2 2
Nikola051

Skidanje cockpita golf 6 / trazim majstora

Recommended Posts

Pozdrav

Vec sam pisao kako mi u golf 6 ne grije.

Otisle su klapne.

Zna li netko u Rijeci nekog tko bi se zezao sa tim? Ali da zna ne da radi napamet.... koga god sam pitao nece se sa tim zajebavati ili je preskup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar vec klapne. Jbg..preskup..znas koliko tu ima stvari za poskidat i potrgat od sitnih plasticnih gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ti nije motoric/motorici a ne klapne? cudi me to malo na mk6, da ne rastavljas tunel a da se desi onda da nije do klapni.. neznam dal za motorice treba rastavljat tunel, kod mene na audiu a3 nije trebalo, isto motoric j*bo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam kod par mehanicara svi sppjili na dijagnostiku i nema greski.

Pola strane mi grije pola ne... i to pola sta grije jalo malo.

Svi kod kojih sam bio kazu da su vjv klapne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Vec sam pisao kako mi u golf 6 ne grije.

Otisle su klapne.

Zna li netko u Rijeci nekog tko bi se zezao sa tim? Ali da zna ne da radi napamet.... koga god sam pitao nece se sa tim zajebavati ili je preskup

Nemoj se bojat tog posla. Samo polako. Najvažnije je da si daš 2-3 dana, i da imaš drugi auto dok radiš na tome. Sam i polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 7icama i co se redovno mjenjaju... gomno od g13 ih zacepi (navodno) Sreca rjesi se skoro ki na dvojci bez skidanja table....

Za mk6 ipak treba... a denu reci mi kakva cu crijeva... vrela (ulaz izlaz) il mlaka... Naravno grijanje upaljeno a motor na 90c

Share this post


Link to post
Share on other sites

projektilski, misli na to da su se mozda spuzve na klapnama raspale, u sta cisto sumnjam, neznam kakve klapne ima mk6 al nisam jos cuo da se na sesticama morale klapne radit... to sam na svojoj trici radio kad je pocela pljuvat spuzve kroz ventilacijske otvore.. za tricu znam da ima rupe po klapnama pa zato treba spuzva ta, za mk6 ne znam.. ali prije da je mali kiler zastopan..

pogledaj crijeva, ulaz i izlaz moraju bit jednako vruca na dodir

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 7icama i co se redovno mjenjaju... gomno od g13 ih zacepi (navodno) Sreca rjesi se skoro ki na dvojci bez skidanja table....

Za mk6 ipak treba... a denu reci mi kakva cu crijeva... vrela (ulaz izlaz) il mlaka... Naravno grijanje upaljeno a motor na 90c

Nije na 6ici isto ko na 5ici? Jer na 5 promini za tren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam i ja jedna strana grije kad je na HI i na 26 a druga strana nikako.

2 meštra su mi rekla da moram skidat tablu i minjat klapne.

Ali sam ipak ošao u trečeg koji samo radi klime .Njegova procjena je da su otišli motorić/i i da se može bez skidanja table promjenit samo ga triba nabaviti.

Sad cekam prvu da mu ostavim auto na 1-2 dana pa da promjeni sve pa javim dali je do motorica ili ipak klapne

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, bio sam danas kod majstora po preporuci zvonexp.
Svi motorići su mi ispravni, klapne rade...

NA autu je mjenjano vjetobransko staklo i vjv se nešto poremetilo sa tunelima, najvjerojatnije se neki tunel odvojio i ne ide toplina kroz tunel koji grije desnu stranu.
Moram skinuti desni dio kod nogu one plastike, tj. ladicu i one plastike tamo da dodjem do tog tunela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem na passatu b6,

Uvjeren sam da mi problem radi mali kiler u kabini pretpostavljam da je zacepljen ,postoji li neki nacin utvrđivanja toga ?? ako netko ima prjedlog ?

Hvala

 

 

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Nije na 6ici isto ko na 5ici? Jer na 5 promini za tren

A na pasatu b6? :)

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 7icama i co se redovno mjenjaju... gomno od g13 ih zacepi (navodno) Sreca rjesi se skoro ki na dvojci bez skidanja table....

Za mk6 ipak treba... a denu reci mi kakva cu crijeva... vrela (ulaz izlaz) il mlaka... Naravno grijanje upaljeno a motor na 90c

A lega kakve veze imaju toplina crijeva ako jedna strana grije a druga ne ??

Pitam jer imam isti problem s autom i nis mi nije jasno vise

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ću probat sam rastaviti ove plastike, malo me trta ali jbg, vidit pa sta bude, ako uspijem doći do tih tunela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju biti klapne.

 

Pretpostavljam da imaš digitalnu klimu.

Ako da, može ti biti do modula tj prekidača klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, postoji i kalibracija klime, treba i to probati napraviti. Odredjena kombinacija tipki na climatronicu se pritisne i onda on to odradi. Ili naravno preko VCDS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ću probat sam rastaviti ove plastike, malo me trta ali jbg, vidit pa sta bude, ako uspijem doći do tih tunela

Javi kako je prošlo. Samo pazi na redosljed i nema trte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me držati za riječ, ali po položaju i konstrukciji ovdje bi ti trebao biti mali hladnjak (hladnjak/grijač kabine). Svakako pregledaj i te motoriće, dali svi rade i jeli obavljaju korake koje trebaju (dali su povezani sa klapnama)

 

uu.jpg

Edited by Speed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek moram i to otvarati?

 

Dok je bilo otvoreno upalio sam auto i prebacivao sa toplog na hladno i obratno i cuje se da prebacuje ... drukciji zvuk puhanja je na toplom a drukciji hladni zrak

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2