0
dvonic

Magljenje stakla - Passat b6 2008.

Recommended Posts

Vozdra ekipa,

od kako sam ubacio kozna sjedala i promjenio klimatronik, stakla mi se nenormalno magle. Doslovce u voznji u 30 sekundi se auto kompletno zamagli sam od sebe i moram stati.

 

Prva slika je stari klimatronik (model iz 2008.) koji je bio u autu, a druga je novi koji sam stavio (model iz 2007).

image.jpg image.jpg

 

Promjenio sam prije 20 dana sve filtere (zraka, kabine, ulja i goriva) i ulje i nije se nista promjenilo.

Ono sto sam pokusao jos:

1. ocistio sam stakla nekim CLIN sredstvom za ciscenje - nakon toga se opet maglilo

2. ocistio sam stakla nekim JON sredstvom za ciscenje (sa alkoholom i octom) - i dalje se maglilo

- nakon ta dva sredstva za ciscenje stakla ostale su samo crte kako sam brisao staklo (pokusao sam i papirnatim rucnicima i krpama od mikrofibre), onda se zamagle te crte i bude jos gore

3. premazao sam stakla SONAX sredstvom protiv magljenja - sada se stakla ne zamagle kompletno vec taj sloj sonaxovog sredstva se pojavi nakon nekog vremena i stakla budu sva umrljana

 

Jel netko imao slican problem? Jel mozda ovaj klimatronik koji sam uzeo (jer mi je trebao klimatronik sa prekidacima za grijace sjedala) ne valja?

Jesu li sjedala mozda povukla vlagu pa sad stalno isparavaju kad grijace ukljucim?

Svi savjeti su dobrodosli new_smile.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel radi klima? Pod klimom bi moralo odmaglit

Jesu ispravni svi motorici?

Jel curi voda mozda negdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj passat skoro svaki ima problema s time...Desilo mi se par puta. Znaci vozim na autoputu normalno sve i odjednom bam, u roku 15 sec auto je potpuno zamagljeno da sam morao stati u zustavnu traku...Ne kuzim zasto se to desi uopce, auto ugrijan toplo puse iz ventilacije...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije bi rekao da je to slucajnost koja se poklopila sa zamjenom klimatronica. Uglavnom ili sa VCDS ili sa kombinacijama tipke napravi rekalibraciju, provjeri motorice (to sam sa VCDS) i ono sto ja u biti milim da je ipak da ti pusta negdje mali hladnjak...

 

 

I da, meni se to desavali zadnjih mjesec, dva, ujutro, upalim auto, puhanje i onda se zamagli ali nakon pol minute do minutu dvije (ovisno koliko je auto stajao i bilo vani hladno) odmagli mi stakla i dalje nikakvih problema. Ja mislim da to ima i veze s vanjskom vlagom mog kraja u kojem zivim (Sveta Nedelja)

Ovih dana nemam takvih problema.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam kalibraciju klimatronika prema uputama na youtubeu i jos jednom sam ocistio stakla (ovaj puta sa novinama - old school :D) da skinem onaj sloj od Sonaxa sto je ostao pa cemo vidjeti sada. Idem veceras u voznju pa cu ga najbolje testirati.

Nisam stigao danas do majstora da mi pregleda klimu.


Jel radi klima? Pod klimom bi moralo odmaglit
Jesu ispravni svi motorici?
Jel curi voda mozda negdje

Pali li se klima uopce na ovim temperaturama?

Trenutacno klimatronik drzim na AUTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri si motoric recirkulacije zraka.. da ti nije klapna ostala zatvorena pa vuce samo zrak iz kabine, cest problem takoder..

Edited by lgoptimus_fk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, ako se mogu ubaciti u temu sa svojim problemom. Imam slican problem na golfu 6 kao dvonic na passatu, znaci pocela su mi se magliti sva stakla cim auto dojde na radnu temp. ubroku od 15sec i to bez obzira kolko je osoba u autu. Filter klime sam mjenjao u 7.mj i jos sam ga jucer gledao i suh je i dobar je. Isto tako cim upalim klimu odmah se odmagli sve ili dok neradi ventilacija je dobro ali mislim da to nije rjesenje. Cini mi se kad upalim puhanje kao da osjetim vlagu ali neznam jel to 100% tocno. Ako mi moze tko pomoci bio bi mu jako zahvalan jer me ovo izluđuje.

 

Hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bit da se i negdi nakuplja voda

Ja sam s passatom 3bg muku mucio s tim

Dok nisam primjetio da je cili gepek natopljen i zadnja klupa djelomicno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali kiler negdi pusta meni se desavalo,ako imas antifriza u autu znaci moraju ti stakla bit masna...Ja izludija dok nisan primjetija da su stakla masna a ne samo zamagljena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa imam i dalje problem s magljenejm stakla i smrdi po vlagi. Auto mi je trošio antifriz ali sam to riješio jer mi je EGR puštao kod konektora antifriz (popravak od 4200kn s rukama),mislio sam da se riješio problem magljenja ali ipak nije i sad mi ne gubi antifriz ali i dalje smrdi po vlagi, i pogledao sam filter i nije mokar a i njega sam mijenjao u 7.mj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je puta nije nista ni smrdilo nit se stvarala voda nit vlaga jednostavno je ventilacija izbacivala na oferku nemora to bit puno..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0