1 1
VWTDI

Golf 4 1,9 TDI Lampica grijaca

Recommended Posts

Danas idem iz Jajca prema kuci i na putu mi se upalila lampica grijaca a kazaljka temperature motora na 90*C i ugasila se nakon 5-10 sekundi ,a grijace sam mjenjao prije 10-tak dana stavljeni novi,i nisam primjetio da mi losije pali ujutru pali na pola kljuca,sta bi mogao da bude uzrok ili da ga vozim na dijagnostiku sutra kod mestra.

Fotka kako izgleda lampica ,sa interneta preuzeta.

 

2wn0bd4.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu americki ako bude do njih idu u smece odmah uff :zid a opalio sam dosta za njih novca, uzimam Beru ako bude do grijaca ali postavio sam temu da vidim da li je neko imao slican problem, ice i na dijagnostiku sigurno.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

ista lampica moze znacit x stvari... npr neispravna stop svijetala (prekidac na pedali pa i same crknute zarulje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah sam se njih sjetio. :)
I ja sam prije nekoliko mjeseci mijenjao jedan grijač ali sam sve uzeo u ovlaštenom, nisam se htio zezat a daju i garanciju pa ne moram brinut ako ode, no vidjet ćeš do li je do njih ili nečeg drugog da ih odmah ne ocrnimo bez veze haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci moze da bude vise stvari a jeste me krenulo danas :ne .

Sutra ih provjerim da li je do grijaca i meni je to odmah bilo sumnjivo ali upalio je iz prve bilo je -3 jutarnja temperatura a grijaci se pale na 7*C koliko znam.A ovlasteni servis svetinja imas garancija na kupljeni dio,ali nadam se da nisu stradali,pa sutra javim sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam danas ali mestar je zauzet cjelu dan ima posla preko glave, pa mi je rekao sutra da dodjem u 10.

Pa sutra javim sta je bilo u defektu.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. :)

Baš me zanima jesu li grijači ili nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ću vidjeti da li su grijači ili nesto drugo.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak nije bilo do grijaca ,otisao prekiadac stop svjetala na dijagnostici je izbacio gresku a i zadnja stop svjetla se nisu palila pa je to vjerovatno bio znak ali ja to nisam uocio da mi ne rade zadnji stopovi, danas sam kupio drugi i stavio i rijesen problem nema vise lampice grijaca, i svjetla sada rade. kataloski broj prekidaca stop svjetala 1C0945511A RDW i fotka kako izgleda.

 

s-l1000.jpg

I gdje se nalazi i kako ga zamjeniti,od pomoci mi je bio ovaj tutorijal,za izmjenu prekidaca.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni otišlo pa sam oboje mijenjao i grijač i taj prekidač, sjećaš se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se vidi da je ovaj novi oem plasticniji od starog. Nekako mi je stari kvalitetnije na oko izgledao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam kolega da si i ti to mjenjao,da sam znao pitao bih te odmah da ne postavljam novu temu.

A jeste OEM je bolji od zamjenskog ali bitno je da radi ako ode opet kupim drugi i rijesena stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me skuzio. Originalni koji je dosao uz auto mi se cini na oko kvalitetniji u izradi neg taj novi oem ( novije proizvodnje ).

Primjerice nebitan detalj : za duju, automat za anlaser stari originalni ima žig sa kataloskim brojem i ostalim dok novi oem ima naljepnicu koja ce otpast za 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha sada sam te skuzio,danas se sve to stanjuje da bi fabrika sto manje potrosila a sto vise zaradila,ma sveti stari kvalitet,sigurno da je kvalitetniji koji je dosao uz auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ča sam ti ja reako.... tko lud mjenja grijac na blef... diagnostika sve kaze... a evo i gore sam ti napisao za prekidac a mogao si vidit da ti stop neradi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo oboje sam zamijenio u ovlaštenom jer je bilo vrijeme za servis pa sam onda sve zajedno odradio. Ajd, ipak nije bilo do grijača znači da amer nije tako loš jel. :)

03_2017-04-2108.48.06q5snj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni primjetio da mi stop ne radi ,a i zaboravio sam da provjerim jer neke su me obaveze cekale pa nisam imao vremena,a i taman sam provjerio da li ima jos nekih gresaka na dijagnostici, jer rekao si da moze biti x stvari,ali bitno je da je rijeseno.

Aha, ma bolje je tako da si odmah sve to rijesio i sada si miran,da nije bilo do grijaca svi su radili,a vrijeme ce pokazati da li je amer dobar,ali za sada je sve uredu. ;-)

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu imam slican problem,blinkala mi je lampica grijaca u voznji i nisu radila zadnja svjetla na stopovima,pa sam odlucio da skinem stari prekidac stop svjetala i rastavim ga i ocistim kontakte i nakon majstorisanja,stavim prekidac na mjesto i odem u voznju,ali opet blinka lampica grijaca,ali rade zadnja stop svjetla,da li je neko imao slican problem,hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika?
Isti slučaj je bio i kod mene, svijetlila lampica grijača ali uz grijač bio je i prekidač dolje na pedali od kočnice (1C0 95 511A RDW) kojeg sam promijenio i sve pet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam isao na dijagnostiku jer danas nista ne radi,sutra bih trebao otici,ali mislio sam prije toga provjeriti sve grijace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već ideš čemu dodatna provjera kad će dijagnostika reći što je.

Odi i riješi se začas u ako je grijač u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1