3 3
dzoni

Zamjena volana Passat B6

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li na Passat B6 mogu zamjenit cetverokraki obicni volan bez komandi sa trokrakim sa komandama? Znam da treba spula i modul da bi komadne na volanu radile, ali to me ne zanima, da li samo mogu zamjenit volan pa nek komande ne rade a da ne kupujem odgovarajucu spulu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze drug. Ako ne stavis spulu i modul nece raditi i to je to.ja sam vozao tako 4 mjeseca dok nisam uzeo modul i spulu i spojio sve. Samo vidi da ti instalacija airbaga bude kao sto ti je sada tj sa 1 ili 2 upaljaca. Ili najbolje sa tim novim volanom i airbagom trazi instalaciju

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi se nadovezao

Kod mene je trokraki sa komandama (vw b6) ,a sta sve treba za volan od b7 ili golfa gti 5

Hvala unaprijed

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od petice nista. A od b7 modul spula

Hvala na odg ,a usput jos, volan isto od b6 samo onaj od fl. Dali je i on plug play kao i sa petice ili ?

Slika u prilogu

Hvalaebcdc481bef19839ab377622ab46ae7a.jpg

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačiji je konektor od airbaga. Mada to se da prepinati. Ali ovaj volan bez multifunkcija nije mi to to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačiji je konektor od airbaga. Mada to se da prepinati. Ali ovaj volan bez multifunkcija nije mi to to ;)

Ma nije ni meni slika je simbolicna jbg kasno primjetih da nema funkc.

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Thx, a koliko ima ovaj? Taj mi je napet i njega bi ugradio...

 

0haNiaM.jpg

E to nebih znao,al mislim da je isto,na taj cak ide airbag od najobicnijeg volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nadjem i modul i ugradim :hehe Medjutim, majstor nije mjenjao spulu! Navodno ima fol na dzeku od airbaga, samo se pomjere pinove i odgovara na moju spulu! Modul, kodiranje, i ugradnja sam platio 100 eura, sta mislite jel to skupo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nebih znao,al mislim da je isto,na taj cak ide airbag od najobicnijeg volana

Ne slazem se bas da ide airbag od obicnog volana. Mozda izgleda isto ali je donji dio di sjeda drugaciji. Recimo isti airbag od pola nije pasao na volan od scirocca koji je isti ko gti

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nebih znao,al mislim da je isto,na taj cak ide airbag od najobicnijeg volana

Volan je mnogo bolji, a za ugradnju.. Hmm. Ako sve funkcionira od komandi + airbag, onda nije skupo. Valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze brza potvrda

Dakle volan od golfa 5 gti ide na saraf u passata b6 2007g.tj.zracni jastuk i tipkice od mog trokrakog pasu bez kemijanja

Hvala

Slika u prilogu

Gti vs my b6

5973e0dbd02409bc5f6252da612432f8.jpgdd9da6a9ddc4073017db2147b401841c.jpg

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Thx, a koliko ima ovaj? Taj mi je napet i njega bi ugradio...

 

0haNiaM.jpg

Di si našao ovaj ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ako se ne varam od scirocca odnosno golf vi r line. Imam negdje kataloski...

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu zanima me za ve caddy 2005 volan je cetverokraki da li pase trokraki unutra bez preinaka isto godiste od golfa 5 ili passata?

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim temu iz mrtvih. Danas sam pokusao ugraditi gore navedeni volan sa Golf 6 no nazalost kod mene je bio dual stage airbag a ovdje je single stage airbag i konektor na zavojnicu ne pase. Trenutna zavojnica je 3C0 959 653 a navodno mi treba 3C0 959 653 B koja se ugradjivala u Passat B6 tamo negdje od kraja 2007. Prema ETKi cini se da stvarno je tako. Da li netko moze potvrditi taj info i da li ima doticnu zavojnicu za prodat mozda? Na aliexpress sam nasao za svega 10$ novu ali tko zna sto to prodaju i neda mi se cekati 40 dana da mi stigne :D Sve ostalo mi se cini da imam spremno pa eto, da jos i to zamjenimo.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nema odgovora, odlucio sam riskirati i naruciti B verziju zavojnice, prema slikama cini se da ce pasati. Nije ni puno ispala, polovna preko ebay, iz Latvije, cca 120kn.
To bi moglo doci uskoro pa eto, tko zna mozda sljedeci tjedan vec budem imao fora novosti :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi sad imao tipke na volanu? Ako jesi javi se u inbox , moze se rjesit bez druge zavojnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, obican trokraki volan. Razmisljao sam o tome da li bi mogao samo prepinati sa novog na stari konektor ali nigdje nisam vidio info da li bi to radilo na  3C0 959 653 pa sam odlucio ipak za sitne pare uzeti drugu zavojnicu koja je upravo na putu, do kraja tjedna bi mogla biti kod mene doma pa cu za vikend ponovno slagati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3