0
KlokanJack

Golf 3 1.9TDI - "NoOil Edition"

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

Nakon dugo dugo godina promatranja i povremenog piskaranja (uglavnom gluposti) po forumu odlucio sam predstavit svojeg golfa trece generacije od milja zvanog golf broj tri.

Golf je proizveden 1996 godine u svetoj nam zemlji njemackoj. Iz tvornice je izasao na 13 cola celicnim felgama, u bijeloj boji sa CL (clear line) opremom. Naravno netko se 96te isprsio za 2 zracna jastuka i siber na struju.

 

Evo jedina slika koju imam kako je auto izgledao u svojem originalnom stanju (isti ko onaj socijalni s wikipedije).

KyYLn40.jpg

Auto sam po sebi nikad nije trebao biti projekt, niti me ikada privlacio, niti sam ga ikada pozelio slagati ili posjedovati...Ali mi se kroz godine i godine jednostavno uvukao pod kozu (ozbiljan sam ko vaginalni herpes) te se pocelo nesto slagati. Naravno bilo je uspona i padova, odustao sam milijun puta, htio ga zapaliti milijardu puta....

 

No, u drugom mjesecu 2017 godine jedan gospodin sa opel zafirom odlucio je da mu moj golf nije lijep te je pomislio kako bi bila dobra ideja da spuca frajera ispred sebe i da usput sjebe i mene. Gospodin je uspio, no vise je sj**ao mene (psihicki) nego moju trecu generaciju. Usljedili su dani patnje, jada, boli i neodlucnosti da li slagati golfa ili iskemijati nesto drugo...

 

 

Naravno ko svaki pravi balkanac i ja sam se zaj**o te odlucio slagati svoju trecu generaciju tako da je TD izletio van, uletio TDI 66kw koji pije ulje ko VR gorivo. Naravno uz to se izmjenio kompletan front (hauba, blatobrani, maska itd..), nabavio se hella set prednjih i zadnjih lampi itd itd (ko bi se vise sjetio svega)

c0GVvZd.jpg?1

hCnRxzP.jpg?1

Naravno stavljeno je podvozje sa sva 4 diska, gewinde za razbijanje bubreznog kamenca, balans stange, pleteni lajtunzi itd naravno sve je pjeskareno i lakirano u crno.

CNqbKQ1.jpg?1

wIbCvmf.jpg?1

774Yq1V.jpg?1

U interijer su uletjeli recarosi jer redovito vozim staforda pa da mi baja ne pada po autu, kineska boost cuka koju morate dozivjeti uzivo i fejk oem rare jubi rucica mjenjaca...

12hQYt5.jpg?1

l12K7ET.jpg?1

amrg4Vd.jpg?1

9hz2Ihb.jpg?1

To bi bilo to od radova vrijednih spomena, bilo je tu jos mnogo toga, ali mi se bas neda trazit slike... Od naknadnih promjena sjeo je mk5 trokraki volan i cekaju se TT papucice i koza rucne i mjenjaca posto je ovo u banani totalnoj...

skh9MgX.jpg?1

IOhQlPL.jpg?1

AJyZOC7.jpg?1

0Z3WBBh.jpg?1

rivgW5v.jpg?1

Auto je trenutno na celicanama koje su prije montiranja prelakirane da to lici na nesto...

4HWwOVq.jpg?1

I za sam kraj slicke s prijateljima...

89SZMdq.jpg?1Mk4 od kolege s foruma: biber kt

DKUdiHi.jpg?1

Jedan od najboljih Civic Coupe-a u hrvata, takodjer od jako dobrog prijatelja...

To bi bilo to od mene trenutno... mozda dobijem volje pa iskopam jos par slicka i postam...

LINK na topic za komentiranje:

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/94587-golf-3-19tdi-nooil-edition-komentari/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negdje tokom proljeca, igrom slucaja kod mene je zavrsio frenda mf volan od golfa 6 te sam tada poceo razmisljati i o drugim volanima dok sam se prije fokusirao samo na cabrio 3.5 ili mk4...

 

qUCKPeI.jpg

 

Volan sam ubacio za probu i vozio ga jedan dan, ali mi jednostavno nije sjeo u interijer onako kako sam to zamislio i nekako sam odustao od cijele te price sa zamijenom volana pa sam poceo vrtiti planove da bi dao obnoviti svoj volan od trojke, ali ni to nije realizirano jer je igrom slucaja uletio savrsen volan od mk5.

 

Znaci volan je od comfortline golfa V, obican, nije presvucen kozom... odnosno nije bio u originalu, ali netko ga je dao pretapicirati nanovo prije prodaje..

 

fc2ovqR.jpg

 

KH7vt98.jpg

 

hCHWeH7.jpg

 

Iskreno mislim da bolje nisam mogao proci za pisljivih 300kn s tim da sam volan kupio bez da sam ga prethodno vidio jer sam se vodio racunicom da tih 300kn valjda mogu vratiti na zracnom jastuku ako ne budem zadovoljan...

 

Na kraju nakon zajebancije sa zavojnicom od trojke uspio sam sloziti volan da funkcionira povrat rucice zmigavca... Jos mi je samo ostalo osposobiti trubu i tu vas ovim putem molim za pomoc (vidi kraj topica)

 

Ovako je sjeo volan od petice... ja sam osobno prezadovoljan kako izgleda i kakav je osjecaj u voznji... Slike jednostavno nemogu docarati kako se zapravo uklopio uzivo...

 

eLHAluH.jpg

 

LFZuVYb.jpg

 

I jedna od trenutnog stanja auta...

 

p70p3Wp.jpg

 

 

A sad malo problematike...

 

Htio bi si spojiti trubu ali me muci sljedece: Zavojnica od trojke ima samo jednu zicu koja ide na trubu (zavojnica je od volana sa zracnim) dok truba i zracni od petice imaju nekoliko pinova, a ne znam koji je plus od trube te di mogu izvuci minus... (na slici zracnog sam zaokruzio sve pinove)

 

u8tcAFp.jpg

 

LINK za komentare:

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/94587-golf-3-19tdi-nooil-edition-komentari/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, dosle neke sitnice za interijer.. veliko hvala kolegi "biber kt" koji je izgubio par sati zivota i zivaca cekajuci na posti...4ff62faece733534b3cc8f0a8fda8bfe.jpg

 

Naravno i front smo blagoslovili povodom bozica.

 

Sve je slozeno odmah drugi dan, no na brzinu pa ne izgleda nikako.

 

Sloziti cu novi front na proljece jer ionako nisam mislio ostati na jednokomornim farovima i maskom s 3 rebra.d72b1281cf3c397dab5152cdb20b1dbc.jpg539c005e3c40aace521e9a2c56b74f26.jpg

 

 

Mislim da je to to za ovu godinu, cekaju se jos kamei usisnici umjesto katadioptera, mozda stavim od mk4 kazaljke u svoj taho no o tome cemo u 2018toj...

 

Svima zelim sve najbolje povodom bozica i nove 2k18 sezone.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Edited by KlokanJack

Share this post


Link to post
Share on other sites
0