0
kutija

Golf 6 1.6 TDI 2011 EGR ili..?

Recommended Posts

dakle, GOLF 6 1.6 TDI 2011, 99 800 Km, pred tjedan dana krene treperit lampica grijaca usred voznje, izgubi snagu i kaze da je u safe mode. ide al nece preko 2k rpm.

odem do prvog mehanicara, prikljuci diag i kaze EGR ventil.

narucio novi na ebay.. vozio tako tjedan dana (u medjuvremenu se upalila i check engine) i jucer odnesem dio mehanicaru. zove danas kaze promijenio ALI turbina ti je davala gresku isto, da kasni 5 sec (?)

dodjem po auto, platin, sjednem vozit, stitsnem gas i cujem turbina zuji malo, kasni za pedalom, al fino povuce. prodjem jos 200 metara, upali se lampica grijaca opet i izgubi snagu i safe mode... vratim se natrag, ovaj se cese po glavi, spoji diag opet i opet kaze EGR ventil. pitam za turbinu, kaze meho to je zbog novog ventila, prima vise zraka (?) pa zuji.cudno.. no.. pobrise on gresku, ja probam opet, doslo malo uzbrdice ovaj opet gresku. natrag... kaze ostavi ga do sutra, probat cu s nekim drugim programom ponistit gresku. ovi valjda nisu dobro ponistili (?) ako ne uspije, morat cu kaze u ovl servis da oni to sa svojim programom. pa, dok cekam sutra.. koje je vase misljenje?? mozda nije uopce promijenio ventil (dao mi je stari natrag, kaze vode bilo u njemu???) sjebo mi turbinu!? nekako mi citava ta prica ne drzi vodu :\

 

update.. sad me zove kaze "preko tog drugog programa smanjio tlak u turbini i sad ne zuji i ne pali gresku"

kolko tu ima istine?!

Edited by kutija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kojeg si ti to pekara isao da ti cacka po autu?

Odkud si ? u Zgu ima jedan mestar za vw.. puks...

Ide ide smanjivat tlak na turbini... koji lik..

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

svedska jebiga. ovo prvi na kojeg sam naletio.. :( kaze smanjio tlak u pretkomori.. il koji vec vrag. uglavnom.. kaze da je probao, vozio par km i da ne zvizdi, da vuce ok i da ne pali gresku. sutra idem po njega

Edited by kutija

Share this post


Link to post
Share on other sites

egr ventil preko ebaya.... msm da si time dovoljno rekao... takve stvari se kupuju oem ili ga soft. gasiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

egr ventil preko ebaya.... msm da si time dovoljno rekao... takve stvari se kupuju oem ili ga soft. gasiš

Mozda je uzeo originalni egr preko ebay.de ili ebay.it ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. Takav. Kupljen preko ebay.de

Danas idem po auto, kaze da je sad ok. Vidjet cemo. Mislim, IT sam, ne znam puno o autima ali ta mi prica skroz cudna jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako neznamo tocnu gresku onda kako da pomognemo. Najlakse je egr off al jebig sad si vec baciop novce. Za krivu diagnozu te boli kita.. taj meho onda nek pokrije taj trosak uzaludnog dijela zar ne...

Da tebe nezeza vakum doza na turbini.... akutator tocnije? Jebg bez greske ti nemozemo mnogo pomoci...

P.S Koliko je sat rada tu u vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No.. Pokupio auto, radi ko i prije, vuce, turbina se ne cuje niti malo. Egr zamijenjen, stari u gepeku cadjav ko dimnjak, kaze da je bilo nest s tlakom u turbini sto se poremetilo kad je promijenio erg. E sad sta i kako.. Jebiga, ne znam. Kako god, sad radi. Samo mi je sva ta prica bila malo.. Ne znam.. Suplja. Meho je nas covjek, pa je jeftinije malo. U sveda su mi trazili 5400 Sek za zamjenu samo. Ovaj mi uzeo 1700 sek. U pravilu svi zanati, pogotovo mehanicari, ovdje beru pare :) promjena ulja je oko 1000 sek s njegovim uljem, kocnice prednje, rad oko 400 sek. Ovl servisi su oko 100 do 150% vise. Zamjena remena i pumpe u ovl tesko ispod 10000 sek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti mislis da mi znamo kolko je 1, 100, 1000 seka? Ili da idemo gledat kolko to je?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0