7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Ja bi ga isto " vratia" po nekoj tržišnoj vrednosti default_smile.png

 

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam dobio odgovor od odvijetnice!

Ukratko; možemo i sami podnet tužbu na link https://www.bundesjustizamt.de/DE/Themen/Buergerdienste/Klageregister/Klagen/201802/Anmeldung/Formular_node.html;jsessionid=D2069740C611CD4E628BC5069A3B8CCD.2_cid361

 

Ili moze ona umjesto nas, (treba na Njemačkom pisat)

To je 400 kn.

 

I kasnije ako sud utvrdi da ima osnove za odstetu, onda se dalje u drugoj fazi utvrđuje pojedinačno za svaki slucaj (nagodba ili odsteta)?!

I u konačnici ako se isplati odšteta, odvjetnica uzima 25%

:-)

 

 ja cu jooš razmislit.

 

 

 https://docdro.id/1KcEKeK

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja dobio odgovor isti takav. Ja idem u to. 400 kn me nece upropastit.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja dobio odgovor isti takav. Ja idem u to. 400 kn me nece upropastit.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Nesvidja mi se ovih 25%

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nesvidja mi se ovih 25%

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Pa tebi ostane eventualnih 75%. 75% od, serem, 10000 eura je vise nego od 0 eura

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa tebi ostane eventualnih 75%. 75% od, serem, 10000 eura je vise nego od 0 eura

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Da ako je reč o nagodbi, a ako se dogovoriš vratit auto i dobiješ neku realnu otkupninu, onda tih 25% je puno.

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ako je reč o nagodbi, a ako se dogovoriš vratit auto i dobiješ neku realnu otkupninu, onda tih 25% je puno.

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Da... necu se to dogovorit? Nitko tebe ne moze prisilit u sudskom procesu gdje ti tuzis na nesto sto tebi ne odgovara.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, također sam dobio mail od odvjetnice. Zanima me sljedeće, u mailu u jednom dijelu piše:

"Naše troškove i naknadu za zastupanje u individualnom postupku za naknadu štete naplatit ćemo iz iznosa dosuđene štete ili druge vrste novčane kompenzacije ili vrijednosti eventualno novog vozila".

Ako se odluči na kolektivnu nagodbu i VW ponudi svima recimo nabavku novog vozila za cijenu umanjenu recimo 10000 eura. Znači li to da ćemo mi u ovom slučaju odvjetnici morati platiti 2500 eura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

25% je bila nakanda za ljude koji su tužili banke u slučaju vezanom uz Švicarce i rast tečaja istog. Tako da ovih 25% mi se i ne čini puno.

 

što se dešava u slučaju da netko dobije tužbu? Može vratiti auto? Dobije se neka naknada za štetu, duševnu bol :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim tu problema, 25% je ok s obzirom da odvjetnica snosi sve troškove do okončanja spora, te ne dobija nista, tj. Sama snosi sve troskove u slučaju gubitka spora...

Ono sto do sada nitko od vas nije spomenuo, sto u slucaju gubitka spora? Svjesni ste da snosite troskove tuženika kao i troškove vođenja parnice?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
25% je bila nakanda za ljude koji su tužili banke u slučaju vezanom uz Švicarce i rast tečaja istog. Tako da ovih 25% mi se i ne čini puno.
 
što se dešava u slučaju da netko dobije tužbu? Može vratiti auto? Dobije se neka naknada za štetu, duševnu bol ?
Dobije se eventualna odsteta. Tko zna kolko i kaj.
Ja ne vidim tu problema, 25% je ok s obzirom da odvjetnica snosi sve troškove do okončanja spora, te ne dobija nista, tj. Sama snosi sve troskove u slučaju gubitka spora...

Ono sto do sada nitko od vas nije spomenuo, sto u slucaju gubitka spora? Svjesni ste da snosite troskove tuženika kao i troškove vođenja parnice?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Prva faza
Naše zastupanje  u postupku povodom kolektivne tužbe je besplatno i  uključuje savjetovanje i provjeru statusa Vašeg vozila, prijavu u Registar kolektivne tužbe te zastupanje tijekom postupka povodom ove tužbe sve do njegovog okončanja nagodbom ili presudom.
Negativni ishod presude neće Vam prouzročiti  troškove.  U slučaju pozitivne presude povodom ove ogledne  tužbe i ukoliko VW prethodno ne pristane na nagodbu, moći ćete temeljem ove presude tražiti naknadu štete  individualnom tužbom.
Druga faza
U eventualnoj drugoj fazi postupka za naknadu štete, o kojoj ćete odlučiti nakon sudske odluke o kolektivnoj tužbi, također vam nudimo zastupanje bez troškova koje ćemo financirati kroz za to postojeća društva za financiranje postupaka.
Naše troškove i naknadu za zastupanje u individualnom postupku za naknadu štete naplatiti ćemo iz iznosa dosuđene štete ili druge vrste novčane kompenzacije ili vrijednosti eventualno novog vozila.
Jedini trošak koji ćete imati u ovom trenutku i koji Vam zbog velikog obima posla moramo naplatiti jest administrativni trošak za pripremu zahtjeva i upis u Registar. Ovaj trošak u iznos od 400 kn po zahtjevu obuhvaća provjeru dokumentacije, provjeru statusa vozila,  ispunjavanje obrasca prijave, materijalne troškove i ostalo.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Ono sto do sada nitko od vas nije spomenuo, sto u slucaju gubitka spora? Svjesni ste da snosite troskove tuženika kao i troškove vođenja parnice?

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Troskove postupka u prvoj fazi snosi ova Njemačkka udruga VZB , i tek ako se ide u pojedinačne tužbe za svaki slucaj posebno, onda tek nastaju troškovi, do tad sve placa ta njemačka udruga koja je pokrenula kolektivnu tužbu.

I ako sud odluci da ima osnove za tužbu, onda ide druga faza, prihvaćanje wv, i ponuda, ili svaki slucaj zasebno na sud.

 

Pa;zna li ko Njemački pisat, pa da sami napravimo prijavu???

A kasnije ako u ovoj prvoj fazi sud donese odluku da je tužba osnovana, onda je lako angažirat odvijetnicu :)

 

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasnije se odvjetnica naplacuje provizijom na iznos od 25%. Ma hocu ga sam pisat... pa nije da me trazila 4000kn. 400kn i nebum propal.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

...

 

Ono sto do sada nitko od vas nije spomenuo, sto u slucaju gubitka spora? Svjesni ste da snosite troskove tuženika kao i troškove vođenja parnice?

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

U prvoj fazi, troskove podmiruje udruga potrošača njemačke VBZ.

I ako sud utvrdi da ima osnove za odstetu,(u ovoj kolektivnoj tužbi) tada tek ide pojedinačno svaki slucaj na sud, a cim ima osnove, onda je to 90% da Ce svak dobit slucaj, dali nadoknadu ili kako već.

 

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad tko je od vas prvi vlasnik automobila i tko ide na redovne servise

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sad tko je od vas prvi vlasnik automobila i tko ide na redovne servise
Totalno nebitno za ovaj slucaj. Ako me laze odvjetnica, lazem i ja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bitno je itekako... jer ako je tko zaheban onda je to prvi kupac automobila a ne vi 3 il 5ti vlasnik.... ;)   

Share this post


Link to post
Share on other sites
bitno je itekako... jer ako je tko zaheban onda je to prvi kupac automobila a ne vi 3 il 5ti vlasnik....    
Relano (po meni) nitko nije zajeban, i sve bi trebala bolit briga, pa tako i mene. Ali ako je mogucnost tu, odvjetnici rade na proviziju. Sto ja tu mogu izgubit?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajuci s strane ekologije i co-a i kupci su uzeli auto koje je kao u trendu s pravilim ui zadovoljava standarde te su taj proizvod i platili. Uzeli ga i onda se otkrilo da su platili nesto sto nije po standardima... dakle osteceni su. A ne tko zna koji vlasnik koji je uzeo auto i s odradjenom servisnom mjerom  il neodradjenom nebitno... dakle njega nije zahebao vag nego prodavac... Ja tu recimo nebi bendao sve tko nije prvi vlasnik 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gledajuci s strane ekologije i co-a i kupci su uzeli auto koje je kao u trendu s pravilim ui zadovoljava standarde te su taj proizvod i platili. Uzeli ga i onda se otkrilo da su platili nesto sto nije po standardima... dakle osteceni su. A ne tko zna koji vlasnik koji je uzeo auto i s odradjenom servisnom mjerom  il neodradjenom nebitno... dakle njega nije zahebao vag nego prodavac... Ja tu recimo nebi bendao sve tko nije prvi vlasnik 

Da, ali trenutni vlasnik " ima problem" sa većom potrošnjom nakon nadogradnje softw učestala regeneracija dpf, itd! Ima problem sa za zabranom vožnje u nekim gradovima itd itd

Tako da to bas i nema veze dal si prvi vlasnik ili 3

 

 

 

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sadasnji vlasnik mozda nema jos taj reprogram a ulazak u gradove je svejedno imao neimao norma je zastarila i takvi auti idu van na trzista balkana itd...  Veca potrosnja kako kome... znam ljude kojima je sve ostalo isto... tak da nije nista generalno.

Proizvod se prodavao pod tom normom kupac je uzeo nov proizvod koji nije imao te rezultate vec gore i tako je osteceno njegovo povjerenje proizvodjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sadasnji vlasnik mozda nema jos taj reprogram a ulazak u gradove je svejedno imao neimao norma je zastarila i takvi auti idu van na trzista balkana itd...  Veca potrosnja kako kome... znam ljude kojima je sve ostalo isto... tak da nije nista generalno.
Proizvod se prodavao pod tom normom kupac je uzeo nov proizvod koji nije imao te rezultate vec gore i tako je osteceno njegovo povjerenje proizvodjacu.
Meni auto vise trosi poslije updatea i slabije ide. 100%

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7