7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Mislis na vracanje starog sw-a... To vjwrujem da ovi remaperi imaju...a naj sigurnije da se uradi kopija i pospremi.... Valjda bu se javio ruscic (remaper) pa da ti moze objasnit iz prve ruke.

P.s za apdejt je dobio bon od 400kn to su mu morali dati.

Sto se tice dal su trebali rec necu ulazit u to al evo znam kakvih stranki ima da ako mu reces da ce odma cut nekakve kliktaje treskanje nabijanje... a ako nereces onda se to necuje hahhaha... To je taj placebo efekt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brumen ovo ti može riješit Damir Muha,ako nisu na ovom Passatu sa updateom zaključali kompjuter onda nije problem,samo što to sad rade nakon svakog updatea,možda če trebat skinut kompjuter i otključat ga,pa da se vrati stari softwer evo ti broj: 0958251690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na vracanje starog sw-a... To vjwrujem da ovi remaperi imaju...a naj sigurnije da se uradi kopija i pospremi.... Valjda bu se javio ruscic (remaper) pa da ti moze objasnit iz prve ruke.

P.s za apdejt je dobio bon od 400kn to su mu morali dati.

Sto se tice dal su trebali rec necu ulazit u to al evo znam kakvih stranki ima da ako mu reces da ce odma cut nekakve kliktaje treskanje nabijanje... a ako nereces onda se to necuje hahhaha... To je taj placebo efekt :)

A gle, kad sam ja to uradio, nisam baš primjetio odmah. Jer budimo realni, DSG to malo ubalži. Moj se 99% vremena u D modu. Ako treba snage, stisnem gas, prebaci 2 brzine niže i letiiii. Ako sam u ručnom modu onda se osjeti da je do 2000okr/min trom. A prije se sjećam da je na 1500okr/min potegnuo poprilično jako. Za sada sve iznad 2000 okr/min je OK. Ovaj Passat od kolege mi je bio nada da vratim kako je bilo ali eto.. niš od toga.

 

Što se tiče kompjutera nemam pojma dali je ili nije zaključan. Ali ako mi pukne film, idem do THP-a da skinu DPF, EGR ugase ili smanje i nova mapa. Mislim da je rekao da je to oko 450 eura.

 

A kaj se tiče treskanja i lupkanja, kaj su po tim prigovorima radili po servisima?

Edited by Brumen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hic je jucer na drugom forumu napisao da je imao stranku, kojoj su bez njegovog znanja napravili update, frajer popizdio, odvjetnik i pravac u servis. Rezultat: taj ovlasteni je Hicu platio remap na valjcima za tu stranku jer nisu mogli auto vratit u prvobitno stanje.

Tako da znate. Ja sam vec napisao, je**o bi mamicu tamo svima da mi rade na autu bilo sto da ja nisam narucio ili odobrio a pogotovo s tim novim softverom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hic je jucer na drugom forumu napisao da je imao stranku, kojoj su bez njegovog znanja napravili update, frajer popizdio, odvjetnik i pravac u servis. Rezultat: taj ovlasteni je Hicu platio remap na valjcima za tu stranku jer nisu mogli auto vratit u prvobitno stanje.

Tako da znate. Ja sam vec napisao, je**o bi mamicu tamo svima da mi rade na autu bilo sto da ja nisam narucio ili odobrio a pogotovo s tim novim softverom.

Jel možda znaš jel bilo riječ o 2.0 TDI ili 1.6 TDI motoru? Zanima me kakvo je bilo prije i poslije stanje u mapi kada je HIC uzeo auto u svoje ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, al tu je on na forumu pa mozda procita i odgovori :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao je novi tpi na vozila koja imaju nuspojava nakon novog sw-a.

Ako su redovno odrzavana u ovlastenom imaju jamstvo 24mj od odradjenog update-a na dizne i egr ;)

 

 

Je li se jamstvo odnosi na sve koji su radili update ili samo na one koji su imali problema nakon update-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na one koji su radili update i redovno odrzavali svoje aute u ovl servisu a nemaju preko 250tkm... Dakle ako ti nakon update-a rikne egr...dizna...budes dobio drugo Zasad je to samo "na papiru" al to je kao priprema tek i bude uskoro aktualno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je taj update tesko sranje cim daju garanciju tj promjene stvari koje se kvare. S time su samo dokazali da update radi probleme i da uzrokuje kvarove. Prestrasno iz moje perspektive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pitanje koliko ce ih priznati a koliko ce odgovora biti da je do lose kvalitete goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu ti problemi samo na 1.6 TDI ili i na 2.0? Jer ja sam napravio update ima skoro 9 mj sad i istina poslije toga sam radio individualnu mapu i egr off i stvarno nikakvih problema nemam. Jedino sto sam primjetio, tj. cura mi je rekla da se njoj jednom u mjesec dana upali lampica od dpf-a, ali to je uvijek kad sam ja na brodu a ona vozi auto samo do grada i po gradu, jako kratke relacije od svega 3-4 km. Ja kad sam kući, nikad se ne pali lampica, jer smo onda dosta na cesti, na duzim relacijama i odradi regeneraciju bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja čuo problema najviše imaju 1.6 TDI. Za 2.0 sam čuo da hoće ako je auto imao prije update-a tipa 180000km, ubrzo im je znao zezati EGR ili DPF je radio prečesto regeneraciju. Meni radi nakon update-a, točno svakih 180km radi regeneraciju. Prije toga svakih 250-300km. Jel ima netko drugu informaciju o učestalosti regeneracije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prije updatea radio svakih 350-400km i poslije updatea radi svakih 350-400, praceno aplikacijom vag dpf.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni radi tu izmeđju 400-500 km regeneraciju..praćeno sa Vag dpf ..

 

relacija je 15km na posao kroz sela do Čakovca ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je bez updatea i radi regeneraciju svakih 300-400 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bilo i meni :( Jel netko zna da bi vratio mapu na staro, mora biti isti passat sa 2.0TDI motorom i sa DSG-om ili mora biti samo isti model motora a mjenjač nema veze s time. Također isto pitanje ako bi npr. imao prijatelja sa Škodom Octaviom sa 2.0 TDI sa DSG-om, mogao i njegovu mapu iskoristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je fire (muha) pricao da moze vratit staru mapu. Za hica ne znam. Ja se vozim po zg relacije cca 10km i nije mi se vrijeme regeneracije skratilo. Mozda je tebi jednostavno dpf pri kraju?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu ti problemi samo na 1.6 TDI ili i na 2.0? Jer ja sam napravio update ima skoro 9 mj sad i istina poslije toga sam radio individualnu mapu i egr off i stvarno nikakvih problema nemam. Jedino sto sam primjetio, tj. cura mi je rekla da se njoj jednom u mjesec dana upali lampica od dpf-a, ali to je uvijek kad sam ja na brodu a ona vozi auto samo do grada i po gradu, jako kratke relacije od svega 3-4 km. Ja kad sam kući, nikad se ne pali lampica, jer smo onda dosta na cesti, na duzim relacijama i odradi regeneraciju bez problema.

Aj de sad iz prve ruke...zimi...dali mu duze treba da dodje na radnu temp sad nakon egr off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dosta duze, u gradskoj voznji, bar 15-20min da se ugrije. Ali to je ono kad je bas hladno, ispod nule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio na tehničkom sa svojim g6 1,6tdi

odmah me pitali da li sam napravio update softvera..reko nisam još, kao čekam da me pozovu,bla bla..

pa mi rekli neka obavim kao potkraj godine bude za tehnički trebala potvrda da ste obavili update..sad jel sere ili je to istina?

 

imam 160tkm na svom,zasad sve više manje ok..nebi volio ga sad sjebat sa tim updateom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bi da seruckaju, na koji nacin te oni mogu tjerati da radis soft update na autu ako ne zelis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebat će sigurno, pa ne radi se taj update radi nećeg ''hira'' ili zato što je nekom dosadno....

Već su biblije napisane o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stari neki dan kupio opet mk6 1.6 tdi uvoz njemacka sa 140k prijedenih, uredno popunjena servisna iz ovlastenog servisa.

i skuzim ja da auto na toplo malo grublje radi na leru i drugacije od moga...odmah se sjetim reko sigurno je odraden update softvera...i sjetim se pogledat da li ima mrezicu tj onaj tuljac na usisu kod maf senzora, kad vidi vraga ima stvarno to govno gore i sigurno novi softver..ako znate nekoga da nam moze staviti stari za normalne novce javite se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos uvijek ne mogu progutati da nekakav tuljac i soft mogu popraviti stetne emisije a da ne pati potrosnja, motor ili nesto trece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također bi se prijavio da se nađe neka osoba ili firma koja već ima originalne stare mape prije update-a. Možda da se otvori topic: Traži se majstor za vraćanje prijanjih mapa?

Edited by Brumen

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7