7 7
kikih

-vw-ilegalni-softverski-uredaj-za-prikrivaje-stvarne-kolicine-co2

Recommended Posts

Cemu toliko kompliciranja,nije li bilo govora da vw laze o emisiju ispusnih plinova na leru?Znaci da ce po nekoj logici samo napraviti da vise ne laze u leru i gotova stvar...Da su oni mogli sloziti mapu da ima isto konja i nize emisije ispusnih plinova u voznji to bi napravili vec u tvornici.

Edited by rade007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cemu toliko kompliciranja,nije li bilo govora da vw laze o emisiju ispusnih plinova na leru?Znaci da ce po nekoj logici samo napraviti da vise ne laze u leru i gotova stvar...Da su oni mogli sloziti mapu da ima isto konja i nize emisije ispusnih plinova u voznji to bi napravili vec u tvornici.

Nije bilo govora da laze u leru. Ima.na YTu video pa pogledaj. Bas me zanima kako ce se ovo odvijati.

 

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netreba nosit nikakve racune... stp je povezan s ovlastenim i r sasije ce sve reci.

Cadye-i se polako odradjuju...ide kompl kuciste filtera za zrak (filter je unutra naravno) plus reprogram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma.... velika je navala pa valjd idu nekim redom il slobodnim odabirom.... Znam da nije dosla paleta tih djelova pa ocito vw il bar organizacija neforsira toliko tu izmjenu da mora bit korz cca 12mj il sta vec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci svi "cipani" mogu doci kod njega da im skine mapu i vrate3 se da ju pusti natrag 4free?

Eto zgodne reklame ;)

mogu flashat update prije remapa.tako da je aktualan na ODISU. ;)

Nakon update triba napravit remap na novom sw jer ako vratis stari remap prigazia si i update.

Edited by ruscic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima caka al dal svi maperi to mogu... mislim da jos ne... ti si druga prica jer imas obje strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

al odzvonilo je. sad ce svi remapirani gubit garanciju 100%.

i ovi novi sw za eko normu je ajme, bit ce dpfoffova uskoro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

složi cijene i metni dole u pod forum ;) Kad se reklamiraju neki koji nisu ni na forumu onda tebra upri slozi cjene i zaljepi odika.... ;)

O roštilju te kreza pprca malo.... bie mu skoda lose radi jell :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

složi cijene i metni dole u pod forum ;) Kad se reklamiraju neki koji nisu ni na forumu onda tebra upri slozi cjene i zaljepi odika.... ;)

O roštilju te kreza pprca malo.... bie mu skoda lose radi jell :)

kreza provokator... kakva je škoda moš vidit u njegovom potpisu ispod posta :)

nikakve reklame me ne zanimaju :)

i ovako jedva povatan i neman vrimena za svoja auta ni ženu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je moja skoda? Crna ???????

Nisam provokator nego sam samo gladan ?

Edited by kreza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam poziv za golfa 6 2.0 TDI na update software-a vezano za emisije CO2 i NOx.

S obzirom da smo u međuvremenu ostavili Caddy-a na redovnom servisu pitali smo vlasnika servisa koje su posljedice ako se to ne napravi.

Njegov odgovor je da nas nemože natjerati na udate software-a, a da će prilikom tehničkog biti samo upozorenje, auto je tehnički ispravan bez obzira na emisiju CO2 i NOx.

 

Čitao sam po stranim forumima, navodno ljudi ne osjećaju promjenu u snazi, ali da auti puno više rade regeneraciju DPF-a.

 

Inače golf ima dosta otvorenu vožnju, i u svojih cca 150 000 km sam primijetio možda 4-5 puta da je radio na leru sa povišenim okretajima i sa upaljenim ventilatorom.

Vozim zadnjih pola godine službenog focusa koji ima isto tako otvorenu vožnju i on radi 1-2 puta mjesečno regeneraciju, znači cca svakih 3000 km

 

Moje mišljenje je da necu raditi update softwarea, osim ako nece biti forsiranje na tehničkom pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce ti kasnije olaksa prodaju a dali ce peglat na tehnickome tko zna. Ja osobno bi to otisao rjesit i miran.

Kasnije ako remapiras miran si

 

 

Vw ford il netko treci... nije bas za usporedbu...sistemi su slicni al svak ima svoje kriterije o regen.

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko vec kontaktiro sa sedoxom ako imam njegovu mapu i napravim update tog softwera jel moram opet placat remap ili samo dodem ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah naravno da moras.... tko bi to djabe radio...

Neki daju uslugu da skinu napu vrate na orginal i poslije uprade-a vrate mapu. A da je gratis sumljmam osim ako se bore za trziste il je stranka vec poslovala u par navrata...

 

 

 

Plus sta vag navodi da moze doc do problema s ecu-om ako je auto mapirano a spusten je update tvornickog software-a... tu se upozori stranku prije rada..

Za posljedice nije kriv vag (ako je auto doslo remapirano i stranka il tvrdi da nije il odobri uodate unatoc svemu)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam samo uguraju staru mapu nisu vam napravili ništa tj nije vam novi sw u procesoru motora. Ako nanovo slože remap na novi sw, to je posa koji ocete. Al novi soft je sranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicno je cim nesto ima dobro za okolis nema za auto

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega zašto sranje?

 

jer ko je tako, ja ću to odgađati do kad se bude moglo..

nemogu bit tolko slobodan odi, ima tu i gospode iz porschea.

možeš odradi update pa na remap i TA-DA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat b7 2.0 tdi. Meni odradili update bez pitanja ;) auto se ponasa normalno. Isto ide. Nisam primjetio cescu regeneraciju. Mozda sam zabrijo ali imam feeling da trosi koji dcl manje ali to je subjektivno.

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su danas napravili update, ali osjeti se kako ljepše radi i kad se šalta između brzina sad padnu okretaji a inače prije ih je dizao gore i kao da zeru bolje vuče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus 400 kn bona za sljedeći servis ili nešto iz kataloga :)

Tocno. I bas mi je dobro doslo jer mi je 2 tjedna nakon brava na gepeku riknula. Pa sam potrosio bon. I ovako nisam znao kaj bi s njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7