0
danijel_008

"Ribanje-zujanje druk lezaj ?"

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Evo kako naslov kaze ,vozim passata b6 2.0 tdi bkp

Set lamela ,zamajac je mjenjan po rijecima proslog vlasnika prije cca 30tkm.

Sada kada drzim kvacilo u leru, na mjestu gdje odvaja, cujem struganje zujanje pretpostavljam druk lezaja .

Sto se tice voznje prilikom saltanja osjetim pod papucicom "struganje" lagano.

Ono sto mene zanima sada je, iskustveno da li je jos netko imao sl.problem te koliko je hitna intervencija .Jer cujem od mehanicara da je to nebitno i da moze jos ohoho ,ali nisam bas siguran ?!

Netko od kolega sa slicnim problemom ?

Hvala

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ako je druk ležaj nemaš puno problema jer ne mislim da će lako blokirat.

Ima sam čuti na starijem autu druk ciči malo ali nije zablokira.

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto struže trebalo bi otvorit i zamjeniti druk ležaj da je samo zujanje nebi trebalo.

Nemam iskustva ali znam sa drugih auta kad zuji onda može ali u tebe struže da ne bi pokvarilo potisnu ploču a još je plivajuća ona košta masno

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu je hidro lezaj.... zasto ga nije prosli mjenjao... bice zbog enormne cijene (500kn ) :) Zvuk treba cut svakako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu je hidro lezaj.... zasto ga nije prosli mjenjao... bice zbog enormne cijene (500kn ) :) Zvuk treba cut svakako....

Da , ma nije toliko ni skup ,problem je zahvata cjelog, koji nije bas jednostavan.

A i steta je raskopati sve a zamjeniti samo njega ,a opet cjeli set je prakticki nov.

Ono sto mene zanima koliko dugo se moze voziti tako odnosno koja je moguca steta.

Zvuk i nije puno izrazen samo na polovici papucice se cuje zujanje roktanje il kako vec u to samo na bas određenom polozaju

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Problem mi je iznenadnog raspada odnosno ostajanja u kvaru jbg

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kolega druk ležaj se vrti pa zuji vjerovatno na trenutak blokira i tad grize tj struže od potisnu ploču. Možeš vozit dok je ne probuši potisnu ploču.

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala je rijetko kad samo u polu položaju pa je taj zvuk relativno kratak i ako on i proizvodi zvuk dok nije opterecen to nije opasno mada ti 6gang mjenjaci imaju problema s luftom spojničke osovine mjenjaca... e sad.. dali taj prijelaz kad se osovina prestaje vrtit ima veze s luftom moguce... Tko ej skidao mjenjac trebao je pogledat aksijalni luft spojničke...

Ako ej set nov onda je potisni pis of kejk... novi i gass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala je rijetko kad samo u polu položaju pa je taj zvuk relativno kratak i ako on i proizvodi zvuk dok nije opterecen to nije opasno mada ti 6gang mjenjaci imaju problema s luftom spojničke osovine mjenjaca... e sad.. dali taj prijelaz kad se osovina prestaje vrtit ima veze s luftom moguce... Tko ej skidao mjenjac trebao je pogledat aksijalni luft spojničke...

Ako ej set nov onda je potisni pis of kejk... novi i gass

Mali rezime ,ovi simtomi u voznji su ipak neka vrsta placebo efekta kod mene :)

A drndanje se cuje samo na pola kvacila u određenom polozaju .

Kolika je tocno cijena samog potisnog a kolika i samog seta ako netko zna ?

AUTOFREAK zahvaljujem na pomoci ,kako.godinama pratim forum, vidim da si ti nazalost među zadnjim preostalim ljudima koji su uvjek voljni pomoci savjetom .

Hvala

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0