0
Dinoooz

Golf 6 1.6 tdi kuplung set

Recommended Posts

Radi se o Golfu 6 1.6 tdi, a situacija je sljedeća...

Auto tvornički ima jednomaseni zamašnjak tako da mijenjam samo kuplung set.

 

Po broju šasije izbacuje da gore odgovaraju kuplung setovi Sachs 228mm i Luk 230mm.

 

U ovlaštenom su mi također radili ponudu i oni kažu da gore ide 228mm.

 

S jedne strane mi govore da pašu oba, a s druge da idem obavezno sa 228mm.

Zanima me dali mi netko iz prve ruke zna reći jel paše gore Luk 230mm?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjao x puta pa i te fiksne i u etki mi nije nikad davalo dvije velicine (kao sto i njihovoj ponudi nemas nego samo jednu mjeru) al ajde moze bit da je taj nesto posebno no evo kako nema detaljnijih info pjeske se doslo do ovoga: Znaci CAYC koji je najučestaliji....

2ir3fcp.png

Nedaje mi nikakve 2 opcije neg novo il tausch (dođe na isto jer i novo je u dosta slucajeva tausch ili ti ga tvornicki obnovljen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 950 734 sachs

623 3534 00 luk

 

Ta 2 im u Ciaku izbacuje po mom broju sasije...

 

Na autu je 228 sigurno...samo me sada muci dali pase i ovaj 230 ili da idem na ziher i kupim 228?

 

Sachs je prva ugradnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek koriste etku i samo prebace kat broj iz nje... Mislim da 2mm nece bit problem al ajd...

 

Evo onaj moj br pjeske sta sam isao vidi kako u tokica jednostavnio prevede bez nebuloza

 

 

20k7o1x.png

 

 

 

Pa ako gledamo drugi kat sta daje u opisu ispod onda nam etka kaze

2jvbbd.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) al neodgovaram za tocnost jer nisam gledao preko br sasije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% ces biti siguran samo kada ga skines jer su uvijek moguce varijacije pogotovo ako je to netko vec mijenjao i pitaj boga od koga i sta stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ali kazem da ako postoji mogucnost da je netko vec nesto tko zna sta je gore dok se ne skine i ne vidi kao i to da na npr. na Saksov zamajac pase Valeo korpa i lamela ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes cekat godinama jer nemora bit isti set na svakom autu. Ja rekoh...fiksni sve pase a mjera orginala se zna i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje.. Kako najlakse saznati da li u auto ide jednomaseni ili dvomaseni set? Auto je vw passat b7 2012., 1.6 tdi CAYC oznaka motora.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravi upit u ovlaštenom sa brojem šasije, najjednostavnije i najsigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je tu fiksni po godini...  

Inace br sasije da rec sve. Ovlasteni il eto daj Anđelku aka LagerOs.... Ja sam pred 2 dana radiio  i set kvacila i servis i set remenja + vanj natezac i remenica alternatora,... sve skupa 4000tkn.

Set je luk-ov a takav je skinut i s auta koji je bio orginal .

Uz set ide poluga potisnog lezaja (moj savjet uzet orginal cca 220kn) vodilica sa semeringom spojnicke... i vijak sa plasticnom kapicom (na njega se steka ona poluga)....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0