2 2
matecro007

Veliki i mali servis

Recommended Posts

Htio bi napraviti oba servisa odjednom pa mi treba neka vasa misljenja. Sta bi bilo bolje uzeti.
G4 1.9tdi 74kw 2001.god

 

 

Veliki:

Set zupčastog remena
* setovi su zajedno za klizačem/vodilicom remena

CONTITECH CT1028K2

 

GATES K025569XS

 

INA 530009010

Ili neki drugi set.

 

 

Pumpa vode

 


SALERI SIL PA1444

GRAF PA1355

Ili neka druga.

 

Termostat -Dali je uopce potrebno uzimat ovu stavku za servis?

VAG Original

- Antifriz, koncentrat 1:1, rozi, TIP G12+

CARTECHNIK 3L koncentrata za 6L antifriza

 

Natezač kanalnog remena

INA
Ili neki drugi.

 

Kanalni remen, dvostrani

SKF
Ili neki drugi.

 

Remenica (kuplung) alternatora

INA

Ili neka druga.

 

Motorno ulje

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40 5L

 

Čep kartera s brtvom- vjerojatno samo jedan cep?

 

FIlter ulja

MANN

MAHLE/KNECHT

Ili neki drugi.

 

- Filter zraka

VAG Original 1J0129620

MANN C37153

MAHLE/KNECHT LX684

 

Filter goriva

VAG Original 1J0127401B

MANN WK853/3X

MAHLE/KNECHT KL147D

UFI 24.391.00

 

FIlter kabine s aktivnim ugljenom

VAG Original 1J0819644A

MANN CUK2862

MAHLE/KNECHT LAK63

 

Svaki komentar je dobrodosao.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set zupčastog remena

CONTITECH CT1028K2

ili

INA 530009010

 

Pumpa vode
SALERI SIL PA1444

ili Hepu

 

Termostat -Dali je uopce potrebno uzimat ovu stavku za servis?

ako je ispravan ne triba

- Antifriz, koncentrat 1:1, rozi, TIP G12+

CARTECHNIK 3L koncentrata za 6L antifriza

bilo koji g12-13 rozi

 

Natezač kanalnog remena

INA
original je litens

ali ako je ispravan ne triba

 

Kanalni remen, dvostrani

CONTINENTAL

 

Remenica (kuplung) alternatora

INA

ako je ispravna ne triba

 

Motorno ulje

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40 5L

 

Čep kartera s brtvom- vjerojatno samo jedan cep?

ne triba to uvik minjati eventualno bakrenu šajbu ako je stari tip,novi je komplet sa šajbom

 

FIlter ulja

MANN

MAHLE/KNECHT

 

 

- Filter zraka

original bude mann il tako nešto

MANN C37153

MAHLE/KNECHT LX684

 

Filter goriva

VAG Original bude uglavnom UFI bilo koji od navedenih

MANN WK853/3X

MAHLE/KNECHT KL147D

UFI 24.391.00

 

FIlter kabine s aktivnim ugljenom

VAG Original bude mann il mahle il valeo

MANN CUK2862

MAHLE/KNECHT LAK63

 

ovako na brzinu,ja tako sebi a i drugima ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, reklamira se LM al ne smijem vise prigovarat, dobio sam majcu pa cu izgleda i ja morat odradit dobiveno haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se moze natezac kanalnog remena provjerit od oka kod mehanicara il se bas mora skidat?

Nezz kako ostali, ako kad radim veliki servis mijenjam sve natezace, bez obzira bili dobri ili ne. Da se nebi dogodilo da bas taj natezac prdne za 10,20,30.000km pa onda opet vozi majstoru pa opet mijenjaj

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se moze natezac kanalnog remena provjerit od oka kod mehanicara il se bas mora skidat?

Sta mos ovako vidit... Bez skidanja remena nemos vidit ni dal rola rospija..dal natezac ima lufta.... i sve to ako ima 200tkm pod sobom... to je onda za bacit momentalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali se moze natezac kanalnog remena provjerit od oka kod mehanicara il se bas mora skidat?

Može. Čuješ ako rošta ili skače onda je gotov ako se ništa ne čuje onda je ok. Moj je gore original preko 200 tisuća. To uvijek možeš promijenit i mimo zupčastog.

 

Što se tiče ostalih stvari ja bi to ovak;

 

Dayco set + saleri pumpa (graf nemoj jer ima dugačiji impeler za razliku od originala)

kanalni dayco, conit ili gates

termostat Mahle (možeš ga promijet pošto već mijenjaš antifriz a i ne moraš)

remenica INA

Filter ulja, zraka, kabine po mogućnosti MANN

filter goriva UFI

antifriz bilo koji G12+ (Shell, INA itd.)

 

Ulje po tvojem vlastitom nahođenju ... ja sipam INA Star 5W40

Share this post


Link to post
Share on other sites

natezac moze skakat zbog blokirane remenice alternatora (dizeli vecinom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može radi toga i radi remenice radilice, krivog remena (krive dužine) a može i ako španer oslabi ...

 

Šteta je skidat orginalne dijelove ako su još dobri i stavljat neko zamjensko smeće koje će za kojih 10tka tisuća se raspast ... onda si si samo napravio dupli posao.

Edited by Memphis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je ovaj HighTech bolji, no više se interesiram kako se pokazao praktično i da li ga je netko koristio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom koristio ovaj Liqui Moly MoS2 LEICHTLAUF 10W40 bas ovaj kanister od 5L eno ga i sada u garazi ostalo pola litre ulja,ima 4-5 godina od toga kada sam ga sipao i mogu reci da sam bio bas zadovoljan,ali nestalo ih je na stanju pa sam opet na Castrol presao.Mislim da sa LM neces nikako pogrijesiti. :palacg

 

6408_2.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je netko koristio ulja od LM?

 

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W-40

LIQUI MOLY DIESEL HIGH TECH 5W-40_(https://products.liqui-moly.com/oils/diesel-high-tech-5w-40-1.html)

U cvrki i lupu i kompresoru...a uskoro i u kosilici

Pa ti ides ka putu da zasluzis LM majicu...

Ja sam jednom koristio ovaj Liqui Moly MoS2 LEICHTLAUF 10W40 bas ovaj kanister od 5L eno ga i sada u garazi ostalo pola litre ulja,ima 4-5 godina od toga kada sam ga sipao i mogu reci da sam bio bas zadovoljan,ali nestalo ih je na stanju pa sam opet na Castrol presao.Mislim da sa LM neces nikako pogrijesiti. :palacg

 

6408_2.jpg

Tog jos ima. Mada ja koristim super leicht lauf...polusintetika..u duji Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i ima ali nisam vise ni gledao da li ima na stanju,jer i zaboravio sam na njega jer samo Castrol uzimam,kolega <TDI> me je podsjetio na LM pa se sjetih da sam ga uzimao jednom.A prvi put kada sam sipao iznenadio sam se bojom ulja sivkasta-grafitna boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap. Lokalni mehanicari znaju jos izjavit da ulje ne valjda...da je koristeno... a ne znaju da je molibden takve boje

Koristio sam taj mos2 u 1.6d....razvaljen motor jedva pali al sam presao cca 70tkm sa njim...imas ga za kupiti odvojeno za dodatak tvom ulju....oil additive liqui moly...2deci...ili 2.5deci.....30kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si za to,a sta reci za takve mestre suvisno je komentirati evo ovde na fotki se bas fino vidi boja ulja,jer da je koristeno trebalo bi biti crno a ne grafitne boje kao sa fotke, I sam si se uvjerio koliko je dobar LM MoS2,mislis na ovaj dodatak? ;-)

 

maxresdefault.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...evo da tu postavim pitanje da ne otvaram novu temu. Trebao bi uskoro odvesti auto (Golf V, 1.9. tdi) na drugi veliki servis pa me zanima da li je dovoljno mijenjati samo zupčasti remen i pumpu vode ili bi trebalo odmah zamijeniti i kanalni remen?. Poslao sam nekoliko upita u ovlaštene servise u vezi ove akcije 4+ i sve ponude koje sam dobio kreću se u rasponu od 2500 do 2700 kn. U navedene ponude je uključena zamjena zupčastog remena, pumpe vode i antifriza s tim da je u ponudu od 2700kn uključena i zamjena kanalnog remena ali bez natezača. Što se tiče kanalnog remena zanima da li je nužno mijenjati i natezač kanalnog budući da samo natezač dođe sa radom cca 700kn.

Edited by starman100

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno ti golf nema 90tkm pa je taj natezac vec dobrano načet i svakako je preporuka izmjeniti natezac micro remen i remenicu alternatora.... Ako ti je puno love vidi u andjelka aka lageros mislim da ima neki set kanalni natezac i remenica alt. (sve ina il skf) za ok cijenu.... A za skinut zupcasti svakako se skida natezac... moze jedino naplatit izmjenu remenice a na 5ici to nije neki problem.... pa sad koliko je VJ po nalogu neznam...

Svakako mjenjat sve komplet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

 

molio bi savjet oko servisiranja auta (VI 1.6 TDI 206.000km). Prošle godine sam zamjenio zubčaasti, sve remenje, natezače...

U planu mi je dati auto mehaničaru da ga pregleda i ako je potrebno mijenjao bih sljedeće:

 

- tekućinu u kočnicama (nije mijenjana 2 godine)

- pakne

- amortizere (nisu mijenjani uopće na autu)

- ulje mjenjača

 

Kako nisam nikad radio servis na autu koji ima ovoliko kilometara zanima me na što posebno obratiti pozornost i naravno ako netko još ima savjet slobodno neka kaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u kocnicama se i mjenja svako 2 god a mnogi nemisle o rokovima pa uljevaju one sta se mjenjaju svako 12mj.... (recimo ate obicni SL)

Kocnice se mjenjaju ovisno o potrebi i to je na mehu da procijeni....

Ulje mjenjaca nema interval al moze se nalit novo i nebi smjelo bit ikakve razlike...

Sta pogledat... nema sta mnogo... ovjes naprijed... kocnice... a amortizeri ako nisu uljnavi netreba ih niti dirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav , danas kad sam dao kontakt u Polu 1.2 tdi 55kw oglasio se kratki zvučni signal i na displeju blinka servisni ključ i natpis SERVICE , kad upalim auto to prestane, jel se to upozorenje može odnositi i na neki kvar il samo upozorava da se približilo vrijeme redovnog servisa , uopće dali servisni ključ kad se oglasi može i pored svih ostalih signalnih lampica upozoravati da nešto nije u redu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2