7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Vlaho, to je tvoj pogled na situaciju, ali moras razumijeti da ima ljudi kojima nije drago da im se smanjuje snaga makar par ks ili da im se poveca nox, da ima losiju eko normu itd... osjecaju se prevareno, sto i doslovce jesu. Sad kad VAG nudi to "magicno" (a drugacije ga ne mozes nazvati jer kako to da ga sad imaju a prije nisu) rjesenje, normalno je da ljude zanima sto se dobiva a sto gubi i tu VAG poprilicno suti, sto znaci da je na gubitku vlasnik. Ti si zadovoljan jer kazes da te briga za normu i nox i snagu i da ti je bitno da je to sve tu negdje i da radi ispravno sto je ok tebi, ali ne mora biti i drugima. Mislim da je bas tvoj stav nesto sto VAG-u pase i oni bi rado ljude poput tebe koje ne zanima nista, nego samo da im auto " "normalno" ide. Zato i takve bjedne naknade u HR jer smo poznati po tome da se prodamo za sitnis i da kad netko grakne da ga drugi stisavaju umjesto da ga podrze.

 

EDIT: Zanimljiv clanak

 

http://www.autocar.co.uk/car-news/industry/vw-emissions-scandal-consumer-group-claims-dieselgate-fix-ineffective

 

I zasto je taj fix za 2.0 TDI motore u Americi odbijen?

http://www.autoblog.com/2016/03/09/carb-full-vw-diesel-fix-not-possible-report/

 

"VW already proposed a fix for the 2.0-liter to CARB and the Environmental Protection Agency, but they rejected it"

 

http://www.autoblog.com/2016/04/01/fuel-economy-concern-delays-vw-diesel-fix-europe/

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je da napravilo je jo ljudi pa se sad ceskaju po glavi jer su čuli za ovih 400 kn a navodno da to ide gore jer im je slab odaziv tako da bolje čekati npr.ja isto imam servis uskoro al ne dam im cackat po tom ...opet velim treba smisliti neki oblik presinga na Vw da se to sve skupa sredi poteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, bez tuzbe nista a ako se netko samostalno upusta u taj podvig, mora racunati i sa gubitkom parnice. Trebala bi grupna tuzba a to nece zazivjeti kao u Americi, pa ce sve ovo ostati samo rasprava na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gle, jebe mi se za 1,2, 5 KS manje ili nesto slicno. Auto mi ide isto ko i prije, isto trosi i to je to sto mene zanima, amen! Neda mi se opterećivat s jebenim auto jos pored svega ostalog u zivotu. Ko mu jebe mater, kad i ako pocne zejebavat, prodat ću ga ili ću ga gurnut u Bosut i naplatiti se od kaska! A bok te koja drama oko softwarea.

Pa jbt i prije su masi ljudi radili update-e softwarea ili DSG-a i bez da su to znali.

Ja u svemu ovome ne vidim toliki problem kao neki. Jbg Ameri su dobili lovu, mi bon i to je to. Naravno da ima nezadovoljnih i uvijek će ih biti. Pa ko hoće neka lijepo ide privatno tuziti VW i to je to. Meni se to neda i najbitnije mi je da auto radi normalno, da mogu bez problema proći tehnicki i ćao djaci. Ne ocekujem da ću dobiti veliku lovu od VW-a, niti mi je do toga. Vazno mi je da je auto ispravan i to je to. EOD.

Jel bi skuzio da je 10 KS razlike?

A VW ce ti tih 10ks naplatit itekako ako kupis auto u 10-15 ks jacoj inacici.

 

Za 250kn imate valjke, odes prije i odes iza update-a pa da vidimo. I ako je doslo do smanjenja, onda izvolite natrag auto jer to nije ono sto ste mi prodali za moju lovu a meni puca k za vasa varanja i za to sto sad to morate popravljati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavio ja tu servisnu akciju i odmah slijedeće jutro primjećujem slijedeće probleme: Kako su bile niske temperature ECu diže okretaje pri pokretanju hladnog vozila. Sve se uredno odvija dok se okretaji ne počnu spuštati prema minimumu. Potom dolazi do trešnje motora, radi kao traktor a pri dodavanju gasa čuje se jak metalni zvuk. I tako par minuta ili par stotina metara, nakon čega se sve vraća u normalu i motor lijepo i uredno radi.

Prijavio problem servisu i otišao u Porsche Split da mi provjere u čemu je problem. Mehanilari su uspjeli simulirati problem, dobili su iste rezultate (po njima metalni zvuk proizvode dize) ko i ja ali mi nisu mogli pomoći. Poslali su sve informacije u centralu i sada čekaju njihove upute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli zna netko ako mogu taj bon od 400kn kad dobijem iskoristiti u nekom drugom ovlaštenom servisu ili mora biti baš taj di se radio update?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli zna netko ako mogu taj bon od 400kn kad dobijem iskoristiti u nekom drugom ovlaštenom servisu ili mora biti baš taj di se radio update?

U bilo kojem drugom servisu mozes.

I svi koji imaju softwerski ugasen egr,dpf,usisne grane....mogu zaboraviti na update jer softwer to sve opet aktivira

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bilo kojem drugom servisu mozes.

I svi koji imaju softwerski ugasen egr,dpf,usisne grane....mogu zaboraviti na update jer softwer to sve opet aktivira

Ovo je divno za čut :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i mislio, sva sreca da me to jos nije povuklo pa nemam potrebe zezati se time. Vjerujem da ce biti puno posjeta kod onih kod koga je mapa radjena pa onda opet stavljati istu, nadam se gratis, sve dok STP ne bude i to poceo kontrolirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadam se da ce im izac u susret jer ipak je izvanredno stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhh sad ti misli Jel to slučajno il je zbog tog njihovog

Možda je stvarno slučajno ali da baš slijedeće jutro nakon što su mi napravili update softvera, počne trest ko traktor a do tada miran ko meksikanac u siesti, malo mi je čudno. kako bilo, još nemam odgovor servisa, kažu mi da još nema odgovora odgovora od tehničke službe. imaju sada oni očito važnijeg posla sa amerima kojima moraju vraćati novce tako da nemaju vremena za gubljenje s hrvatima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadam se da ce im izac u susret jer ipak je izvanredno stanje.

Maperima izvanredno stanje? Ne.... ako je auto mapirano upozoren si (vw servis bi trebao pitat dal je auto mapirano i sl) i ako se to odradilo i ponistena mapa..remaper nema s tim nista... Svacije znanje i rad ima cijenu... Moze nesto spustit cijenu al gratis..neznam bas... mozda ih ima al...

 

Update nemorate radit ako nezelite.... samo se potpise i mirni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nis onda, plati pa uzivaj sto bi se reklo, ako ne ide drugacije i ako netko ponovno zeli drugu mapu stavljat nakon updatea ili potpisat izjavu sto si spomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gle, jebe mi se za 1,2, 5 KS manje ili nesto slicno. Auto mi ide isto ko i prije, isto trosi i to je to sto mene zanima, amen! Neda mi se opterećivat s jebenim auto jos pored svega ostalog u zivotu. Ko mu jebe mater, kad i ako pocne zejebavat, prodat ću ga ili ću ga gurnut u Bosut i naplatiti se od kaska! A bok te koja drama oko softwarea.

Pa jbt i prije su masi ljudi radili update-e softwarea ili DSG-a i bez da su to znali.

Ja u svemu ovome ne vidim toliki problem kao neki. Jbg Ameri su dobili lovu, mi bon i to je to. Naravno da ima nezadovoljnih i uvijek će ih biti. Pa ko hoće neka lijepo ide privatno tuziti VW i to je to. Meni se to neda i najbitnije mi je da auto radi normalno, da mogu bez problema proći tehnicki i ćao djaci. Ne ocekujem da ću dobiti veliku lovu od VW-a, niti mi je do toga. Vazno mi je da je auto ispravan i to je to. EOD.

Potpisujem ovo. Mogu samo da kazem da evo koliko se vozim od kad je promjena napravljena , nikakve ama bas nikakve razlike ne osjetim. Ide fino, pretice bez problema, sve kao i prije.

Btw bon se moze u bilo kojem vw servisu iskoristiti u roku od godine dana. Ili ce pasti aku ili kadica prtljažnika. :-D

Edited by Huho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh zato ja imam varalicu i neam ti problema...ljudi čekajte s tim bit će naknada i veća...info iz druge ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok Merkelica sefuje u EU, neces ti vidit ni kune vise sem tog bona od 400kn. Njemacka nam je uvijek bila maćeha, tako da ako oni dignu glas u zastitu svoje firme, bi ćemo sretni i s tih 400kn.

Ali kako god, ionako ne mislim ovo auto vozit jos jako dugo, tako da mi je apsolutno svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se update radi isključivo na poziv ovlaštenog ili mogu ja i sam doći i tražiti? Pitam jer ću mijenjati zubčasti, pa nek odma naprave update i umanje mi račun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se iskljucivo na njihov poziv. Ja ga nisam dobio, sam sam provjerio i narucio se na update. Nazovi servis i dogovori se s njima. Napravis update, dobijes bon i onda ga das za servis i umanje ti cifru. Ne vidim razlog zasto nebi moglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho za 2.0 netreba neka narudjba . Za 1.6 treba jer se stavlja dildo do maf-a plus update i ev.gumice na vodove dizni... naravno ima razlike ako je npr polo,golf,caddy.... svaki ima razlicita rjesenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

autofreak

jesi li možda u servisu imao slučaj sličan mome

quote;

obavio ja tu servisnu akciju i odmah slijedeće jutro primjećujem slijedeće probleme: Kako su bile niske temperature ECu diže okretaje pri pokretanju hladnog vozila. Sve se uredno odvija dok se okretaji ne počnu spuštati prema minimumu. Potom dolazi do trešnje motora, radi kao traktor a pri dodavanju gasa čuje se jak metalni zvuk. I tako par minuta ili par stotina metara, nakon čega se sve vraća u normalu i motor lijepo i uredno radi.

Prijavio problem servisu i otišao u Porsche Split da mi provjere u čemu je problem. Mehaničari su uspjeli simulirati problem, dobili su iste rezultate (po njima metalni zvuk proizvode dize) ko i ja ali mi nisu mogli pomoći. Poslali su sve informacije u centralu i sada čekaju njihove upute.

čekam upute već 7 dana ali mi se niko iz servisa ne javlja

fala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je..citao sam... takav slucaj nemamo al ima drugih :) Paljenje lampica oa i gasenje motora :)

 

Pa mozda ipak bolje neradit update :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7