0
Scirocco94

DSG problem / Scirocco

Recommended Posts

Lijep pozdrav.

Molio bih za malenu pomoć.

 

Vozim Scirocca 1.4 tsi (160hp), 2009. godiste, uparen sa 7-stupanjskim f1 dsg-om. Presao je 130 tisuca km, a ja sam drugi vlasnik. Prvi vlasnik je na cca 40 tisuca mijenjao hidroblok, a meni se danas tokom voznje pocela desavat cudna stvar.

3 puta sam primjetio da ima problem s prebacivanjem iz druge u trecu brzinu, a od toga je u jednom navratu poceo blicat (treperit) "PRNDS". Alarm (osim navedenog) ne postoji. Auto zastane na altanju iz druge u trecu, dva ili tri puta cugne i tek onda prebacuje u trecu. To se desava samo na prijelazu iz druge u trecu, niti u jednoj drugoj brzini. I to ne uvijek, samo povremeno. Takodjer sam primjetio kako se ista stvar ne dogadja kad ga stavim na manual ili je samo bila puka koincidencija da se u datom trenutku to nije dogodilo.

 

Zadnji servis na autu radjen je na 115 tisuca, a sada broji okrugle 132 tisuce i vrijeme je za novi. Medjutim, ono sto sam u vezi spomenutog nasao na netu sugerira na svasta, a koliko sam shvatio popravak moze biti od par sto kuna, pa do 5, 6 i vise tisuca kuna i sve to me cini nervoznim. Sutra cu ga svakako odvesti u Remix ili Zubak na dijagnostiku, ali bio bih neizmjerno zahvalan kada bi mi netko mogao reci nesto vise o ovom problemu.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: ne vozim se bas puno otkad se ovo dogodilo jer ne znam koji mu je vrag, ali napravio sam par km da vidim jel ima kakvih promjena. I dalje je ta treca brzina problem. Ako sam na 3 tisuce okretaja i tiskam gas on odjednom cugne, skoci na 5 tisuca okretaja, cugne opet, vrati se na 4 tisuce i tek onda prebaci. Kad se prvi put desilo bio sam full nervozan i nisam ni obracao paznju na okretaje.

 

Takodjer sam zvao Sopkova u Vinkovce jer sam ovdje citao da ga svi hvale, pa ipak preskacem Zubak i vozim auto u ponedjeljak kod njega. Telefonski je rekao da ne moze biti siguran sto je u pitanju, ali da moze biti jedna od dvije spojke, a da moze biti i mehatronik. Ili ti, kako mi je rekao ; moze biti 100 eura, a i x puta vise.

 

I dalje bih volio kada bi netko napisao svoje misljenje. Itko?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto si saznao je najbolje sto mozes dobiti i na forumu. Nazalost bez detaljnog pregleda moze biti svasta. Svakako nas izvjesti kad detaljnije saznas o cem se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedjeljak ce biti izvjestaj.

Bas me ovo nasekiralo. Nikad nista nije bilo s njim. Jedino bombina koja kosta 700 kn i zamjena svjecica na moje inzistiranje. Kod prvog vlasnika prije i poslije hidrobloka isto nista. I sad ovo. Ali tjesi me nekako da je mehatronik ili neki veci mehanicki kvar, da bi auto bio nepokretan ili da bi se javio nekakav alarm, nesto vec. Ali opet...pitaj Boga. Toplo se nadam da me nece olaksat za par tisucica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon popravka moj savjet da prodas tog sciroca.... taj motor je smeće samo takvo pa svakako ces ga otvarat kad tad... Frend ima sciroca s takvim motorom i 2motora smo mu na gar.promjenili... prvi na 60 drugi cca 90tkm....

Sto se tice mjenjaca suha spojka je sklona trosenju i takvi simptomi se događaju i nista cudno za suhu spojku... naravno ako se ustanovi da je jedna od lamela u banani. Inace se mjenja set s polugama... i napravi se osnovno podesavanje i to je to. Naravno...majstor treba znat to nastimat prje montaze mjenjaca na auto jer cak i jedan mm zna stvarat pomutnju elektronici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se bas ne bih slozio. Twin turbo je dosta podlozan mapiranju i cak imam ideju kroz narednih nekoliko mjeseci dovesti ga do Stagea 2. Ima okretni momenat k'o metak i isto tak' i ide. Ne moram govoriti da mu na cesti rijetko tko moze sto. A i vec sam naveo kako su bila samo dva postojana kvara otkad je auto kupljen u salonu. Kod prethodnog hidroblok, kod mene samo bombina. Jedan moj poznanik ima 7-icu GTD-a koja ne djeluje ni priblizno kao da moze nesto napravit Sciroccu. Dapace, cak sam ju i vozio.

Covjek u VAG performanceu, sluzbeni dealer za Revo tvrdi mi da je samo stavljanjem Stagea 1 na ovaj motor dovoljno da bude brzi od serijske 6-ice gti.

 

To sto ti prijatelj nije imao srece ne govori ama bas nista. Ja znam covjeka koji je kupio novu novcatu bmw tricu i koja nije izlazila iz radionice. A samnom opet radi covjek koji je kupio 10 godina staru peticu s 250 t km i s kojom nije imao bozji kvar osim odlaska na redovni servis. Uostalom, bas ovdje, negdje na petoj ili sestoj stranici - covjek je imao problem s dsg-om na skoro novoj 7-ici. Tako da, rekoh vec, kako te po*ere, tako ces proci. Ali da je los, reci to nekom na cesti. :) Zao mi je frenda jer je s*anje kad se to desi, ali ne ukazuje na apsolutno nista. Onda su losi ocigledno i dvolitreni tsi motori u gti verzijama. A znamo svi da nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi update: :ne opet treća brzina. Međutim večeras sam primjetio da u datom trenutku kada dođe do gore navedene situacije mogu tiskati gas, a auto će se ponašati isto kako se ponaša kada gas tiskam i u leru :gleda ; zujat će i brujat, dva, tri puta cugat i trest se, ali dvije, tri ili četiri sekunde uopće neće reagirati na tiskanje papučice gasa. Kada dsg stavim u N, potom vratim u D ili S - problem nestaje i vozim se normalno dalje. U mirovanju, a dok motor radi primjetio sam i možda čudniji zvuk auspuha kao i prilikom izmjene brzina. Kao da se prilikom izmjene čuje nekakav "bum". Ajde slikovito rečeno neka bude kao zvuk AkrapoviČa. :grrr Za*ebanciju na stranu, ovo koji god vrag da je fino će me olakšat jer definitivno je neko veće s*anje posrijedi. Nestrpljiv sam dočekat ponedjeljak, a sve me i strah vozit ga 60-tak km do Vinkovaca. Opet, on the other side, ne želim ni platiti šlepanje do tamo gdje će mi uzet za kilometar kao da me vozi u Mezopotamiju i nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze radim u ovlastenom i sam sam bar 10 motora izmjenio i nema iti jednog u nas da mu nije mjenjan motor. Pa i polp gti s tim motorom malo koji ima prvi motor.... provjeravao 3 komada i svima je tausch bio od 50 do 90tkm...

Sretno s njim .....

 

P.s slepa je cca 6kn /km a moze se nac i jeftinije vjerujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Stvarno sam opsezno citao forume prije nego sam ga kupio i nigdje nisam naisao niti na slovo toga o cemu pricas. Prijatelj ga je kupio novog za 34 tisuce eura (120 hp, ne 160 i manual) i nikad Bozjeg kvara nije bilo na njemu. Ja njega ni nisam htio. Htio sam Giuliettu Veloce koja mi je bila neprihvatljiva financijski za uvoz ili Audia tt kojeg nisam nasao po svojoj mjeri sto se omjera opreme i cijene tice. Zapeo sam s njim i zadovoljan sam. Ekstreman je u dosta situacija i u tu ruku atraktivan da nema osobe koja se na ulici ne okrene. :) Stojim i iza toga da svaki auto treba odrzavat i o istom vodit brigu. Uostalom, nije li bas taj motor bio sedam puta za redom motor godine? Ili koliko vec.. Poprilicno sam uvjeren da je. Ne znam kako ako nije u voznom stanju nakon 50 ili 90 t km. Sad vec 3 dana trazim po svim mogucim stranim forumima informacije o ovom i slicnim kvarovima i opet ne pronalazim lose rijeci vlasnika. Cak i ako je istina i takve stvari su ucestale, ja ga ionako krajem godine planiram zamjeniti necim novijim i jacim, pa mi je bas tako svejedno. Trenutno mi je u mislima samo da ovo nece biti soma eura. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Friče,pusti dečka nek živi u zabludi. Promjenit če mišljenje ubrzo ne sekiraj se :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, stvarno mi hoces prodat pricu da je auto od kojeg je s kakvom-takvom opremom valjda serijski samo Touareg/Tiguan skuplji iz vw-ovog asortimana, zapravo - smece? Izuzevsi sport modele, naravno. Sori, da sam znao kupio bih golfa dvicu, pa ustedio barem brdo love. ?? Kontao sam da ovo sluzi nekakvom obliku svojevrsne i uzajamne pomoci, ali nista od toga. Navikao sam da po drugim autima sere netko tko vozi nesto sto vrijedi cemu, a tko nema duju na profilnoj slici. Moze se tema slobodno obrisat od strane administratora. To bi bilo to sto se mene i foruma tice. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smece. jednom smo minjali prvi motor na 15 000km a drugi na 30 000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha kad ulje tad i motor. Ja jedan na 30...pa opet istom na 60 pa na 120 kad je izasla gar pa je dobio kulancu :) Scirocxo twincharge.

Ovi slabiji 1.4 sa samo.turbom su se odika pokazali ok...manje kvarljivi iako imaju lanac.

Pratim ive 1.4twin...kod nas mislim sa evo nema vise niti jedan s org motorom :)

Par gti pola provjeravah... sa km manje od 100tkm i naravno tausch motori ok 50 do 90tkm u 2 3 slucaja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0