0
TommyZG

Passat 1.9 TDI kvačilo i tempomat (2006.)

Recommended Posts

Pozdrav svima...

 

Ujutro kad se vozim na posao, jedno 40 km vozim 140 km/h na tempomatu.

Vanjska temperatura je ispod 0, i nakon tih 30-40tak km propadne mi kvačilo. Nakon par pritisaka i povratak u normalni režim vožnje kvačilo se vrati u normalu.

Ako vozim bez tempomata na autocesti 140 km/h , znači držim nogu na gasu, onda mi kvačilo ne propadne...

...a još čudnije je da u normalnim temperaturama od +5 i više, uopće se ne dešava propadanje kvačila... znači samo zimi i ako se drži tempomat

 

kakav savjet... u čemu je problem?... već sam prozračio sustav, nadopunio ulje ali nije pomoglo.

Lamela i sve je zamijenjeno prije godinu dana...

Jedino nisu mijenjani cilindri..

Edited by TommyZG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar kvacila si trebao prvo pregledati i ulje novo, prozracis sustav i onda nebi trebalo biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači nije problem u glavnom cilindru već pomoćnom?

Edited by TommyZG

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 90% slucajeva ti je cilindar koji je na motoru ne na papucici .

Za ovaj na papucici barem za moj auto se namucis da stavis novi ko konj .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ujutro kad ga prvi put vozim u petoj brzini na vecim brzinama i kad se vracam na saltanje onda mi par puta ostane papuca kvacila al ne na podu nego ne vrati bas do krajs..i onda kasnije sve valja..kvacilo je novo cijeli set i promijenio ulje ali opet isto..pa me zanima koji cilindar bi to mogao bit, glavni ili pomocni?

Golf plus 2006 1.9 tdi 77kw..ne bacaju mi se novci na oba cilindra a majstor kaze da ne vidi nikakvo curenje ili nesto pa mi je prvo samo ulje zamijenio da vidim kako se ponasa ali opet isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjao je cilindar kod papucice medutim ista stvar..odzracio ga je i sve pet i cim opet peta brzina opet isto dok ne prode par saltanja i onda sve normalno..pogotovo ujutro prvih par km saltanja..stao kod majstora i gleda on opet i kaze opet ima zraka puno i to u roku jednog dana od odtzracivanja..sutra idem i drugi promijenit cilindar..jednostavno imam stalno zraka..a dobija ga cim odem u vece brzine i koristim petu brzinu..moguce da taj kod mijenjaca cilindar zafrkava..inace super salta brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je taj na getribi tak zezao. Ok bude kad njega promjenis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenio oba..majstor opet odzracio i sad navecer probam stisnit kvacilo i vec opet lagano ne vraca do kraja..za poludit..i opet kad odem kod majstora opet ce bit zraka..gdje moze vuc zrak..al ulje ne curi nigdje..vec i majstor je lud na situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas kad je odzracen i promijenjen i drugi cilindar dovezao se kuc i sve ok dok navecer sad kad sam probao stisnit opet lagano ljepi pedalu..a stojoao je cijelo popodne..a ujutro opet cim stisnem ce jako ostat dole

Evo danas kad je odzracen i promijenjen i drugi cilindar dovezao se kuc i sve ok dok navecer sad kad sam probao stisnit opet lagano ljepi pedalu..a stojoao je cijelo popodne..a ujutro opet cim stisnem ce jako ostat dole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sistem je posuda cilindri i tjt... Ulje je iz posudice od kocione tekucine. Znao sam imat slucajeva da je do gumenih brtvi na cijevima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odzraceno na onom malom sarafu kod cilindra..sano mene zanima da li mozda preko kocnica negdje vuce zrak..ulje nigdje ne curi,a zadnje sto sam radio je nova kociona celjust pa da nije nekako povezano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dosao kod majstora ujutro pa je vec lud bio..hahah..opet ga krenio odzracit ali kaze da je jako malo zraka bilo nego inace..i kako je sad napravio proterao sam auto u svim brzinama i radi..cini mi se da bi moglo bit to gotovo. Jos cu ujutro probat kad odstoji cijeli dan, ono prvo stiskanje papucice..

Evo dosao kod majstora ujutro pa je vec lud bio..hahah..opet ga krenio odzracit ali kaze da je jako malo zraka bilo nego inace..i kako je sad napravio proterao sam auto u svim brzinama i radi..cini mi se da bi moglo bit to gotovo. Jos cu ujutro probat kad odstoji cijeli dan, ono prvo stiskanje papucice..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0