6 6
Valentino007

Zupcasti remen.

Recommended Posts

@mur3633

Sta si ti koristio na mk4 za zupcasti set a i za mikro set i kako se pokazalo? Slabo se ove koristi Gates to je vise za USA/UK trziste. Kod nas najvise ide INA, SKF i Continental. Jesi li ti ikada sta korisito od SKF-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conti set sa vodenom pumpom, koja je počela da vlaži po malo nakon 60 000km i 5 god.

Kaiševi su još mogli bez ikakvih problema. Natezač PK kaiša je bio Litens čini mi se.
Remenicu alternatora nisam mijenjao.

Na Sharanu Conti kaiševi i natezač, Ina vodena pumpa, sve bez greške, 7 godina već.

I dalje ću ostati pri Conti setu kaiševa, osim vodene pumpe koju ću uzeti ili Ina ili OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mur3633

Ne znam stvarno sta da ti kazem i Continental setovi se dosta falsifikuju. Vecina ovih Continental kaiseva koji dolaze kod nas prave se u Srbiji. Nije to Conti MADE IN GERMANY :( Meni je sada na autu DAYCO set zupcastog uradjen u VW servisu u DE prije 7 godina ali auto je preslo 130 000km sa njim bez ikakvih problema. Cuo sam da su METELLI setovi dobri (oni prave i pumpe) a kao da se oni ne falsifikuju i svi su MADE IN ITALY. Ima li ko da je sta koristio od ovog proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gates izbjegavam kad vidim kako je lošiji mikro neg kontijev..... bjež bjež.

U zadnej vrijeme i SNR ima set.... njega sam ugradio na bwa 2.0tsi a na dizlo se jos nisam odvazio..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam naišao na njega.... samo ugrađujem metelli vodene pumpe

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kakve su Matelli pumpe? Matelli set zupcastog je medju skupljim kod nas.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites



[mention=364079]mur3633[/mention]
Ne znam stvarno sta da ti kazem i Continental setovi se dosta falsifikuju. Vecina ovih Continental kaiseva koji dolaze kod nas prave se u Srbiji. Nije to Conti MADE IN GERMANY l


Odakle ti ova info?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar ne znas za Continentalovu fabriku u Srbiji? Oni snadbijevaju skoro sve ove nase prostore. Cak i na nekim etiketama pise 'Zemlja porijeka: SRBIJA'. Tako da ni taj Conti nije bogzna sta :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, VW_GTD23 said:

I kakve su Matelli pumpe? Matelli set zupcastog je medju skupljim kod nas.

Zasad nijedna nije imala problem..... Odika nema meteli seta..... Samo .... Konti Ina Skf Snr... nekad Dayco i Gates

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa zar ne znas za Continentalovu fabriku u Srbiji? Oni snadbijevaju skoro sve ove nase prostore. Cak i na nekim etiketama pise 'Zemlja porijeka: SRBIJA'. Tako da ni taj Conti nije bogzna sta  
Nisam znao, znam za Bosch brisače da se rade u Srbiji.

Moji kaiševi su svi Germany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mur3633

Mada i taj zamjenski Continental nije isti kao onaj iz ovlastenog :(Koji si antifriz koristio? Ja sam mislio mozda nesto uzeti nesto o Rvenola G12+ ili G12++ ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Swag/Febi G12++ u sva auta koja imam.

 

Sad ću možda taman uzeti kaiševe iz originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Ravenolov nista ne pise koliko dugo moze izdrzati. Na koliko ti mijenjas taj? Od ovih ostalih rok je 5 god ili 100 000 km...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, VW_GTD23 said:

@mur3633

Mada i taj zamjenski Continental nije isti kao onaj iz ovlastenog :(Koji si antifriz koristio? Ja sam mislio mozda nesto uzeti nesto o Rvenola G12+ ili G12++ ...

Po cemu si to zakljucio?  U ovl recimo dolazi drugaciji remen od onog koji se nadje u prvoj ugradnji.... Prva ugradnja ima dodatni sloj na zubcima....žuto-smeđe boje dok novi kojeg naručiš ima crne zube kao i konti iz npr tokić-krešo-ciak....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAYCO je prva ugradnja kod starijih VW-a kao sto je bio kod mene tako da ne znam kako izgleda Continental koji je prava ugradnja. Po cijeni, ovde je razlika izmedju ovog zamjenskog i Continentala iz ovlastenog skoro pa 100 evra :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

pratim duze i dayco je isao al i konti..... Sa dayco-om su dosli i problemi cvileži na leru..... MK7  generacija motora dakle od 2014 na ovamo.....  Jedino kad je dayco isao u naknadnoj ugradnji tj narucivanju dijela u ovl.... to je bio slucaj na BTTdi motorima i tu je interval 120tkm.... i cak  ga neko vrijeme nije bilo u zamjenskim dijelovima.... dal se sta sad popravilo.... neznam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se PD TDI motora tiče u VWu se dobija Dayco, u Škodi Conti.

Za Ravenolov nista ne pise koliko dugo moze izdrzati. Na koliko ti mijenjas taj? Od ovih ostalih rok je 5 god ili 100 000 km...
 
Uvijek na 5god ili 60 000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem ja nisam imao nikakve probleme sa DAYCO setom, izdrzao je 130 000km bez ikakvih problema. Najvjerovatnije ce ici Continental set kod mene jer trenutno nemaju SKF set za moj motor. DAYCO nema nigdje gledano na vise mjesta a jedino sto se jos moze naci je INA i Gates (set bez pumpe vode) koji su jeftiniji od Continentala za 60-70evra :( a antifirz ce ici mozda Ravenol dok provjerim cijenu ili Valvoline G12 AFC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore citam kontinental mejd in srbija.... pa šta? Kao da drugi nisu isto od trecih zemalja..... a bar skf ima x proizvoda koji su sve samo ne njemacka...    Ako je konti onda ima licencu i zadovoljava kvalitetu.....

Nekad je hepu i graf bio br1 u vodenim pumpama..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mann se radi u Bosni. Filter nafte za Golfa 4 je Mann Bosna, nikakvih problema nisam imao do sad.

 

Svaki skuplji antifriz se pakuje sa istog mjesta samo se brendira. Tako da je nebitno šta sipaš da li Ravenol, Febi, Meyle, OEM, itd.

Bitno je da ne uzimaš one najjeftinije što 1L košta 2e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conti set kupljen prije par dana za 1.9 PD motor. Germany, datum proizvodnje 07.2022. e35f27cd6b1a06675e4194b481c3bffa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23. 02. 2023. at 21:51, GTI-VR6-R32 said:

Doslo vrijeme za zamjenu zupcastog,kakvom vam se cini gatesov set ? Za golfa 4 tdi

Konti mama..... 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konti mama..... 

Conti remenje je dosta dobro ali pumpe i nisu nesto, znam za dosta slucajeva gdje je continental pumpa procurila dosta prije intervala zamjenje Meni je DAYCO set sa metelli pumpom izdrzao skoro 140k a pumpa nije pustala niti je bilo ikakvih drugih problema.

Uzeo sam ponovo metelli set sa DAYCO remenom i metelli pumpom i spanerom barem ta se kombinacija meni pokazala extra dobro

 

 

20230310_094948.jpg20230310_095035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6