7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Prvi glas. Hvala na inf. Predpostavljam da moj 2012g 2.0tdi je dovoljno moderan

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Njet..zastarjela tehnologija tj eko norme... :)

 

Motori od zadnje serije passat-a i od gnoja 7 pa dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali stvarno je bio prilicno trom serijski. Vjerojatno ga je zacepljeni dpf gusio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam situaciju da u ovlastenom trebam mjenjat prednju sajbu i tu cu morat ispunit formular ako nezelim taj novi softver. Pitam ako potpisem da nezelim dali ce me vratiti na tehnickom, oni kazu da neznaju, ali u slucaju ako odbijem i naknadno trebam u slucaju ne prolaska tehnickog ugradit taj softver trebat cu platit. Sad neznam ni sam što napravit, obzirom da citam vecinu negativnih komentara. U porche croatia kazu da neznaju sto rade ovi na tehnickom ako vide da si odbio ali ako me vrate da moram platit instalaciju softvera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neberi brigu.... kasnije ako dođe da ces morat to odradit jer te nece pustit na tehnickom.. onda budes platio.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ne bi platio za njihov zajeb. Kad postane obavezno, dobro bi se raspitao da li su poboljsali soft ili da prodam auto. Ako bi ga odlucio zadrzati i napraviti upgrade definitivno ga ne bi platio.

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj je na passatu 1.6 tdi prije god. dana napravio update softvera i do sada nema nikakvih loših iskustava, osim sto cesce radi regeneraciju. U jednom servisu kazu da se poslije naknadno placa ako odbijem, a u drugom mi kazu da ne. Što onda mislite, da napravim update ili ne? Moj je 2.0 tdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis da ti auto ide sporije i vise trosi i svako malo pali regeneraciju dpf-a uz tresnju cilog motora prilikom paljenja samo naprid..

Share this post


Link to post
Share on other sites

logicno da ako je bilo fri i zvan si pa si odbijo i vidi sad nakon godinu tri se sjetis da si ipak voljan to odraditi... pa nije servis dobrotvorna udruga... imo si poziv..pravio se grbav i sad plati ako ces to i to. Neznam zasto bi to bilo fri ako ste odbili :)

 

Nema svak nuspojave ;) A neki su osjetili razike iako ustvari nije ni bio ubacen novi soft... dakle stranke su lumeni i pucaju ih nekad placebo efekti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Sloveniji ima rok od 3 godine da se ode napraviti update a kod nas nema još nikakvog timeframe-a. Čekam do zadnje sekunde...znači zadnje prije nego odlučim. Ako će se nešto naplaćivati dužni su to javno obznaniti prije isteka nekog roka. Zato ljudi nemojte se ničega bojati i nagađati bez veze a da nije informacija ozbiljno potkrijepljena

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by juky77

Share this post


Link to post
Share on other sites

logicno da ako je bilo fri i zvan si pa si odbijo i vidi sad nakon godinu tri se sjetis da si ipak voljan to odraditi... pa nije servis dobrotvorna udruga... imo si poziv..pravio se grbav i sad plati ako ces to i to. Neznam zasto bi to bilo fri ako ste odbili :)

 

Nema svak nuspojave ;) A neki su osjetili razike iako ustvari nije ni bio ubacen novi soft... dakle stranke su lumeni i pucaju ih nekad placebo efekti... ;)

Nisi u pravu jer ovdje se radi o njihovom preogromnom zajebu i imaju krpati tu gresku kad se nama sprdne.

Nesto slicno kao i sa ocajnim diznama na 2.0 tdi motorima.

A to da je taj fix prevara je drugi par rukava.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i rekli su mi da je garancija 2 god ali da je ja

nemogu dobit posto nisam održavao u ovlastenom. Do utorka imam vremena pa cu razmislit. Jesu oni zeznuli ali Vlaho dobro kaže oni su ponudili a ja odbijem, pa poslije ako hoću ponovno normalno da ce naplatit posto nisam htio kad je bilo besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i rekli su mi da je garancija 2 god ali da je ja

nemogu dobit posto nisam održavao u ovlastenom. Do utorka imam vremena pa cu razmislit. Jesu oni zeznuli ali Vlaho dobro kaže oni su ponudili a ja odbijem, pa poslije ako hoću ponovno normalno da ce naplatit posto nisam htio kad je bilo besplatno.

Nek ti neki majstor snimi ovaj original, pa kasnije samo vrati taj, ako te ovaj novi zeza.

 

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u pravu jer ovdje se radi o njihovom preogromnom zajebu i imaju krpati tu gresku kad se nama sprdne.

Nesto slicno kao i sa ocajnim diznama na 2.0 tdi motorima.

A to da je taj fix prevara je drugi par rukava.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ne... ako su nasli rjesenje i pozvan si.. ti nisi doso i potpisao da nezelis onda nisi vise njihova briga.... Opet kazem nema svaki auto nuspojava i ako sta i crkne tu je garancija nakon apdejta uz uvjet naravno da si u okviru neke kilometraze i odrzavanja u ovl. Mis cvi gledamo sa strane korisnika al treba malo pogledat i sastrane... ako si pozvan i odbio si... onda i nedolazi nakon 2god da se free apdejta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne... ako su nasli rjesenje i pozvan si.. ti nisi doso i potpisao da nezelis onda nisi vise njihova briga.... Opet kazem nema svaki auto nuspojava i ako sta i crkne tu je garancija nakon apdejta uz uvjet naravno da si u okviru neke kilometraze i odrzavanja u ovl. Mis cvi gledamo sa strane korisnika al treba malo pogledat i sastrane... ako si pozvan i odbio si... onda i nedolazi nakon 2god da se free apdejta...

Pazi ti te tvoje logike. Oni prevare drzave i kupce sa laznim softverom i onda kao izdaju nekakav soft fix (kak to da ga nisu prije imali) i onda ako, bezobraznik, ne zelis taj fix jer im ne vjerujes kasnije moras platit da ti ga stave? Sori ali ne, ne diktiraju oni meni, nakon svoje prevare, kad cu ja staviti taj navodni fix. I da, neka budu sretni ako kupcu sljedeci auto bude vw a ne da se jos usude naplacivati popravak.

 

Uostalom mislim da je ta spika sa naplacivanjem cisto plasenje kupaca jer zele sto vise auti zakrpati cim prije a znanju da mnogi ne puse te spike o magicnom fixu koji nema nikakve utjecaje na motor osim jos boljih ekoloskih normi pa moraju na sve nacine nagovoriti stranku.

 

I vec sam ti dao konkretni primjer gdje je zajeb bio puno manjeg opsega pa i dalje besplatno popravljaju svoj zajeb.

 

Jednostavo nisi u pravu jer prevarant ne moze meni diktirati sto i kako. Oni se meni moraju prilagodit a ne ja njima. Nakon sto su uhvaceni s prstima u pekmezu, ja sam taj koji ce reci da li im vjerujem ili ne.

 

Sve sto mogu je ljubit mi ruke i molit za oprost dok mi stavljaju taj soft fix.

 

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ti te tvoje logike. Oni prevare drzave i kupce sa laznim softverom i onda kao izdaju nekakav soft fix (kak to da ga nisu prije imali) i onda ako, bezobraznik, ne zelis taj fix jer im ne vjerujes kasnije moras platit da ti ga stave? Sori ali ne, ne diktiraju oni meni, nakon svoje prevare, kad cu ja staviti taj navodni fix. I da, neka budu sretni ako kupcu sljedeci auto bude vw a ne da se jos usude naplacivati popravak.

 

Uostalom mislim da je ta spika sa naplacivanjem cisto plasenje kupaca jer zele sto vise auti zakrpati cim prije a znanju da mnogi ne puse te spike o magicnom fixu koji nema nikakve utjecaje na motor osim jos boljih ekoloskih normi pa moraju na sve nacine nagovoriti stranku.

 

I vec sam ti dao konkretni primjer gdje je zajeb bio puno manjeg opsega pa i dalje besplatno popravljaju svoj zajeb.

 

Jednostavo nisi u pravu jer prevarant ne moze meni diktirati sto i kako. Oni se meni moraju prilagodit a ne ja njima. Nakon sto su uhvaceni s prstima u pekmezu, ja sam taj koji ce reci da li im vjerujem ili ne.

 

Sve sto mogu je ljubit mi ruke i molit za oprost dok mi stavljaju taj soft fix.

 

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Niste se vi skužili...

Vlaho samo kaže da ako ti potpišeš da ne želiš onda plaćaš poslij, ali nemogu oni tebe natjerati da pristanes tj nema logike jer evo mene još nisu pozvali a imam cayc motor a i da idem nebih potpisivao ništa već bi odgodio....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste se vi skužili...

Vlaho samo kaže da ako ti potpišeš da ne želiš onda plaćaš poslij, ali nemogu oni tebe natjerati da pristanes tj nema logike jer evo mene još nisu pozvali a imam cayc motor a i da idem nebih potpisivao ništa već bi odgodio....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Dobro sam ja skuzio. Ja im trenutno NE VJERUJEM s tim fixom i imam OPRAVDAN razlog zasto. Ako cu ga ikad MORAT stavit njihova je duznost da ga stave besplatno u bilo kojem roku. Oni su svojom prevarom izgubili pravo diktiranja kad ce to biti.

 

Dajte ljudi, u americi otkupljuju aute zbog toga jer su prodali nesto sto nije a tu (zahvaljuci jacini Njemacke unutar EU) pusimo spike o nekakvom magicnom fixu koji nam jos namecu kad cemo ga staviti?

 

Zalosno je koliko ljudi malo znaju o pravima potrosaca i spremni su se naguziti cak i kad ne trebaju. A cak i da ne znaju, logika je da lopov i prevarant ne moze diktirati kako i sto nego se mora prilagoditi kupcu. Ako zbog nicega onda zbog toga da zadrzi kupca.

 

Uostalom, dam ruku i vatru da se taj fix NIKAD nece naplacivati - meni je samo zalosno da neki misle da VW ima ikakvo pravo to naplacivati

 

Pazi ti logiku, jesmo varali smo gadno da ne mozemo gadnije. Sad nam vjerujte da imamo fix koji to magicno popravlja. Ako nam ne vjerujete sada, kasnije cemo jos i zaradjivati vama ispravljanjem naseg zajeba.

 

Genijalna logika. Nema sta. Vjerujte lopovima sada jer kasnije cete platit nas zajeb.

 

Ono, budite jos i stretni da vam zelimo "popraviti" auto sada.

 

VAG koncern je tim zajebom izgubio milijarde, doslovce milijarde eura, posljedice ce osjecati jos barem desetljece, mnogi ljudi, pogotovo van EU su napustili brod zbog toga a mi tu laprdamo da li imaju pravo naplatiti svoj magicni fix. NEMAJU! Nemaju sada, nemaju ni za 10 godina. Niti moralno niti ako zele zadrzati kupce.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da ja, velikom srecom za sad, problema nemam. Stvar se pocela odvijat (cjela ta afera) par mjeseci nakon sto sam kupio auto. I update mi je napravljen u ovlastenom bez pitanja. Tada nisam niti bio u problematici da bi razmisljao da ili ne updateu. Da sada idem kupovat auto VW sigurno nebi ni gledao iz istog razloga zasto sam (na zalost) odustao od BMW n47 2.0d motora. Poluproizvode na dvoristu ne zelim. S ovim sam sad zapeo ali problema nemam (samo da ga ne ureknem). I isto sam misljenja da vw nema sta naplacivat uslugu updatea ikada, pogotovo jer je to njihova greska i njihov zajeb. Sto se tice nasih na tehnickom. Misljenja sam da oni to tamo nece kuzit ni za 10 godina niti ce imat s cim ispitat. Obd nije problem nabavit. Ali software za svaku pojedinu marku auta... no way da ce itko to imat.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tehnickom znaju dal si napravio update jer imaju u kompu po broju šasije, kad napraviš njima se šalje da je napravljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to za hr zvuci vrlo futuristicki :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio na tehnickom u 7mj. tada su mi dali papir na kojem je opoziv od proizvodaca sa mojim br.šasije, tako da ocito imaju podatke. Nisu mi tada ništa rekli samo su mi dali taj papir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio na tehnickom u 7mj. tada su mi dali papir na kojem je opoziv od proizvodaca sa mojim br.šasije, tako da ocito imaju podatke. Nisu mi tada ništa rekli samo su mi dali taj papir.

Ma sve 5. Nisam mislio da ti lazes vec da oni lazu

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7