2 2
bubi_vw

aditivi da ili ne?

Recommended Posts

pozdrav, zanima me koliko je pametno "bacat" novac na aditive

konkretno tipa ovog https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Cistac-cadi-u-motoru-i-injektorima-500-ml/p/A00DFTA?utm_source=newsletter_tpabk_hr&utm_medium=email&utm_campaign=Auto_moto_2017_12_05&utm_term=Liqui_Moly_Cistac_cadi_u_motoru_i_injektorima_500_ml

"Diesel Purge- Uklanja naslage na mlaznicama za ubrizgavanje goriva te u komori za izgaranje. Eliminira probleme kao što su lupkanje u stanju mirovanja i daje kontinuirani i tihi rad motora. Štiti cijeli sustav goriva od korozije."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne diesel purge. Prvo pro line diesel system reiniger. 90kn... a diesel purge poslije.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, zanima me koliko je pametno "bacat" novac na aditive

konkretno tipa ovog https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Auto---moto-Auto-dijelovi-i-dodaci/Cistac-cadi-u-motoru-i-injektorima-500-ml/p/A00DFTA?utm_source=newsletter_tpabk_hr&utm_medium=email&utm_campaign=Auto_moto_2017_12_05&utm_term=Liqui_Moly_Cistac_cadi_u_motoru_i_injektorima_500_ml

"Diesel Purge- Uklanja naslage na mlaznicama za ubrizgavanje goriva te u komori za izgaranje. Eliminira probleme kao što su lupkanje u stanju mirovanja i daje kontinuirani i tihi rad motora. Štiti cijeli sustav goriva od korozije."

 

 

Reklamne bla bla.. Zamisli ako uklanja naslage sa mlaznica, a tankaš ga u rezervoar. To po logici znači da će povući i naslage iz tanka, crijeva goriva - što sve završi u mlaznici pa je možda još teže začepi.

 

Ne bih to radio, niti vjerujem da aditiv može dati kontinuiran i tih rad motora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba ti je logika. Ti mora da se bez filtera goriva vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamne bla bla.. Zamisli ako uklanja naslage sa mlaznica, a tankaš ga u rezervoar. To po logici znači da će povući i naslage iz tanka, crijeva goriva - što sve završi u mlaznici pa je možda još teže začepi.

 

Ne bih to radio, niti vjerujem da aditiv može dati kontinuiran i tih rad motora..

OK, onda začepi filter, a što prođe iza filtera opet povuče smeća do mlaznice. Ako već znamo koje su toleranciej na vrhu mlaznice lako je zaključiti koliko je potrebno da začepi. Nije meni slaba logika niti previše razmišljam o tome. Ljudi diljem svijeta vode debate oko toga, i korisnosti/štetnosti takvih aditiva.

 

Po meni, bolje ga redovno (svaki mjesec) koristiti nego jednom godišnje ili eventualno kada misliš da negdje štopa i hoćeš servisirati auto nadosipanjem aditiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter se mjenja poslje ciscenja. Izgleda da filter nisi nikad vidio cim takve izjave imas, sta ti mislis kolike cestice plivaju u sistemu da bi se filter zacepio??

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter se mjenja poslje ciscenja. Izgleda da filter nisi nikad vidio cim takve izjave imas, sta ti mislis kolike cestice plivaju u sistemu da bi se filter zacepio??

Ma kolega slušaj, mogli bi raspravljati danima i opet svak po svome ... Ja sam više išao na prvi post i pod znake navodnika "isplati". Po meni se ne isplati, a može biti gore nego je bilo.

 

Nisam nikada vidio filter, ne znam što je to. Isto tako, nisam nikada motor stišavao ili servisirao sa aditivima. Odvezem na servis pa se radi što već treba. Aditive niti ne primjećujem po benzinskim, baš kao ni korektore za lak, i slične gluposti koje servisiraju auto bolje nego servisi koji se bave tom vrstom posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu rasprave danima. Nego dolazis sa pricom iz birtije o aditivima. Zasto tocis class goriva i slicna na pumpi? Znas da sadrze aditive? 2 godine koristim aditive sve redom od liqui moly...Auto koji sam kupio je bio mrtav, jedva palio zimi i dimio kao lokomotiva. Sa liqui moly aditivima je picio 2 godine tj 70tkm...

A tih 70tkm ti mehanicari znaju garantirati za generalku sa losim dijelovima....

Nego... aditivi nisu za servisiranje nego odrzavanje vozila.. Znas da postoji odreden postotak aditiva u ulju koje koristis?

Isto kao sto pecnicu doma cistis od naslaga, tako se i auto treba cistit.

Kada sam spojio direkt na bosch pumpu aditiv iz 2. Poruke da vidis kako je u povrat dolazilo zmazanoca crna... nakon kratkog vremena je pumpa propisala...vjerojatno od zmazanoca koje su zacepile pukotine...

Pricaj ono sto znas, sto si sam radio i vidio rezultate toga.. a ne ono sto si cuo od drugih i to vjerojatno ne vjerodostojnih ljudi.

Reci autofriku koji radi u ovl servisu da je keramika smece...a covjek ti koristi u svojim autima..

Kuzis.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas u preduzeće došla je sexm mačka za prezentaciju proizvoda firme Datacol http://www.datacol.hr/index.php/hr/i bla bla bla... pokazala nam test sta se dogadja kad je u nafti voda i sta se dogodi kad se ulije njihov proizvod i usput su imali obljepljeni LM proizvod al nesmju ga spominjat al prepoznah ga po pakiranju. U toj praxi je bolji od LM-a....

Ciistac sistema ubrizgavanja.... tu neznam sta rec... pa nisu vise d2 goriva i da se to bas tako zaprlja i ako se i zaprlja povrsno...to nema utjecaja na motor... (sem ako se bas zbetonira jbg) pa tu da sam nesto vidio ki poboljsanje... i nisam :) Osobno jednom nalio u tank i meni sve to isti klinac...nema razlike...

U motorno ulje sam probao LM proizvode... cistac prije izmjene ulja i nakon naljevanja ulja ceratec..... i sta rec nemam pojma.... nema razlike al moguce da cuva motor...

Ne toliko poznat al eto dosta je hvaljen Americki Motorcoat LS27 pa su cak i ispitivanja na valjcima pokazala koji ks gore... usao je na trziste kao dodatak za ulja za motorkotače pa je ima x godina bio test u MotoPlus-u a evo i reklamni uradak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu rasprave danima. Nego dolazis sa pricom iz birtije o aditivima. Zasto tocis class goriva i slicna na pumpi? Znas da sadrze aditive? 2 godine koristim aditive sve redom od liqui moly...Auto koji sam kupio je bio mrtav, jedva palio zimi i dimio kao lokomotiva. Sa liqui moly aditivima je picio 2 godine tj 70tkm...

A tih 70tkm ti mehanicari znaju garantirati za generalku sa losim dijelovima....

Nego... aditivi nisu za servisiranje nego odrzavanje vozila.. Znas da postoji odreden postotak aditiva u ulju koje koristis?

Isto kao sto pecnicu doma cistis od naslaga, tako se i auto treba cistit.

Kada sam spojio direkt na bosch pumpu aditiv iz 2. Poruke da vidis kako je u povrat dolazilo zmazanoca crna... nakon kratkog vremena je pumpa propisala...vjerojatno od zmazanoca koje su zacepile pukotine...

Pricaj ono sto znas, sto si sam radio i vidio rezultate toga.. a ne ono sto si cuo od drugih i to vjerojatno ne vjerodostojnih ljudi.

Reci autofriku koji radi u ovl servisu da je keramika smece...a covjek ti koristi u svojim autima..

Kuzis.

Kužim, i vidiš - složili smo se napokon. I ja sam napisao da, ako ih već koristi, bolje je to redovno raditi nego jednom u 2 godine.

Znam ja da ima aditiva koji čuda rade. Mnogi prije prodaje auta (koji dimi i troši ulje) stave aditiv koji čuva baš koliko treba da ovaj ne skuži da ima grob od auta.

 

Neću više na ovu temu pisati :vozi jer će kolega na kraju najbolje zaključiti dali mu se isplati ili ne, to god mi ovdje napisali. Na kraju, ne kažem da sam u pravu, ali izražavam svoje mišljenje o takvim bočicama koje izbjegavam isprazniti u tank sa naftom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

emanuela je top i datacol isto provereno djeluje u dosta situacija i sam sam bio skeptičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha kako joj je lako upamtit ime jell :) Nisam u marine programu al evo kolega koji radi u takvom okruzenju kaze da redovno koristi te proizvode... a i sama je rekla da su okrenuti vise marine programu jer je tu najbolji promet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol2

Promjeni oči..... ovdje nema dobar friz... draza mi je bila na prezentaciji :)

24d3b6g.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol2

Promjeni oči..... ovdje nema dobar friz... draza mi je bila na prezentaciji :)

24d3b6g.jpg

Natankao bi i ja aditiv - kakav god... da mi ponudi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle datacol radi plavuse :D

Crnke me hipnotiziraju a plave probude maštu..... Ma nakon nje tko jos gleda proizvod :) No uozbiljimo se... nije lovacka prica i stvarno ima napretka i ucinka..... bar je marine program osjetljiv na vlagu itd itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je sada zanimljivo kod Datacola, osim plavuše naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise sam mislio nesto prakticno isprobano jer si spomenuo da valja pa ako vec, onda sto uzet ili neka tvoja preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2