6 6
Valentino007

Zupcasti remen.

Recommended Posts

Mislim da ima i konti set sa metelli pumpom ali u vecini slucavjeva u svome setu oni stavljaju svoju pumpu kao sa slike :) Mada ni sa DAYCO remenom nisam imao nikakve probleme cak je on bio u prva ugradnja na mome mk6.

 

20180911_20thermomanagement_20img_20wate

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conti ne radi pumpe nego netko drugi radi za njih u većini slučaja je to graf/metelli, može biti i netko drugi. Te naljepnice tested nose graf/metelli i Hepu pumpe.

Ma to ti je danas sve lutrija. Jedino kaj znaš conti setu da ćeš dobit conti remen ostalo je sve kako te zapadne. Dayco od nedavno ima svoje pumpe.

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas metelli set za fiata. Isto dayco remen, metelli/graf pumpa, španer CW i rolica BTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sami da dayco remenje stvara one cvili zvukove dok je motor hladan pa ima tvornicko kao rjesenje.... šprica se remen posebnim sredstvom...pa onda ako se nerjesi ima i tu smjernica sta ide dalje.... al bas dayco samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AUTOFREAK

Koliko ja znam to je samo jedna serija DAYCO remena imala problem sa cvilenjem i to na novijim CR motorima kao mk7, A3 itd... , sve ostale serije su bez mane.

Na mome mk6 prva ugradnja je bila DAYCO, i poslije je ponovo stavljen DAYCO koji se presao 140k bez ikakvih problema. Ja nisam nikakve probleme sa cvilenjem imao na svome mk6 sto se tice DAYCO remena.  Pa eto opet sam uzeo DAYCO remen sa Metelli pumpom sve je MADE IN ITALY :D

20230310_094948.jpg

20230310_095035.jpg

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 2.0 TDI, remen cvili prvih nakoliko minuta dok se ne ugrije, dva outa su to spricali u VW-u, međutim, svaki put moram auto ostaviti na dugo vremena, tako da sam odustao od toga... neka škripi...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

I imam još 3 Passata u zgradi, na svima cvili...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan1902

Koji zupcasti ti je na autu? Moze i mikro remen da cvili, jbg uzroci civlenja remena mogu biti mnogobrojni ne mora uvijek biti do remena nazalost :( 

Meni nikada nije cvilio na mk6 otkad sam ga kupio pa opet sam uzeo DAYCO, i ovaj set mora da izgura 7-8 godina najmanje...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kod mene se čuje kombinacija Dayco + Gates... Ima čak VW TPI za to, u početku su mjenjali remenje, a kasnije su shvatili da ih mogu mazati... I mislim da VW kaze da je do natezača, a ne do remena...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=364755]Ivan1902[/mention]
DAYCO je zupcasti a GATES mirko remen? Jel to jos uvijek prva ugradnja?
Ne pričam uopće o mikroremenu, Dayco je zupčasti, natezač je Gates. Prva ugradnja.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan1902

Skripi otkad si kupio auto? Jeli li probavao ikako rijesiti? Ima sprej za zatezanje remenja mislim da bi on pomogao....

Znam za jos dosta mk6 gdje je prva ugradnja bila DAYCO kao i kod mene i niko nije imao nikakvih problema kao ni ja. Jbg, to je naletila jedna ta serija sa tim problemom, mislim da se moze to rijesiti a i ne moze neka havarija nastati zbog toga sto je najbitnije :D

 

BD-100-Belt-Dressing.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škripi na svakom EA288. Moj je još tvornički i škripi pogotovo kad je hladan. Jedina opcija je zamjena.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2023 at 9:03 AM, Ivan1902 said:

A sa čim zamjeniti?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

E to je pravo pitanje.

Mislim ak ti se još ne mijenja VW je izdao spray  (G 052 172 M2) koji bi trebao rješavat cvilež remena. Možeš probat našpricati sa njime. Sva tri proizvođača remena su OEM dobavljači ali najgore je prošao Gates. Navodno je njihov španer bio problematičan ali svaki drugi isto ima neku drugu manu. Do sad bi cvilež trebala biti riješena jer su već napravili neke izmjene kod španera i remena.

Spray ti navodno vrijedi samo ako imaš Conti ili Dayco remen u kombinaciji sa Gates ili Litens španerom, Ako imaš Gates remen onda se preporučuje zamjena. Koliko vidim spray ti je 50 eura al po meni nije garancija da ćeš riješit problem.

Edited by Memphis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19. 03. 2023. at 21:00, VW_GTD23 said:

@Ivan1902

Koji zupcasti ti je na autu? Moze i mikro remen da cvili, jbg uzroci civlenja remena mogu biti mnogobrojni ne mora uvijek biti do remena nazalost :( 

Meni nikada nije cvilio na mk6 otkad sam ga kupio pa opet sam uzeo DAYCO, i ovaj set mora da izgura 7-8 godina najmanje...

Ja pišem bar 3 put al evo opet cu. Dayco skripi .

Naknadna ugradnja je naj vise contitech a i tpi kaze bas dayco da ima problem,.... ima dayco crvena i zelena boja slova... dakle ima vise izvedbi dayco--a... Natezac gates....

Zanimljivo je citat tpi-eve

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh vodenu pumpu za Golfa Graf, pa se pokajah, jer mi nešto djelovala prejeftino i poručih Meyle HD, koja djeluje baš kvalitetno. Ojačani metalni zupčanici i čini mi se da je malo teža od Grafa.
b7d2fbfd4ad44f12cf8228bef0d2d3d6.jpgca1b4b1f2cdaba3f13d7b90f31c2a806.jpg24da2a6138d3458bb43fb5f57a418c73.jpg884628bc88dba6f3311321678f8a822f.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod vp gledam metelli salieri il u setu sa contijem da bude. Meyle nemamo odika a nebih ga ni uzimao da ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

meyle nikad ne bi uzeo. Dizajn impelera je manje bitan. Bitan je pakung i ležaj. Graf/metelli je top roba tak da s time nemreš fulat. Ta graf pumpa dolazi u Contijevom setu.

To što je teža ne znači da je kvalitetnija. Obično bude teža zbog težeg impelera a onda ti samo ležaj vše trpi.

Edited by Memphis

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6