E sad idem popodne po auto i nisam pametan šta da radim? Savjeti...? Auto je Touran 2013. godina 1.6 TDI (CAYC oznaka motora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez odvjetnika...ali prvo krim policiju pa onda dalje

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite situaciju. Auto mi je bio kod ovlaštenog na nekom sitnom lakiranju branika i javljaju mi sad da je gotovo i da su mi napravili i update. Znači bez da su me pitali.

E sad idem popodne po auto i nisam pametan šta da radim? Savjeti...? Auto je Touran 2013. godina 1.6 TDI (CAYC oznaka motora).

Ne preuzimaj auto ni slucajno, mogli su izvršit samo radove koje si naveo u servisnom nalogu( osim ako hoćeš update, a pretpostavljam da nećeš ). Zatraži pismeno ( ako ne ide usmeno ) da ga vrate u prvobitno stanje.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez odvjetnika...ali prvo krim policiju pa onda dalje

 

Ma zaprijetio im i sa Angelom Merkel i tražio novi model Tourana, ali nisu me fermali ni 5%... :)

 

Ne preuzimaj auto ni slucajno, mogli su izvršit samo radove koje si naveo u servisnom nalogu( osim ako hoćeš update, a pretpostavljam da nećeš ). Zatraži pismeno ( ako ne ide usmeno ) da ga vrate u prvobitno stanje.

 

Uglavnom, preuzeo sam auto jer mi treba, a i nadam se da su problemi više vezani za 2.0 nego za 1.6 motore. Stavljena ona cijev za zrak i novi update. Dobio potvrdu da je odrađeno i da VW garantira da neće biti nikakvih problema, odnosno da ja kao korisnik neću primjetiti nikakvu razliku. Pitao šta ako ispadne da ovaj update nije dobar i to VW skuži i izađe novi update od VW-a i rekli su da će se opet besplatno nadograditi. Dobio bon od 400 kn koji moram iskoristiti u roku od 12mj (iskoristit ću to početkom sljedeće godine za veliki servis, taman ću biti u onoj 4+ akciji i ovaj bon pa bi veliki trebao biti oko 2200 kn). Odvozio ga par km i čini mi se normalno, ali je motor bio zagrijan. Vidjet ću i pratit ima li kakvih promjena ako ću to moći ja kao laik primjetiti, javim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet se ponavljam. Ja sam na 2 auta radio update i ni na jednom problema, bar ne nekih većih. Ja radim dosta otvorene vožnje (cca 30tkm+) i regeneracija mi se prije pokretala svakih 1000 i više kilometara. Sad je to svakih cca 500 km.

 

Ono što primjetim:

 

- malo veća potrošnja

- brže zagrijavanje motora

- češća regenracija

 

Tako da za sada sve funkcionira, a nisam siguran što će biti poslje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise sto volim cuti je veca potrosnja a cujem cesto. Dakle auto vise nije onaj stari, nego losiji i to im vrijedi 400kn? Niti tank goriva. Kako smo mi jadna drzava... U Americi su razapeli VW i to s razlogom a mi ovdje se prodajemo za 400kn i garantiram da cemo jos pokrivati tamo njihove troskove sa par % povecanim cijenama eto tek tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet se ponavljam. Ja sam na 2 auta radio update i ni na jednom problema, bar ne nekih većih. Ja radim dosta otvorene vožnje (cca 30tkm+) i regeneracija mi se prije pokretala svakih 1000 i više kilometara. Sad je to svakih cca 500 km.

 

Ono što primjetim:

 

- malo veća potrošnja

- brže zagrijavanje motora

- češća regenracija

 

Tako da za sada sve funkcionira, a nisam siguran što će biti poslje..

Sorry, možda je glupo pitanje ali kako u vožnji znam da se pokrenula regeneracija? Kolko sam čuo da kad je u leru i radi regeneraciju da digne broj okretaja, al ni tu ne znam na kolko digne i koliko traje. A u vožnji pogotovo ne znam kad on to radi. Pričam o tome kad on to radi sam, a ne kad ga ti forsiraš ono vožnja u 4. brzini na nekom broju okretaja cca 20min. Evo ako netko zna detalje bio bi zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, možda je glupo pitanje ali kako u vožnji znam da se pokrenula regeneracija? Kolko sam čuo da kad je u leru i radi regeneraciju da digne broj okretaja, al ni tu ne znam na kolko digne i koliko traje. A u vožnji pogotovo ne znam kad on to radi. Pričam o tome kad on to radi sam, a ne kad ga ti forsiraš ono vožnja u 4. brzini na nekom broju okretaja cca 20min. Evo ako netko zna detalje bio bi zahvalan...

Nikako dok ne stanes na semaforu....

Sad kad je toplije lakše ti je to skužiti jer ne radi na većim okretajima zbog bržeg zagrijavanja motora pa skužiš ako radi na 1ooo okretaja... Ja uvijek pazim da ne gasim motor ako radi regeneraciju jer nije mi bed tih par minuta pričekati ili malo se još provesti da odradi do kraja...

Možeš znati i kad ti upali lampicu žutu s simbolom filtera onda ide fora s 4 brzinom i cca 2ooo do 25oo okretaja al sve ti piše u priručniku...

Ako trebaš priručnik pošaljem ti na pp....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako dok ne stanes na semaforu....

Sad kad je toplije lakše ti je to skužiti jer ne radi na većim okretajima zbog bržeg zagrijavanja motora pa skužiš ako radi na 1ooo okretaja... Ja uvijek pazim da ne gasim motor ako radi regeneraciju jer nije mi bed tih par minuta pričekati ili malo se još provesti da odradi do kraja...

Možeš znati i kad ti upali lampicu žutu s simbolom filtera onda ide fora s 4 brzinom i cca 2ooo do 25oo okretaja al sve ti piše u priručniku...

Ako trebaš priručnik pošaljem ti na pp....

 

Znači dok stojim on digne okretaje na 1000 i tako vrti par minuta i gotovo, OK zapamtio :))) Zanimljivo da mi se još to nije nijednom dogodilo, a imam ga godinu i pol. Sad kad je zima kod paljenja je odmah na tih cca 1000, ali se brzo spusti na standardnih 800. Moguće zato što sam često na obilaznici, bar jednom tjedno Jankomir - Rugvica...

Uglavnom, hvala ti na infu i ako ti nije problem daj mi pusti taj priručnik u PP jer ja imam na francuskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Znači dok stojim on digne okretaje na 1000 i tako vrti par minuta i gotovo, OK zapamtio :))) Zanimljivo da mi se još to nije nijednom dogodilo, a imam ga godinu i pol. Sad kad je zima kod paljenja je odmah na tih cca 1000, ali se brzo spusti na standardnih 800. Moguće zato što sam često na obilaznici, bar jednom tjedno Jankomir - Rugvica...

Uglavnom, hvala ti na infu i ako ti nije problem daj mi pusti taj priručnik u PP jer ja imam na francuskom :D

 

Ovo što kolega kaže. Na semaforu se auto malo drukčije (nemirno) ponaša. Okretaji stoje na 1000 i auto se više trese. Ja uz to imam start/stop sustav i čim se pokrene regeneracija auto se ne gasi automatski.

Uglavom ako su ti sad nadogradili SW osjetit ćeš regeneraciju puno češće... Meni se neki dan čak i ventilator upalio dok sam ugasio auto, a to se nikad prije nije dogodilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, možda je glupo pitanje ali kako u vožnji znam da se pokrenula regeneracija? Kolko sam čuo da kad je u leru i radi regeneraciju da digne broj okretaja, al ni tu ne znam na kolko digne i koliko traje. A u vožnji pogotovo ne znam kad on to radi. Pričam o tome kad on to radi sam, a ne kad ga ti forsiraš ono vožnja u 4. brzini na nekom broju okretaja cca 20min. Evo ako netko zna detalje bio bi zahvalan...

Nikako dok ne stanes na semaforu....

Sad kad je toplije lakše ti je to skužiti jer ne radi na većim okretajima zbog bržeg zagrijavanja motora pa skužiš ako radi na 1ooo okretaja... Ja uvijek pazim da ne gasim motor ako radi regeneraciju jer nije mi bed tih par minuta pričekati ili malo se još provesti da odradi do kraja...

Možeš znati i kad ti upali lampicu žutu s simbolom filtera onda ide fora s 4 brzinom i cca 2ooo do 25oo okretaja al sve ti piše u priručniku...

Ako trebaš priručnik pošaljem ti na pp....

 

Znači dok stojim on digne okretaje na 1000 i tako vrti par minuta i gotovo, OK zapamtio :))) Zanimljivo da mi se još to nije nijednom dogodilo, a imam ga godinu i pol. Sad kad je zima kod paljenja je odmah na tih cca 1000, ali se brzo spusti na standardnih 800. Moguće zato što sam često na obilaznici, bar jednom tjedno Jankomir - Rugvica...

Uglavnom, hvala ti na infu i ako ti nije problem daj mi pusti taj priručnik u PP jer ja imam na francuskom :D

 

Ovo što kolega kaže. Na semaforu se auto malo drukčije (nemirno) ponaša. Okretaji stoje na 1000 i auto se više trese. Ja uz to imam start/stop sustav i čim se pokrene regeneracija auto se ne gasi automatski.

Uglavom ako su ti sad nadogradili SW osjetit ćeš regeneraciju puno češće... Meni se neki dan čak i ventilator upalio dok sam ugasio auto, a to se nikad prije nije dogodilo...

Kaj vama ne sugerira na ekranu da bi trebalo promjenit brzinu u visu/nizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj vama ne sugerira na ekranu da bi trebalo promjenit brzinu u visu/nizu?

Pa sugerira da ali to uopće ne gledam jer po tom bi me ruka zaboljela a i sugerira da saltam u 4 na 4o kmh ako se vozim lagano ....

Totalno nerealno i klanje auta bezveze ...

Držim ga od 17oo na dalje i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7