7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Ako ti ne smeta ova frka sa softveroma uzmi ga, nece on stat, radit ce kao ostali s tim problemom i drugi voze pa sto sad. Sve je receno, na tebi je da odaberes sto ti vise odgovara i koliko zelis izdvojit samo ovaj ne izgleda jeftin. Jel ce taj past vec jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije mi svejedno sa ovom frkom oko softwera,upravu si i ostali voze sa tim,pa i nije jeftin bogami,jer sve zavisi kako cemo se dogovoriti ali ovaj mi se bas svidio zbog panorame i opreme koja je u njemu a i mislim da 2.0 moze da nosi ovu karoseriju jer 1.6 bi bilo slab.Ali i ja se nadam da ce pasti pa javim ako se dogovorimo oko cjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, nemoj sad omanit. :)

Kada sam uzimao G4 dosao sam za tri dana da ne ostanem bez njega a cijena ha pa nece ti spustit vise od 500 eura, ne vjerujem bas tako da odmah znas mozes li ili ne. Ja sam spustio 300 eura i vozi Misko, osmjeh od uha do uha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna sitnica od mene koji radim u ITu i vodio sam nekoliko projekata izgradnje softwara. Dolazi mi klijent i kaže naao sam bih i to mora odmah biti popravljeno. Ja kažem ok javim kada ja budem pričao sa developerima. Pričam sa lead developerima. Kaže ako ovo skrpamo imamo 2 druga koje neće brzo primjetiti a ako radimo kako treba trebati će nam 2-3 tjedna. Naravno odlučio se za krpanje pa smo kasnije lagano i to popravljali i kroz par mjeseci sve fino spakirali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije mi svejedno sa ovom frkom oko softwera,upravu si i ostali voze sa tim,pa i nije jeftin bogami,jer sve zavisi kako cemo se dogovoriti ali ovaj mi se bas svidio zbog panorame i opreme koja je u njemu a i mislim da 2.0 moze da nosi ovu karoseriju jer 1.6 bi bilo slab.Ali i ja se nadam da ce pasti pa javim ako se dogovorimo oko cjene.

Mislim da ti G7 nema problema oko softvera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, nemoj sad omanit. :)

Kada sam uzimao G4 dosao sam za tri dana da ne ostanem bez njega a cijena ha pa nece ti spustit vise od 500 eura, ne vjerujem bas tako da odmah znas mozes li ili ne. Ja sam spustio 300 eura i vozi Misko, osmjeh od uha do uha.

Sada sam se cuo sa likom preko mobitela,kaze da moze da spusti cjenu,ali ajd pogodi sto je onako jeftin,nije ocarnjen lik nije ni napisao pod detaljno da auto nije ocarnjeno nego ga stavio na oglase ali sa manjom cjenom ,uff kako me lik zeznu pa kazem mu ja,mogao si bar da napises da je cjena bez carine ja se vec bio spremio da idem sutra po njega,jer za nekoliko stotina eura necu da izgubim auto. :zid

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u toku u zadnje vreme u vezi ovog co2 i nadogradnje u servisu!

Znači kod mene je sve po starom! U ponediljak idem na tehnički za produzit.

Dali na tehničkom traže potvrdu da si bio u ovlaštenom i to nadogradio?

 

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u toku u zadnje vreme u vezi ovog co2 i nadogradnje u servisu!

Znači kod mene je sve po starom! U ponediljak idem na tehnički za produzit.

Dali na tehničkom traže potvrdu da si bio u ovlaštenom i to nadogradio?

 

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Ja sam bio ali niti me itko na tehnickom ista pitao niti fizicki imam potvrdu. Nisam je dobio.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta sada covjek da uzme dizela ili benzinca jer nasao sam rabljenog 2014god. G7 variant 180.000km predjenih sa 2.0 TDI 150 KS Highline, crni metalik, DSG,ACC,DCC,Panorama,Navi Pro,LED ,18 felge,koza itd.. A G4 ide na prodaju.

slika-177172-59ff57b4cf9a9-velika.jpgslika-177172-59ff57c3d94bf-velika.jpgslika-177172-59ff57f1b9621-velika.jpgslika-177172-59ff57fee8880-velika.jpgslika-177172-59ff5809e4689-velika.jpgslika-177172-59ff586216821-velika.jpgslika-177172-59ff586e6eca0-velika.jpgslika-177172-59ff5cb786266-velika.jpgslika-177172-59ff5cc9027ef-velika.jpgslika-177172-59ff5ce465330-velika.jpg

Di se nalazi?

Di se nalazi?

Evo nasa ga vidjeh da je slika sa olx,pa kako 180 da je prisa ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam se cuo sa likom preko mobitela,kaze da moze da spusti cjenu,ali ajd pogodi sto je onako jeftin,nije ocarnjen lik nije ni napisao pod detaljno da auto nije ocarnjeno nego ga stavio na oglase ali sa manjom cjenom ,uff kako me lik zeznu pa kazem mu ja,mogao si bar da napises da je cjena bez carine ja se vec bio spremio da idem sutra po njega,jer za nekoliko stotina eura necu da izgubim auto. :zid

Jesi ga uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolektivna tuzba u Sloveniji

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vise-od-6000-slovenaca-tuzi-volkswagen/1018119.aspx

 

A mi smo sretni sa 400kn bona i ne smijemo odbiti update jer cemo kasnije morat platit.

 

I po prvi puta VW pokusava objasniti zasto tek sad update i zasto prije nisu mogli zasto sad mogu. Iskreno, meni zvuci jako jako sumnjivo. Link je na njemackom.

 

https://www.motor-talk.de/news/so-funktioniert-das-diesel-update-t6219349.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kuzim nista taj njemacki :( moze u par recenica sazetak?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo kazu da tad nije postojala vrsta preduspricavanja goriva i da je to tad bilo u testnoj fazi. Prije je je sve u jednom mahu uspricano a sad ide jedan veliki uspric pa jedan manji.

EGR zbog toga je radio u drugacijem modu jer je ovisan o uspricavanju goriva

DPF sad radi cesce jer se proizvodi vise stetnih cestica zbog novog nacina uspricavanja goriva. Strucnjaci recimo kazu da u teorij to povecava potrosnju goriva ali da u praksi nije tako (hmmm...)

Komentari njemaca na tu temu su uglavno negativni i pricaju o svojim losim iskustvima.

 

Ovo sam dosta sazeo, ipak bi trebalo to prevesti kako spada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ga uzeo?

Nisam kolega treba ga cariniti ali nemam love ja za to, pa sam odustao čekam da mi naidje slican,sa pristojnom cjenom i opremom,tako vlasnik kaže da je presao 180h km čuli smo se preko mobitela a znam vidio sam da je pisalo da je presao 260h km kaže da je pogrijesio kod unosa podataka pa ajd sada vjeruj da li je tačno ali svakako bih vozio u ovlasteni na provjeru kilometraže i ostalog.Izvini sto si čekao na odgovor tek sada sam ga vidio. Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da javim da sam riješio problem sa DPF i EGR-om. Dakle sve je odradio Damir Muha i njegov mehaničar. Micanje sača iz DPF-a, te softversko i mehaničko blokiranje EGR-a te izrada nove mape za auto. Cijena za cijeli posao 400 Eura. Auto je išao na lagani tuning sa 140ks/315Nm na 170KS i 340Nm. Mogao je i više ali nisam htio zbog DSG-a.

 

Auto ide super, ne dimi. Bolji je odaziv na gas. Uglavnom, ispativa investicija.

Edited by Brumen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Prije mjesec ipol sam u neznanju napravio update software, kad sam dosao po auto pitao sam lika de mi jos jednom recite sta ste radili na autu, "servisna akcija" mi je zvucalo nesto super. Lik mi onda rekao"moli Boga da sto prije krenu odlaziti dizne i ostalo" hladan tu me oblio. Kad sam se informirao vidim da nisam trebao to napraviti, jedino je ok sto se ima 2 god garancije na te dijelove..

Zanima me dali je itko vraćao software na stari, tvornički, vidim da neka firma koja se bavi cipiranjem ujedno i to radi, Citius iz ZG-a. Ili ostaviti ovako 2 god pa sta ode nek mjenjaju a poslije 2 god vratiti software i moliti se da ovaj software nije napravio puno stete pa da krene sve zivo odlaziti. Jeli itko vracao na stari software? Hvala.na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas garanciju ako si do novog softwera sve servise imao u ovlaštenom VW servisu a i u tom roku od dve godine koliko traje garancija ali ne očekuj čuda u vezi garancije

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat je na svome napravio update softvera početkom godine , osim što mu je mapiranje ''pregazeno'' nema nikakvih neuspojava ( do sad ) .

 

 

Grupna tužba VW-u pa neka plate :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Prije mjesec ipol sam u neznanju napravio update software, kad sam dosao po auto pitao sam lika de mi jos jednom recite sta ste radili na autu, "servisna akcija" mi je zvucalo nesto super. Lik mi onda rekao"moli Boga da sto prije krenu odlaziti dizne i ostalo" hladan tu me oblio. Kad sam se informirao vidim da nisam trebao to napraviti, jedino je ok sto se ima 2 god garancije na te dijelove..

Zanima me dali je itko vraćao software na stari, tvornički, vidim da neka firma koja se bavi cipiranjem ujedno i to radi, Citius iz ZG-a. Ili ostaviti ovako 2 god pa sta ode nek mjenjaju a poslije 2 god vratiti software i moliti se da ovaj software nije napravio puno stete pa da krene sve zivo odlaziti. Jeli itko vracao na stari software? Hvala.na odgovorima.

Nemoj sve shvacat generalno. Ja napravio software update prije 30kkm, auto se ponasa identicno kao i prije osim sto MOZDA trosi 0.2l vise.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad mi je vec malo lakse iako sam jos pod dojmom ovoga svega :D Pljuno sam za sebe masne pare za tog golfa pa mi sad krivo. Ugl meni je lik rekao da ne moraju svi servisi biti u ovlastenome, bitno da su redoviti a i na skodinoj stranici gdje su naveli uvjete garancije od 2 god ne navodi se nigdje ovlasteni servis. Ako se netko bude pravio grbav u ovlastenom bit ce belaja xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav belaj

Zna se čega se oni drže...

Ni ja nebi davao garanciju da neki mile u šupi šarafa po motoru a da ja dajem garanciju? Stavi se u kožu ovlaštenih servisa....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao. Poslao mail pravnici koja se navodi u tekstu. Budemo vidli sta ce bit od toga svega. Ista ili nista.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj pls javi kakav je rezultat, bilo bi dobro ako ovo nije patka da se sto vise ljudi skupi i javi se teti odvjetnici

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7