7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Ne pitate se koliko zagađujete okoliš mapiranjem i chip tuningom? Tu vi ne pravite budalom stanice za tehn. pregled i sve ostale ljude što plaćaju policu za onoliko kw koliko stvarno imaju?

 

Daj molim vas....uozbiljite se malo. :palacd

Ne branim VW što radim u njemu,nego zato što volim tu grupaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zadnjoj internoj informaciji, novi SW smanjuje snagu do 9% u odnosu na sadasnju. Mislim da to nije neka strasna brojka...

 

 

 

 

 

LOOOOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebli vas dizeli :)

 

ne laze vw samo o emisiji stetnih plinova.

laze o kilazi auta, laze km/h u istom autu ,lazu o potrosnji goriva itd itd.

moj auto je bio na vaganju na atestu plina. ima 100kg manje SA plinskom instalacijom nego sto vw deklarira da je serijski auto tezak.imao sam pun rezervar goriva + punu bocu od 60 litara plina.

dalje km/h mi laze.

svaki novi vw koji izade trosi 30% vise goriva nego sta oni navode u specifikacijama.

to su sve trikovi na koje ljudi padaju i ne radi to samo vw,rade SVI...samo vag grupa je u usa postala masinerija koju je skoro nemoguce zaustaviti u prodaji i uvozu....vracamo se ne SKORO. pa su im nasli ono sta rade SVI.

samo me zanima sta ce iskopat mazdi i hondi ....

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zadnjoj internoj informaciji, novi SW smanjuje snagu do 9% u odnosu na sadasnju. Mislim da to nije neka strasna brojka...

 

 

 

 

 

LOOOOL

 

Staa? Bojim se da onda mene servis nece vidjeti..nadam se da to nece biti problem...ili bas svima moraju promjeniti..mozda moga ne nađu posto je uvoz..hahaha

Te sve moguce eko norme unistavaju automobil i da im onda dam da ga jos malo priguse.. no no

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je uvoz! Pa je svakako zaveden na onoj stranici, ;)

SAD kako ce ono tu euro 5 normu regulirati papirnato?!

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAD ima svoje norme koje su rigoroznije za dizelase nego EU, tako da ce tamo sigurno biti veci zahvati.

 

Ali ovih 9% nije malo, pogotovo jer ljudi kupuju auto i na temelju snage. Pitam se kako bi VW reagirao da im netko odluci platiti 9% manje za auto, sigurno ne bi prihvatili... zasto bi onda mi morali mirno prihvatiti smanjenje snage?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zadnjoj internoj informaciji, novi SW smanjuje snagu do 9% u odnosu na sadasnju. Mislim da to nije neka strasna brojka...

 

 

 

 

 

LOOOOL

 

 

Po mojoj računici plaćam 110ks i skidali bi cca 10ks. Bude veselje što državi plaćam više za slabije vozilo. Baš strašno.

Provjerio sam ih na stranici i potrebna je softverska izmjena.

Nije uredu.

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi smanje snagu, ako je to istina, sljedeći dan odmah idem na mapiranje.. razlog vise da se pokrenem već jednom po tom pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nitko duzan da ode. Ne mogu oni nikog prisliti + ti auti u hr ili bilo gdje drugdje prolaze tehnicki bez problema.

 

Dok god golf dvojke dizel prolaze tehnicki, nema razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nitko duzan da ode. Ne mogu oni nikog prisliti + ti auti u hr ili bilo gdje drugdje prolaze tehnicki bez problema.

 

Dok god golf dvojke dizel prolaze tehnicki, nema razloga za brigu.

Nije nitko dužan ali šta ako nekom padne na pamet da uvede neki papir(potvrdu) da si bio na "izmjeni" SW-a pa kad dođeš na tehnički a oni imaju popis auta koji moraju proći izmjene i kažu ako nemaš potvrdu ne moraš ni ulazit u stanicu za tehnički.

Više me ništa ne bi iznenadilo :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se stvarno bude moralo to promjeniti..

Sto vlaho kaze odma imam razlog vise za mapiranje hahha pa da vidimo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za potrošnju se zna da proizvođači lažu jer oni ne gledaju potrošnju po gradu nego na valjcima u sasvim drugačijim uvjetima i propisima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od mene nema šanse da dobiju suglasnost za update softwarea ako će to utjecati na snagu motora, a koliko vidim po netu, hoće

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi smanje snagu, ako je to istina, sljedeći dan odmah idem na mapiranje.. razlog vise da se pokrenem već jednom po tom pitanju :)

odma mapiraj ;)

 

netrebas radit taj update u servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Po mojoj računici plaćam 110ks i skidali bi cca 10ks. Bude veselje što državi plaćam više za slabije vozilo. Baš strašno.

Provjerio sam ih na stranici i potrebna je softverska izmjena.

Nije uredu.

Kad se kupuje novi auto onda postoji razlika u cijeni izmedju npr. 90KS i 110Ks motora.

Bilo bi logično da ako se motoru smanji snaga 9% (cca 10KS) onda mora biti i povrat novca, zato što ispada da si kupio slabiji motor, koji je u startu jeftiniji.

Zato ja ne bih pristao na novi softver.

Na svu sreću moja Jetta nije pogođena ovom aferom ( bar jednom u životu da me nešto profula ).

 

Mislim dok se po Hrvatskoj vožaju Yugići, Lade i slična vozila priča o nekim normama nema nikakvog smisla. ( bez uvrede vlasnicima spomenutih vozila ).

Još samo da spomenem da bi se naši političari trebali zapitati koliko zagađuju stare američke (GM) lokomotive koje se bez problema vožaju po našim prugama s prastarim dvotaktnim dizel motorima bez ikakvih filtera a pale ulje više nego razarač američke mornarice.

Toliko o normama u Ljepoj našoj.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricekajte rjesenje i dali je uopce pod morati da se odrade ti radovi na motoru il softveru.. ako te nitko nemoze prisilit boli te kita... pretezno su to stariji motori kojima je garancija na isteku il je istekla... a na tehnickom jos uvjek gledaju kako gloedaju a vjerujem da u voznji dobsta drugih proizvodjaca zagadjuje okolis i vise od norme za taj motor...

Pricekajmo sta i kako ce se ovo rjesit.... a remapa ce uvjek biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pošto sam već spomenuo ovdje na forumu da ću iščitati flash i spremiti ga prije ovih "prepravaka" SW-a (VAG grupe) danas krenem sa čitanjem i imam šta i vidjeti

Attempt to flash ECU: 1

Successful write ECU :1

Number of errors : 0

 

Znači da su ga od kupnje već jednom flash-ali dok je bio na redovnom servisu pod garancijom - ali bez mog znanja...nigdje se ne vidi da je to urađeno niti je meni netko spomenuo :palacd

Inače radi se o Audi A4 B8 2.0 TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi ti rekli... postoje reprogrami isto ki na mk7 recimo reprogram procesora ručne.... Po broju sasije se da vidit koje su sve akcije za taj model i jesu li odradjene il nisu... a trebalo bi naljepit i naljepnicu u bunker gdje pise kod akcije i datum....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi mi rekli?

Zato jer sam ja taj auto platio a ne oni...i da nastanu problemi nakon njihovog flash-anja onda bi rekli mi nismo nista radili nego ste vi radili remap i tko će onda platiti ECU???

A što se tiče akcija to se zna...zovu telefonski i pošalju pismenu obavijest da se dođe u ovlašteni da se odrade nedostatci koje je naredio proizvođač (to su me zvali za VW T5) .......

A za ovaj auto nema ni naljepnica niti je bilo akcija jer je provjereno prije godinu dana po broju šasije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sad unatrag 2god ide sve online nemoze se sakrit iz povjesti da je nesto radjeno na procesoru tj da je apdejtan... Tako i ako je auto remapirano svi ti podatci ostaju u povjesti i ako kad sto crkne dok je auto u garantnom roku to im je onda koristan podatak za odbit garanciju... a pri apdejtu mislim da cak onda diagnostika izbaci da je auto remapirano tj da su podatci iz ecua van tvornickih postavki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTOFREAK

mislin da se sad više ne lijepe naljepnice za akciju,mislin da su to izbacili,ostaje samo u sistemu Elsi pod tvorničke mjere(rješeno da ili ne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika ne može vidjeti nikakve promjene sto se tiče mape ...ni ovlašteni ne može vidjeti sa dijagnostikom

Jedino ako iščitaju mapu i usporede s originalom a i to se može riješiti da se blokira read out ;-) ....tako da mogu pregaziti samo s novom mapom tj. napraviti Write ...

Nisam 100% siguran ali misli da se može poništiti counter da se ne vidi koliko je puta rađen Write

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopcanjem na diagnostiku server pokupi podatke... par puta se znalo vidit da diagnostika javi da nesto nestima s cpu te da se vjerovatno radi o reprogramiranom cpu-u (tocno sta pise nisam zapamtio) a kad je auto pod garancijom nema mrljanja s fake diagnosticiranjem a kad je kakav apdejt sve je online i malo je mjesta zajebu.... Servis mora gleda sebe u tome a ne musteriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

TD1 greška

 

checksum orginal soft ili updejtanog od ovlastenog se ne poklapa u onom u autu

 

još od mk5 je td1 znao izlazit ali nisu radili probleme ,2013 auti nadalje ,pa pa garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7