7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Kad sam bio na tehnickom u 7mj. tada su mi dali papir na kojem je opoziv od proizvodaca sa mojim br.šasije, tako da ocito imaju podatke. Nisu mi tada ništa rekli samo su mi dali taj papir.

 

Nisam dobro shvatio, ali mislim da to nije isto. To sto oni imaju popis sasija koji su zahvacene tom aferom, ne znaci da znaju koji auto je a koji nije napravio update, mislim i ja mogu doci do tog popisa. Bitnije je onaj dio gdje oni po broju sasije znaju tko je a tko nije napravio update.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali su mu br sasije jer nije odradjena (il zavedena) ta tvornicka akcija... i sve dok se neodradi bit ce u sistemu na tehnickom...

 

 

A da se vratim sa placanjem fixa... pa ako je netko zvan i nije htjeo i sad tada hoce a sve to vrijeme nije bio u ovl servisu na rediovnim servisima... zasto bi to trebalo napravit gratis... radni sat i dio se placaju... ovl servis nije dobrotovorna udruga... Ako se to nekome nesvidja uvjek se moze poslat direkt tvornici mail pa dalje piskarat s njima....

Posto apdejt ide preko online-a onda se za xy broj sasije zna da je odbila update a tu jos u privitku ide i potpisani papir....... Kako to rjesit ako automobil promjeni vlasnika taj dio neznam i tu ostaje mogucnost za gnjev novog vlasnika mada se i to lako da obrazlozit proizvodjacu (ako je potrebno)

 

 

Apdejtan sw sad ima jako mnogo auta i postotak problematicnih nije golem i nije pravilo da ce apdejt na identicnim autima izazvat zaheb ....

 

Mouse.... imaju svi.... audi u manjem broju...

 

Al audi ima ostalih apdejta vise od svih zajedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autofreak, branis prevarante. Boli me kita sto radni sat kosta jer ih nisam ja tjerao da varaju sa softverom, neka im prevaranti plate. Kad se uvjerim da fix valja onda mi mogu stavit. Ja trenutno ne vjerujem to fixu i pazi sad, OPRAVDANO ga ne zelim jer ne vjerujem dokazanim prevarantima. To ti je zdrav razum, dokazanom prevarantu ne vjerovat - osnove logike, pogotovo ako si znas postavit pitanje zasto ako je samo fix potreban, zasto nije odmah stavljen? Nisu imali dobre programere ali su ih nasli kad su uhvaceni u prevari? Sad ce jos i diktirati kad ga moram stavit. Smijesno. Primjeni si tu logiku na bilo koju drugu stvar pa se zapitaj da li bi ti prevarant ikad diktirao uvjete i koliko bi mu ikad vjerovao.

 

Ujedno nisi objasnio kako to da 11 godina stari auto moze dobiti nove dizme i instalaciju besplatno a ne moze jednostavniji soft fix nakon dvije godine? Nadam se da ti ne trebam objasnjavati sto je veci trosak za VW.

 

Cjenim te kao majstora iznimno ali ovo branjenje prevaranata ti ne ide na cast.

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebranim proizvodjaca nego samo komentiram stranke koje odbiju i potpisu i onda nakon nekoliko eto vid sad bi apdejt e pa ka si imo mukte sad tih pola sata i dildo treba naplatit.... :) Nema tu wow rjesenja.... zna se sta je nox i kod nekih se rjesi samo apdejtom a kod nekih ide i dildo prije maf-a... te gumice na cjevovod do dizni

 

 

PD Dizne su imale zamjenu al opet ima uvjet kilometraza itd... a crknuta dizna je ugrozavala i sigurnost vlasnika jer kad bi crkla auto se ugasi a nekima bi crkla bas u skakljivim situacijama.......

I eto ebeni krajnik za audija A4 iz 97/99 na odredjenim je bila akcija i sad nakon 10+god covjek dosao promijenit manzetnu i izbacilo akciju... nije odradjena i tap , novi krajnik (u ovom slucaju bio je zamjenski na autu pa je trebalo nac org i vratit ga proizvodjacu) i to smo rjesili...

 

Imas i akciju kod polica da se mjenja set spojke i zamasnjak i desna poluosovina.... i sve to uredno ide kad god pogodjeni br sasije dodje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sto onda ako nece sada a kasnije hoce? To je potpuno normalno ponasanje kad radis s prevarantima dapace ako imas imalo pameti pricekat ces koliko god mozes da se uvjeris da je sve u redu. Kao da ne razumijes zasto nece? Postavljas se kao da je to neki hir stranke da nece fix. Pa hebote, tko normalan vjeruje prevarantima. Prije bi rekao da se pravis grbav a ne da ti nije jasno zasto se odbija i zasto ti to nikad ne mogu naplatit. Uostalom kasnije ce biti samo ako moraju. Prevareni imaju pravo se neckati, cekati i premisljati a prevaranti imaju obavezu to rijesiti kad prevareni odluci. Nego, tko je mene pitao da li se slazem s njihovim rjesenjem? Rokovima? S bilo cime? Pazi ja sam prevarena stranka a nista me se ne pita. I to ti je isto normalno? Tebe kad prevare, ti preko novina citas sto i kako moras napraviti i sutke radis onako kako ti prevaranti govore?

 

Suma sumarum: Prevarili smo te, a sad nam vjerujuj da nam je fix dobar a ako nam ne vjerujes, kasnije ces morati ga stavit i jos cemo ti naplatit. To se inace zove UCJENA. Umjesto da mi tepih rolaju pod nogama, oni nas ucjenjuju? I tebi je to ok. Nevjerojatno.

 

Uostalom, dam ruku u vatru da ne bu nis od tog naplacivanja jer ti to nitko normalan ne pusi. Bus vidio.

A ovo, zna se sto je nox i samo se rijesi updateom bi rekao, da te ne znam, da si glup. Ako se to tako rjesi updateom bez ikakvih posljedica na motor zasto se uopce varalo? Da ponovim, zasto se varalo kad je rjesenje pickim dim? Ono face VAG koncerna su se napusili i rekli ajmo varati makar nam auto moze potpuno normalno raditi?

Ne znam, razumio bi da si neki celnik Vaga ali nas tu pokusavas uvjeriti kako je sve super i da je fix odlican je nevjerojatno.

Nije, nema teoretske sanse da ne utjece na potrosnju, regeneraciju, rad motora i njegovu trajnost odnosno nesto od toga. Mora uzeti danak negdje. Nema nikakve hebene logike da je sve isto a da su onda morali varati. Netko tko u to vjeruje se posvadjao sa zdravim razumom. Varas jedino kad ne mozes posteno.

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Imas i akciju kod polica da se mjenja set spojke i zamasnjak i desna poluosovina.... i sve to uredno ide kad god pogodjeni br sasije dodje.....

 

Jel se moze gdje vidjet koje su akcije aktualne i sta pogadjaju?

 

Kako da ja recimo znam dal ima sta za moj auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad procitaj svaki moj post i nadji recenice da je fix hebeno dobra stvar i da ga preporucam svakomu... (top shop spika) Malo veca potrosnja i neosjetno slabiji motor..po prici proizvodjaca nije kvar.... (pa i nije,sve radi bezprijekorno) nego je s tim novim sw-om rIjesen los nox i drugacije se nemoze smanjiti...

Napisah da nemaju svi probleme cekicanja dizni nemirnog rada itd...i stojim pri tome jer oko nas ih je mnogo sto uredno voze kao i do sada... Mnogi neprimjete nista a neki primjete (iako nije novi sw unutra ) dakle... puno je stranki i s placebo efektom :)

 

Sto se tice naplate sw-a.. pa da.. ako si odbio i potpisao to... onda proizvodjac nema vise nikakvu obavezu prema tebi.... jer si potpisao.... i onda kad zaskripi tehnicki taj potpisani se vraca i sad zahtjeva novi sw a ustvari novi sw ce trajat niti dan posto ce isti otic u remapera i vratit staru il optimiziranu mapu :) :)

 

Iskreno kad treba radit update sw-a il motornog il esp il nesto trece... nije mi drago jer neznas sta ce bit s tim nakon apdejta...i onda stranka pljuje po serviseru a serviser nije kriv nego slusa upute proizvodjaca.....i sve ide online-om...

Recimo kod a3 8pA postoji opoziv nekih šasija na esp sustav... i cesto nakon rada diagnostike crkne esp i isti se mjenja novim o trosku proizvodjaca i jedino tako se moze odradit opoziv il crkne i ide nov il necrkne i taj ce radit vjecno.. :)

 

Mouse-Ri jedino u ELSA-i kd se unese br sasije onda ona izbaci sve podatke sto preko povijesti pa do odradjenih a i neodradjenih akcija.... Naravno ELSA koja je spojena s serverom a ne ove koje mi imamo kao program za vidit kako se sto radi itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da ti to tvrdis nego VW koji kaze da im vjerujemo da im je fix magican i da rjesava nox a da je sve ostalo kao i prije. Da mi Sveti Petar ili Isus to kaze ne bi im vjerovao jer se kosi sa zdravim razumom.

To sto neki ne primjete razliku ili primjete je (placebo) ne znaci da ne postoji razlika prije poslije - potpuno nebitan argument za bilo sta.

Odbio sam u datom trenutku fix - kao ostecena stranka moje pravo da odbijem dok se ne informiram i ne budem siguran. Time se NISAM odrekao popravka. Onaj koji potpise da se VW odrice odgovornosti i obaveza ako odbijes soft je budala. Ne pricam o takvim budalama ;)

 

Nisi odgovorio, zasto soft fix sada nakon sto su uhvaceni da varaju a ne odmah? Zasto uopce varanje? Odgovor je jednostavan a znamo ga i ti i ja.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu se samo nadovezati na ovo "cekam dok zazelim" i kako na finjaka taj dio u servisu ne dopustaju...

 

Meni su htjeli update napraviti bas za vrijeme posjete servisu radi zamjene visokotlacne pumpe i ja sam odbio s obrazlozenjem da se prvo zelim uvjeriti da sve radi normalno. Mislim, ipak je pumpa krepala nakon 93t km! A njihov odgovor je da prema naputku proizvodaca auto ne smije izaci iz servisa ako nije ili napravljen update ili potpisan papir da se na svoju odgovornost odbija update.

 

Da li je to normalan stav? Nije. A da li te onda prisili da potpises? Da, i jos ne prizna garanciju na pumpu. Tako da boli mene za njihov fix, ako krenu na tehnickom zajebavat ide auto na bubanj i nikad vise VW.

Edited by Grga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da ti to tvrdis nego VW koji kaze da im vjerujemo da im je fix magican i da rjesava nox a da je sve ostalo kao i prije. Da mi Sveti Petar ili Isus to kaze ne bi im vjerovao jer se kosi sa zdravim razumom.

To sto neki ne primjete razliku ili primjete je (placebo) ne znaci da ne postoji razlika prije poslije - potpuno nebitan argument za bilo sta.

Odbio sam u datom trenutku fix - kao ostecena stranka moje pravo da odbijem dok se ne informiram i ne budem siguran. Time se NISAM odrekao popravka. Onaj koji potpise da se VW odrice odgovornosti i obaveza ako odbijes soft je budala. Ne pricam o takvim budalama ;)

 

Nisi odgovorio, zasto soft fix sada nakon sto su uhvaceni da varaju a ne odmah? Zasto uopce varanje? Odgovor je jednostavan a znamo ga i ti i ja.

Aj kupi Yugu pa odi na Zastava forum ako postoji molin te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kupi Yugu pa odi na Zastava forum ako postoji molin te.

Sto nisam tocno rekao?

Clan si HDZa pa ti istina ide na zivce? ;)

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisan clan nijedne stranke a i da jesan nije tvoja stvar koje sam. Prika kad ti ne pase neko auto lipo ga prodas i kupis nesto drugo. Mislis da druga auta nemaju tvornickih opoziva? Imaj i to puno gorih nego nekakav update softwera. Pozivaju te i ti neces napravis, lipo ga drugi put platis i gotovo. I to duplo bi tribalo mudracina ka ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisan clan nijedne stranke a i da jesan nije tvoja stvar koje sam. Prika kad ti ne pase neko auto lipo ga prodas i kupis nesto drugo. Mislis da druga auta nemaju tvornickih opoziva? Imaj i to puno gorih nego nekakav update softwera. Pozivaju te i ti neces napravis, lipo ga drugi put platis i gotovo. I to duplo bi tribalo mudracina ka ti.

 

Nisi clan HDZ-a ali se ponasas kao da jesi. Gusis demokraciju jer ti se ne svidja sto govorim. I ti si meni dosadan pa ti ne govorim da napustis ovaj forum :)

No salu na stranu ti si se malo pogubio. Covjek se necka, ponavljam OPRAVDANO, oko fixa i mogucih dodatnih troskova ako sad ne stavi fix za koji postoji, ponavljam OPRAVDANA sumnja, da je vise stetan nego koristan. Koji si ti faktor ovdje da mozes odredjivati sto ce drugi misliti o postupcima VW-a i njihovim prevarama a i potencijalnim ucjenama? Ivi je potpuno normalno da vjerujemo prevaratnima a ako im ne vjerujemo da kasnije platimo ono sto su oni zahebali. Meni nije. Nikad mi nece biti normalno. Isto tako, da ne bilo da vrijedjam, Ivu cijenem stvarno ali se u ovome aposolutno ne slazem s njime.

 

Sto je VW tvoj da te to toliko osobno pogadja? Imam pravo govoriti sto mislim a mislim da je, ako dodje do toga, apsolutna pizdarija da VW naplacuje svoje epske zahebe. Isto tako imam pravo postaviti pitanje na koje, dosad, ali BAS NITKO nije odgovorio, zasto sad taj magicni fix ako je potrebno samo par linija koda i obican update? Zasto uopce varanje? I ti ces ignorirati to moje pitanje, naravno, ali jasno da cu ti ici na zivce, kaj sad ja tu postavljam takva pitanja...

 

Idem ti na zivce, though luck, pitanja su legitimna. Ako mislis da je ovo forum kojem se samo hvalospjevi dizu VW-u, da je VW sveta krava i gdje se moraju spustati gace i kad oni nesto zahebu, onda otvori svoj forum i furaj tu svoju politiku. Ako to ne zelis, imas slobodan izbor preskociti ovu temu ako te smeta njezin sadrzaj koji je po svim pravilima foruma.

 

A ovo, ako ti ne pase, nemoj pricati, suti i prodaj i predji na drugu marku je strasno razmisljanje. Tako isto kazu (uglavnom HDZovci), ne svidja ti se u Hrvatskoj, odi. Ne, to tako ne funkcionira. To je KRIVO razmisljanje. Ako ti se nesto ne svidja, onda prvo otvoris dialog o tome, pricas o tome, podizes svijest o tome sto ti se ne svidja. Na taj (nazalost i ponekad krvavi) nacin su se mjenjale stvari kroz povijest. Nisu crnci i zene dobile svoja prava na nacin da su sutili i kad nesto nije valjalo otisli i podvili rep. U konacnici nakon sto ljudi dignu glas, nakon sto izraze nezadovoljstvo a koncern ce ici po svojem, jasno da ce im se to odraziti na poslovanje. Tad mozes otici jer znas da si napravio ono sto si trebao no samo podviti rep i otici je totalno bez veze. Dosta mi je ljudi koji kazu, ne svidjati se odi. Ne ti odi ti zbog kojeg je ovdje lose. Ovo ne mislim sad direktno na Marko

:)

 

Isto tako, ovo kaj mislis da je kod drugih marki bolje je isto logicki fail. Moze biti i gore, to ne znaci da VW-u treba spustati gace. Ovo je opet odraz i drzave u kojoj zivimo. Koliko cesto cujem za Bandica, pa kaj, on krade ali i daje narodu ili on nekaj barem radi. Oboje je toliko krivo da je to strasno. Ljudi ako zele imati standard modernih zemalja, moraju iz temelja prvo poraditi na sebi, promjeniti svoje krive stavove i poceti djelovati. Gdje bi u jednoj Njemackoj ili Svicarskoj cuo ili vidio politicara da krade i da znas da krade ali da netko kaze, je pa kaj, krade manje od ostalih. Nema toga. Zelimo njemacke place ali ne zelimo tako razmisljati pa izvodimo kerefeke oko rijeci brak i takve pizdarije. Ne ide to tako.

 

Isto tako na drugoj temi napomenem da s nekom ugradnjom nisi legalan. A u k, sto ti sad gnjavis, pa kaj ako nije legalno. Koga boli za to. Eto pa ljudi, tako nam je kako si sami radimo.

 

 

Za ovaj zaheb ovi glavonje iz VW-a trebaju biti kaznjeni, njihovi megalomasnki bonusi trebaju trpiti a nas trebaju tretirati kao princeze. To je jedino ispravno razmisljanje

 

EDIT: Nije mi namjera da se tu posvadjamo pa se pritom i ispricavam ako se netko nasao povrijedjen. Ne slazem se s ikvakvom naplatom fixa a ostalo smo (pretezno ja) zaglibili i necu o tome vise pricati.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako dobar clanak + komentari




Harcus Sinclair says its survey found that 53%, or 2,706 drivers, had reported reduced fuel efficiency following the “fix”

More than 40% suffered reduced power and acceleration, while 739 reported a sudden loss of power as the car went into “limp home” mode.

A survey of our clients suggests it has caused other mechanical problems, leading to greater inconvenience, anxiety over their cars’ safety and additional cost to them.

Other VW owners have reported that components from the exhaust gas recirculation system and the diesel particulate filter are commonly in need of being replaced after the “fix” is applied. In some cases VW has paid for the work, but in others it has left the owner with large £1,000+ bills.


Kao sto rekoh, fix koji ispravlja stetne emisije (ako uopce, istrazivanja pokazuju da cak ni to nije slucaj) a sve ostalo ostaje isto ne postoji jer bi onda i odmah bio stavljen i ne bi bilo varanja. Po meni taj fix treba izbjegavati koliko god dugo je moguce jer je potpuno izvjesno da se radi o krpanju na stetu drugih komponenti. A o naplacivanju bilo kakvog fixa, a kamoli ovog, se zna sto mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni drugi cvijeće isto varaju i BMW i Mercedes a što reć za američke dizel motore, izgleda samo da će VW platiti najveći ceh zbog ovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno da svi varaju, nije to poanta. Varanje konkurencije ne opravdava VW. Bitnija stvar je taj fix koji ocigledno radi vise stete nego koristi. U Americi povrat novaca a u EU se moraju tuzakati.. 41000 u UK tuzi VW u zajednickoj tuzbi. Sto mi radimo? Prepiremo se da li je naplacivanje fixa ok ili nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne opravdava ali je dobro da se vidi ukupna slika tko tu koga ... Jasno da krajnjem korisniku nije svejedno, pogotovo kad iskesira hrpu love za G7 koji moram priznat je po meni do sada najbolje ispao, fantastican interijer tu mislim na tablu sa HU displejem a i izvana odlicno izgleda a gle jada s dizel motorima i onda ima upitnik iznad glave, sto sam kupio.

 

Po meni je to pretjerivanje, radit cistunca od dizel motora koji to nije i te norme pa zato je i doslo do ovoga jer je to nemoguce provest, na papiru zatrazit lako, u praksi provest malo teze.

 

Ne znam, osobno bih zaboravio tu generaciju dizel motora i cekao drugu ili presao na benzinske, ma najradje ne bih uopce vise fosilce volio imati nego elektro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i htio benzinca. Ali kaj kad ih je u ponudi ravno 2 komada. Nema ih jer nisu zanimljivi kod nas.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema, koliko vidim ima cijela paleta benzinskih motora od 63kW do 110 kW, cetiri motora i ovaj od 132kW koji nije dostupan za nase trziste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzinci ce polako al sigurno izbacit il dobrano smanjit udio dizelasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam elektro, samo da se malo bolje popravi stanje sa kilometrima, barem 500 km sa jednim punjenjem ali u praksi ne teoretski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema, koliko vidim ima cijela paleta benzinskih motora od 63kW do 110 kW, cetiri motora i ovaj od 132kW koji nije dostupan za nase trziste.

Da. Novih auti. Nisam napisao ali mislio sam na rabljene. Da sam odlucio izdvojit za novi auto onda bi definitivno birao benzinca. Ali to je sad vec drugi par cipela kakvo misljenje imam o kupovini novog auta. No medjutim kada sam kupovao rabljeni ravno je jedan b7 variant bio u oglasima u benzinskoj varijanti.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno, ni meni benzinci nisu zanimljivi, uopce ih ne dozivljavam a i velika vecina preferira dizel motore pa je izbor rabljenih benzinaca mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta sada covjek da uzme dizela ili benzinca jer nasao sam rabljenog 2014god. G7 variant 180.000km predjenih sa 2.0 TDI 150 KS Highline, crni metalik, DSG,ACC,DCC,Panorama,Navi Pro,LED ,18 felge,koza itd.. A G4 ide na prodaju.

slika-177172-59ff57b4cf9a9-velika.jpgslika-177172-59ff57c3d94bf-velika.jpgslika-177172-59ff57f1b9621-velika.jpgslika-177172-59ff57fee8880-velika.jpgslika-177172-59ff5809e4689-velika.jpgslika-177172-59ff586216821-velika.jpgslika-177172-59ff586e6eca0-velika.jpgslika-177172-59ff5cb786266-velika.jpgslika-177172-59ff5cc9027ef-velika.jpgslika-177172-59ff5ce465330-velika.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7