1 1
SubZero

ACC Adaptive cruise control i upotreba tempomata

Recommended Posts

Bok decki,

 

ljetos sam udesio autom udarom u srnu i od onda se vozim s rupom umjesto znaka.

 

Znaci, od tada mi ne radi:

  • onboard computer
  • ACC Adaptive cruise control (skinuo ga, da ne visi - vjerojatno je ispravan)
  • parking senzori ni sprijeda ni straga
  • Znaci, od funkcija na volanu radi jedino pojacavanje i stisavanje zvuka

Do tada sam uredno vozio s ukljucenim tempomatom, tj. adaptive cruise controlom: zanima me ukoliko nemam instaliran ACC sprijeda, da li je moguce imati funkciju tempomata? Naravno, obzirom da mi cijelo vrijeme stoji ACC error, nije moguce podessavati bilo kakve funkcije.

 

Takoder, gdje i kako nabaviti dijelove za popravak prednjeg dijela - imate li preporuku nekog autootpada, kod nas ili vani? Takoder, gdje popraviti auto (ne zelim u ovlasteni servis radi cijene). Malo je specifican auto po opremi (parking senzori, kromirana ukrasna maska i perači xenona).

 

 

Živjeli i lp!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rađe daj to nekom da napravi tip top

 

Imaš ekipe sa foruma koji rade po ovlaštenima i neka kad imaju volje doma ti slože sve kako spada

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto kazes me svakako zanima samo me zanima kako da znam kome da se obratim i tko je to voljan napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napravio sken putem VCDS ili kod ovlastenog. Imam onaj bluetooth scanner OBD2 koji moze ocitati, ali ne ocitava nikakve greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savjetujem da prvo napravis scan sa VCDS ili u ovlastenom neka ti naprave (mislim da je u HR to oko 150kn...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napraviti cu taj sken - postam ovdje kad ga napravim, no koji su onda daljnji koraci da se to napravi kako spada? Naravno, zelio bi to srediti kako spada, ali ne da velike novce ulazem u makinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daljni koraci su da se vidi koji moduli ne rade, ako rade, koje greske prijavlju, da li samo njihovom zamjenom i ispravnim kodiranjem da li ce se rijesiti problem.

 

Sve se svodi na to da li je:

 

a) ozicenje

B) dio koji je spojen na modul neispravan (npr, parking senzor, kamera itd..)

c) modul na koji je spojen

d) krivo kodiranje modula posto si maknuo neke djelove

e) sve pomalo

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno fala na ovim savjetima - trebao bi napraviti taj report u petak, a onda da vidimo sta je sve potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1