0
ivan.karlovac

Pitanje potrosnje

Recommended Posts

Zanima me da li je normalna potrosnja u ovim zimskim uvjetima 9.5 litara na 100 za passat 2.0 tdi CR 140 ks dsg. Voznja je sva u gradu, male relacije. Također me zanima da li itkome tocno pokazuje prisjecnu potrosnju kompjuter meni pise na njemu 6.5-7.5 ali to nema veza sa stvarnoscu. I ljeti mi trosi recimo 8-8,5 po gradu iste relacije kao i sada ako idem po otvorenoj cesti padne na 6-6.5 ispod toga rijetko. Auto uredno servisiran na vrijeme svi servisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratke relacije, stani-kreni. Ako je malo teza noga ode i preko 10l bez problema. Zimska potrosnja mu i ide oko 9l po gradu, a otvorene ceste (2000-2500 okretaja) trosi oko 6. Sto se tice kompa, ako odvozis otvorene ceste 100km i 50 km po gradu dobijes taj neki prosjek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj board isto laze za oko litru. 9L realne potrosnje, po gradu na kratke relacije, nije nimalo cudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 tdi cr saltung potrosnja min.od 4l do max.9l i to gazenja bilo po gradu ili autoputu.normalne voznje grada 7l po Splitu.board krade 0.8l sad kad je ubacen software,prije na tvor.mapi 0.2l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo previse za Golfa 5 2.0 tdi 140 KS,gradska vožnja sa malo tezom nogom na gasu ?

 

Iako bi cr trebao trošiti manje nego pd ?

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

4f9885ebbb2f67d05f2deb5c23e64c98.jpg

Edited by vw_dokii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to stvarna potrosnja sa tezom nogom i upaljenom klimom mozes biti sretan ko beba

Vozim ga većinu vremena trećom na 1900-2100 rpm,ne volim trkeljati i vucarati se na 1300-1500 okretaja.

Vani je bilo oko nule,klima upaljena i grijanje sjedala...

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom 2.0 b7 saltung, potrosnja 7.2 po kompu, u stvarnosti 7.5 max. Po gradu zagrebu sam 99% vremena. Ali ne bas u doba brutalnih guzvi. Autoput je cca 5.5-6.2. Otvorene znam doc i sa 4.2 ali to je vec lagani ekstrem i tada znam bas pazit na to pa sam u 6. na max 80km/h

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ga većinu vremena trećom na 1900-2100 rpm,ne volim trkeljati i vucarati se na 1300-1500 okretaja.

Vani je bilo oko nule,klima upaljena i grijanje sjedala...

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

To je amo rec normalna voznja, teza noga je 2800+. S obzirom ma temperaturu vanka i grad + klima, nema razloga za brigu ako je stvarna potrosnja to sto pise mozda moze se smanjiti za nekih 0.5l ali opet hladno je pa klima radi jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je amo rec normalna voznja, teza noga je 2800+. S obzirom ma temperaturu vanka i grad + klima, nema razloga za brigu ako je stvarna potrosnja to sto pise mozda moze se smanjiti za nekih 0.5l ali opet hladno je pa klima radi jace.

A na autocesti sam u autu sa prtljagom troši 1l vise,vožnja 140-170 kmh,znači nema logike,prije mi po gradu ljeti trošio litru manje,ali dobro brod i Đakovo nisu usporedivi sa zagrebačkom vožnjom i tempom

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na autocesti sam u autu sa prtljagom troi 1l vise,vožnja 140-170 kmh,znači nema logike,prije mi po gradu ljeti troio litru manje,ali dobro brod i Đakovo nisu usporedivi sa zagrebačkom vožnjom i tempom

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Ljeti auta uvijek trose manje radi toplijeg zraka, brzeg grijanja motora itd itd.na autoputu vozi u 6 brzini do max 2300 okretaja pa ces primjetiti promjenu u potrosnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ugrije samo gas... inace jadan sav zacaden...pogotovo gradska voznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ugrije samo gas... inace jadan sav zacaden...pogotovo gradska voznja.

Da, po mogucnosti autoputom od vukovara do splita u 2 brzini u 6000 okretaja da ga malo "procisti"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom 2.0 b7 saltung, potrosnja 7.2 po kompu, u stvarnosti 7.5 max. Po gradu zagrebu sam 99% vremena. Ali ne bas u doba brutalnih guzvi. Autoput je cca 5.5-6.2. Otvorene znam doc i sa 4.2 ali to je vec lagani ekstrem i tada znam bas pazit na to pa sam u 6. na max 80km/h

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Kak racunas u stvarnosti? Cudno mi je kako tako malo laze, ali mozda su u b7 to popravili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na petici tdi 125kw pokazuje skoro skroz tocno prosjek...6,5L par puta vec mjerio i po tocenju ispada cak manje nego po boardu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zato mu i kazem da mu je potrosnja oke. Ako je 7.6l tocno to je dobro s tim da je vani 0° i kao sto sam rekao, moze ici 0.5l dole

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kak racunas u stvarnosti? Cudno mi je kako tako malo laze, ali mozda su u b7 to popravili...

Debilno :) cekam da se upali rezerva. Natocim ga punog sto je cca 63l. I onda se opet vozim dok se ne upali rezerva. Napravim cca 850-900 km i to je to :)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni BC pokazuje vecu potrosnju nek kaj bude, sa tankom prodem oko 850km cca.(55l tank al nikad prek 53 natocit), a board pokazuje 7-7.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vozim u gradu kao starcek ne idem brze od dopustene brzine auto sam mijenja brzine, ponekad se vozim i na tempomat. Ali ispod 9 ne ide po zimi, evo danas je kompjuter pokazao 7.5 a jucer natocio 100 kn i napravio 115 km znaci cca 9.5/100 od uplaljene rezerve do ponovo upaljene. Poceo sam se voziti vise u starom passatu b5 on je 1.9 tdi 110 ks i on mi trosi cca 6 litara jer zna raditi na mjestu po desetak minuta ujutro. Mislim da ce slijedeci auto biti benzinac i unutra plin, jucer pricam sa poznanikom u golfu 5 ima plin i veli da za 200 kn napravi 600 km, dok ja za 100 ne mogu ni 130 po ljeti napraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao golf 3 1.6 55kw sa plinom, grad mi je trosio 9-14 ovisno o stilu voznje a otvorene ceste mi je trosia oko 7l tako da taj poznanik je malo uvelicao km realnije je 500km sto je isto ispaltivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Passata B6 2.0 tdi 140ks, ručni mjenjač, troši mi od 5,2-8.5 l/100km zavisno od vožnje ( grad-otvoreno ).

Ono što sam prije stalno forsirao, potrošnja, potrošnja..... mi je postalo skoro pa nevažno na mojih 13 tkm godišnje.

Nije potrošnja najvažnija stavka, gorivo doziraš koliko imaš novaca, toliko se i voziš. Važnije od toga je da imaš što manje neplaniranih troškova uzrokovanim kvarovima koji nisu redovno održavanje. Jedna dizna, pumpa, egr, dpf, dvomaseni zamašnjak itd,itd.... koštaju brdo novaca za koje bi mogao kupit xxxx litara goriva i vozit se.

Zato ako te auto besprijekorno služi,zadovoljan si s njim u cijelini, imaš super auto, diesel sa puno momenta, još k tome DSG, pusti potrošnju i uživaj u njemu.

 

BTW Passat B7, 2.0 tdi , DSG je moja velika patnja i nadam se moj sljedeći auto. Rado bi se mijenjao s tobom pa nek troši i 9 lit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj b7 2.0 tdi manualac. U Zagrebu se vozim 99% vremena. Imam jako jako malo otovrene i autoputa. Board mi ne laze, mozda 1-2dcl. Potrosnja zadnjih 3000km 7.2. Autoput cca 5.5. Otvorena cesta cca 5. Cak sam jednom imao 4.2 ali to je bilo taljeganje 70-80km/h u 6.

I jedna slika s cime sam burazu vadio mast malo sam mu muljao za rutu

Prava ruta je bila po sljemenu dolje. Od tornja do sestinske crkve :)bccbebfe5de2218dc80a50724c6f0366.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je super za takav auto i taj motor a ima snage fino kad zatreba...

Meni 1.6 cayc u Golfu karavanu pokazuje sada 6.0 zadnjih 2000km s tim da se žena sama vozi na posao i gladi po gasu jedva da ide a kad preračunam to bude u 2 dcl razlike koristim aplikaciju Fuelio pa malo pratim...

Čovjek se iznenadi jer aplikacija radi evidenciju svega tj km, cijene goriva,potrošnje po danu po mjesecima danima godini ono meni fora tko ima volje zanimljiva app.

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto koristim fuelio i dobra je aplikacija skroz. Pogotovo ko uvik toči pun rezervar

Share this post


Link to post
Share on other sites
0