1 1
lika123

Limarija

Recommended Posts

Ima li stogod na kompresor da ide? Da iznutra prag mogu naspricati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja napravio, uzeo vosak u spreju i malo ušpricao u kanale koliko se moglo, dodatno onaj kut obojao ali kod mene je bilo sve OK, čak je i voska bilo u pragu jer sam baterijom pogledao kada su čepovi bili dolje, tako da više od toga nije bilo potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio pragu pristupit kroz zadnji tapicirung. Crijevo nagurat. Spricat i povlacit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio pragu pristupit kroz zadnji tapicirung. Crijevo nagurat. Spricat i povlacit.

možeš i tako

na modelu sa 3 vrata je pristupačnije

a imaš i čepove u unutarnjim blatobranima

kroz koje se našprica tako da ništa netreba demontirati

Imam taj pištolj godinama i tek sad vidim čemu služi :)

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pitanje napokon sam nasao majstora za odradit posao znaci treba mjenjat pragove unutarnje i vanjske rubnjake i podnice kompletne jel ok to radit,sto mislite jel to dugog vijeka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je ako napravi kak spada. Ak zavari i nabije bitumena onda nije. Al ajd ga znaj jel majstor ili fus majstor. Takvi poslovi su nezhavlani za naplatit a mukotrpni su. Zato mi tu radimo vecinom sami ma forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WV Polo hvala na odgovoru ako sam dobro skuzio...

Znaci podnice i sve to kad se zamjeni su gole prođem nekim smirglom finim na vodu nakon toga bacim temeljnu boju govorim za vanjsku stranu podnice kad se je temeljna boja osusila,onda varove zastitim silikonom za varove i nakon toga svega zastita body jer ipak mi financijaska sredstva nedoputaju da to bojam itd...a s unutarnje strane isti postupak temeljna pustim da se osusis 1 dan, drugi dan zastita varova sa silikonom i opet preko toga body???

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da zaboravio sam naglasit sve je golo jer su podnice pragovi i rubovi novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si vec u tolikom poslu, skupi jos love i olakiraj to preko bodya kad vec radis da bude u originalu kak spada a i to je dodatan sloj zastite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha al znaci postupak isto radim kad nanesem temeljnu stavim pastu za varove nanesem body i onda boja i lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si ga cimat za savjete dok je bio na forumu, sada je čovjek zauzet, nije baš aktivan a ti pun pitanja. Napisao ti je sve kako se radi na prethodnoj stranici a na tebi je što od materijala odabrat i kako krenut. Ako nisi sa bojama nešto vičan onda đaba pisat i objašnjavat, ak me kužiš. Da se sve to naučit ali treba puno vremena i truda plus praktično probat naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na body ide baza i lak. Cimni ga ima br tel na profilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam sva čast covijeku hvala mu ali jednostavno neke stvari nekuzim jbg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

WV Polo hvala na odgovoru ako sam dobro skuzio...

Znaci podnice i sve to kad se zamjeni su gole prođem nekim smirglom finim na vodu nakon toga bacim temeljnu boju govorim za vanjsku stranu podnice kad se je temeljna boja osusila,onda varove zastitim silikonom za varove i nakon toga svega zastita body jer ipak mi financijaska sredstva nedoputaju da to bojam itd...a s unutarnje strane isti postupak temeljna pustim da se osusis 1 dan, drugi dan zastita varova sa silikonom i opet preko toga body???

Ništa na vodu i na fino

ako financije ne dopuštaju drugačije

najjednostavnije

kad je povareno podnice prođeš sa grubim papirom od 80 i 120

sa unutarnje i vanjske strane na to našpricaš hempel epoxi

možeš ga nanjeti i sa valjkom u 2 sloja kad se posuši

namažeš pastu za spojeve i na to body

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Dado, živ si. :)
Kako to da si sada za Hempel epoxsy primer a baš sam čitao tvoje starije postove i da ti se bolje pokazala reaktivna temeljna jer je elastična a epoxsy da je pretvrd i da voli s vremenom pucat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da živ sam :)

bolja je ako se radi sve po ps-u

ali koliko vidim tu ce se sve variti sa co2 ništa sa punkt aparatom

biti ce tu svakakvih varova i svakako obrušeno

pa da olakšam život čovjeku da ne lomi ruke

a to znači ohrapaviti površinu, odmastiti i premazati sa epoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je hempel zanimljiv jer je Petar naveo da se jedan njihov artikl može koristiti i kao završni sloj pa bi epoksy primer dobro došao kod mostova, vilica i svih onih metalnih dijelova ispod podvozja, znači obojat i gotovo jer koliko vidim i tvornički je na metal išao jedan završni sloj crne sjajne boje bez temeljne pa kada počne hrđat ne može stat, dok ako bih išao sa mobihel 1k ili 2k morao s nečim zatvorit bazom i na kraju sa lakom a epoxsy je u ovom slučaju 3u1 ako to tako mogu nazvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za vilice, mostove i takve stvari

je najbolja poliuretanska boja

ako hoćeš od hempela

hempathane-topcoat-55210 | Hempel.hr

direkt na goli metal i gotovo.

epoxy je dobar ali je tvrd, krut nije uv postojan

kad je nanesen na debelo sa vremenom ispuca

jedino ovaj šta si rekao da je naveden kao završni

premaz je uv postojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to me zanimalo, fala.

Nikako naći u moru njihovih proizvoda onaj koji bi odgovarao za ovo jer ako bi nešto radio onda bi možda sanirao neke popravke oko stražnjeg trapa ili prednjih vilica i tako pa mi je to zanimljivo a ovaj je baš to što tražim. Ti si ko enciklopedija, samo pitaš i eto savjeta haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha :palacg

ma nije problem naći kod bilo kojeg proizvođača

materijal bitno je samo da znaš njegov sastav, kako se ponaša

i na šta se može nanositi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1