7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

u Sloveniji se već odavno govori o tome da se auto neće moći registrovat ako se ne napravi update. Evo sad ide već javno

 

http://www.zurnal24.si/zakon-motorna-vozila-obvezen-vpoklic-clanek-287153

 

inače je u slovenkom, al ukratko pripravljaju zakon : ako te proizvođač automobila pozove da odstrane greku mora se odazvat, inače ne može registrovat auta.Naravno ,to mora biti besplatno jer je greka proizvođača...

Da i ja sam dobio informaciju da će isto biti i u RH od sljedeće godine. Nego, gospon Marjan, vidim da vozite Tourana, zanima me jeste li napravili update i ako da kako se auto ponasa? Hvala, pozdrav. Edited by Poke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se s novim softwareom regeneracije svele na svakih stotinjak kilometara dok je prije bilo svakih cca 500km. Nekad znaju okretaji malo varirati kod prvog paljenja (nije skakanje kao s neispravnim diznama nego lagano par puta 50 okretaja gore dole ), a dva puta u zadnjih mjesec dana se dogodilo da se skoro ugasio kod usporavanja pred ležeći, oba puta auto na pola zagrijan, vani 15ak stupnjeva. Nikakvih greaka, regeneraciju radi, normalno vuče... Ovo variranje je odmah bilo nakon update-a prije cca 3 mjeseca, a trokiranje sad kad je malo ugrijalo.Ima li netko slična iskustva?

Radi se o 1.6 TDI

Edited by Joggu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta citam sve pa to je strasno. Ovaj update, nema sanse da je zdrav za citav sustav. Sve nesto pojacano samo da bi zadovoljio eko norme

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam dobio informaciju da će isto biti i u RH od sljedeće godine. Nego, gospon Marjan, vidim da vozite Tourana, zanima me jeste li napravili update i ako da kako se auto ponasa? Hvala, pozdrav.

 

Ja sam razočaran, ne nad autom nego nad odnosom VW. Sad se nešto prave "fini" , i govore da nema nikakvih promjena,poslije updatea. Onda se pojavlja pitanje: "Pa što odma niste napravili kao što treba?"

Auto kad je hladan radi ko traktor,prvih par minuta,okretaji variraju onda se umiri.Potrošnja je za 0,5l sigurno veća, ako ne i više,inače veoma malo gledam na potrošnju. A u to sam siguran.Vozio sam ga nazad na servis al kažu daje vse OK.Ne mogu im ništa očitat, jer i na servisu su dobili od VW SW, , tako da rade po njihovim programima. Dogodilo se mi je da je START-STOP zatajio,nekaki problemi sa povezivanjem telefona (sve poslije update-a), zato sam ga vozio nazad. Dal je radi toga il je slučajnost neznam,al 165000km. prije toga nije bilo.Sad mi auto radi OK ,osim veće potrošnje i dok je hladan radi grubo, drugih problema nema,Inače auto me nije nigdje ostavio i kako pratim forume većina ima iste probleme. Motor je 1,6 TDI.

Malo je za razmislit dal ostati u okviru VW il mijenjat .Ne radi auta, nego radi principa i odnosa do nas vozača VW....

 

Usput, nije mi jasno kako je moguće da su velike razlike u cijenama:npr. moj godište 2013:(model za orijentaciju)

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11880209&display=Volkswagen%20Touran%201.6%20TDI%20BM%20Tech.Comfor...

 

prodaje se od 10.000€ pa sve do 19.000€.Jasno mi je da gledaš kaku opremu ima, prevožene km.,kako je očuvan al taka razlika mi baš i nije jasna...

Edited by mukotrpni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za cijene auta, evo ja vozim Tourana isto 2013. godište (7 sjedala) i kupljen je prije godinu i pol. Primjetio sam da sad ekipa prodaje isto godište kao moj, sa cca istim brojem km, sa 5 sjedala, slabiji paket opreme za isto ili čak više nego što sam ja kupio prije godinu i pol. Ali mislim da sam ja tu dobro prošao i tad kad sam kupio sam iscjenkao dobro ispod tad prosječne tržišne cijene. Uglavnom cijene se kod nas kreću od 12000E do 16000E za takvog Tourana, to godište, motor isl... Tako da tržište je šareno, a svako određuje svoju cijenu, a neki idu na APP (ako prođe prođe) pa stave neku puno veću cijenu, ali to je tako i netko će im naletit...

 

A vezano za ovaj topic i update, zasad mi auto radi OK, mislim da radi grublje kako sam napisao prije, ali možda ja sad previše slušam i čujem sve. Recimo, regeneraciju mi je sad odradio opet nakon cca 220 km i to u vožnji, ali ja sad to pratim pozorno, a prije nisam obraćao pažnju a možda je isto tako često radio i odradio u vožnji da nisam ni skužio. Druge neke probleme nemam, Start Stop radi standardno, telefon se normalno povezuje i sve vezano za radio (RNS 315) je OK. Potrošnja nemam pojma, sad je veća po zimi i imam zimske gume, ali ne čini mi se da je veća nego prije update-a. Budem vidio kad stavim ljetne jer sam tad više pratio potrošnju, znao sam s jednim tankom kombinirana vožnja (grad Zagreb i recimo jednom tjedno obilaznica cca 60km) napraviti i preko 1000km, ali uvijek je bilo preko 900km.

Da odgovorim i na post/upit koji je postavio kolega Joggu, nisam primjetio da mi okretaji tako skaču kod paljenja, ako je hladnije kod paljenja je na 1000 pa se spusti polako nakon što se zagrije, a ako je toplije odmah je na 800. Ne trokira mi kod usporavanja ili kad je hladan, štoviše možda je u nižim brzinama čak i malo življi nego prije...

 

Sve u svemu, ako će auto i dalje služit kao i do sad bez grešaka i problema ja sam zadovoljan sa VW i vjerojatno će i sljedeći biti neki VW, ali ako sad počnu problemi nakon update-a onda ne znam, jedino da izbace neki novi update, odnosno riješenje koje će biti super za sve "pogođene". A ovaj odnos prema nama vozačima VW-a koji nije isti za sve u svijetu su političke igre i da smo mi država kako treba drugačije bi i VW pjevao prema nama, ovako šutimo i trpimo i nadamo se da će sve biti OK...

Edited by Poke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti price za telefon.... Spusta se sw u motorni ecu i sve drugo nema veze s sw-om pa tako da onaj gore telefon moze bit samo slucajnost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znate da se regeneracija odvija? Slušam, gledam po tabli, nigdje da ulovim nešto po čemu bi primijetio da se odvija. Jedino ako se uopće ne odvija pa će biti jao, jao, jednog dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znate da se regeneracija odvija? Slušam, gledam po tabli, nigdje da ulovim nešto po čemu bi primijetio da se odvija. Jedino ako se uopće ne odvija pa će biti jao, jao, jednog dana

Procitaj post #381

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da ju sam možeš izazvati ili tako voziš pa kad se desi - desi se? I da pratim prijedloge u koju brzinu ga treba voziti? Dosta se vozim po autoputu 130-140km/h dali tada odrađuje regeneraciju ili samo na određenim okretajima u određenim brzinama prijenosa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da ju sam možeš izazvati ili tako voziš pa kad se desi - desi se? I da pratim prijedloge u koju brzinu ga treba voziti? Dosta se vozim po autoputu 130-140km/h dali tada odrađuje regeneraciju ili samo na određenim okretajima u određenim brzinama prijenosa?

To je samo nacin po kojem mozes skuzit da radi regeneraciju. Ako si puno na autocesti onda to tamo napravi da ni ne skuzis.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sam da se nadovezem na ovu regeneraciju. Spominjete ili samo neki spominju da Vam se pali vrlo cesto a da se prije palila na cca 500km. Evo ja se vouim po malom gradu, znaci pretezno je gradska voznja i svega 3-5 puta godisnje autocete a meni se regeneracija pali ili upalila u zadnjih godinu i pol koliko dugo i imam auto svega 3 ili 4 puta. Znaci u nekih 17-18000km koliko sam prosao 3 ili 4 puta mi se palila lampica na autu da radi regeneraciju. Inace radi se o passatu b7 2012.g. 1,6tdi 105ks. E sada ako je po ovome clanku suditi onda nakon updatea cu izgubizi jos 10ks... e onda to vise nije to. Ovako me zadovoljavalo iako bih volio koji KS vise ali nikako manje. Čekam skroz dok ne budem morao ici na taj update.

 

Moje je pitanje sada vezano za regeneraciju, dali onda ovo kod mene nije u redu kad se u tako velikim intervalima pali a kod vas puno prije. Ne vjerujem da ima veze ali cisto da napomenem da je auto uvoz Njemačka.

 

LP !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se pali kad je dpf vec pun do sigurne granice jer je ocito x puta regen.prekinuta.

Dakle kad sam radi regen. nema nikakve lampice.... lampica (zuta) je upozorenje da se mora obavit regen. a ako je crvene boje onda je nemoguca auto.regen. vec treba prisilno izvrsit pomocu diagnostike. Uzrok paljenja lampice nmora bit smao neuspjesne autoregen vec bilo kakav kvar senzora na sustavu pali lampicu.

Vole im otic senzori diff.tlaka...naprimjer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sam da se nadovezem na ovu regeneraciju. Spominjete ili samo neki spominju da Vam se pali vrlo cesto a da se prije palila na cca 500km. Evo ja se vouim po malom gradu, znaci pretezno je gradska voznja i svega 3-5 puta godisnje autocete a meni se regeneracija pali ili upalila u zadnjih godinu i pol koliko dugo i imam auto svega 3 ili 4 puta. Znaci u nekih 17-18000km koliko sam prosao 3 ili 4 puta mi se palila lampica na autu da radi regeneraciju. Inace radi se o passatu b7 2012.g. 1,6tdi 105ks. E sada ako je po ovome clanku suditi onda nakon updatea cu izgubizi jos 10ks... e onda to vise nije to. Ovako me zadovoljavalo iako bih volio koji KS vise ali nikako manje. Čekam skroz dok ne budem morao ici na taj update.

 

Moje je pitanje sada vezano za regeneraciju, dali onda ovo kod mene nije u redu kad se u tako velikim intervalima pali a kod vas puno prije. Ne vjerujem da ima veze ali cisto da napomenem da je auto uvoz Njemačka.

 

LP !

Krivo si shvatio...

On radi sam regeneraciju dok se vozis a ovo sto je tebi upalilo lampicu to ti je signal da moras postupiti po uputi iz prirucnika vozila otici na otvorenu cestu 4 brzina i cca 22oo okreraja i tako voziti da odradi čišćenje tog sranja ...

Lampica ti je signal da je filter vec dosta nakupio cestica i nemoze se ocistiti u tvojim uvjetima voznje ...

Meni do sada nije nikada upalio lampicu a odrađivao je regeneraciju...

Prouči malo postove gore i sve će ti biti jasno...

AUTOFREAK bio brži...

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao je novi tpi na vozila koja imaju nuspojava nakon novog sw-a.

Ako su redovno odrzavana u ovlastenom imaju jamstvo 24mj od odradjenog update-a na dizne i egr ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno tehničko pitanje a situacija je sljedeća. Jedan passat 2011 2.0 TDI DSG6 (02E) ima novi update software-a a drugi je 2013 passat 2013 2.0 DSG6 (02E) nema software-ski update za NOX emisije.

 

Dali se može mapa sa passata iz 2013 snimiti i prebaciti na moj 2011? Motori su isti 140KS i mjenjač je isti... I kome se mogu obratiti za to? I kako provjeriti sa VCD-om koja je verzija softvera na motoru?

 

Znam da svi koji imaju update imaju verziju 9977, 9978 ili 9979.

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači napravili su mu update a nisu ga obavijestili o tome?! Znači dižemo šatore i vadimo plinske boce ispred Jankomira <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ali da se nađe takav jel to izvedivo i s kojim alatom Tj software-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7