0
ivan.karlovac

Pitanje potrosnje

Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu, imam Leona 1.6 tdi 105ks cayc, 5 brzina, Po gradu mi je oko 5.3 a na otvorenoj 130 sa tempomatom bez klime 6.8, na 150 je 7.5. Nije to malo previše? Pričam danas sa nekim uberašem vozi golfa 6. koji je ubiti isti auto po autoputu na 130 troši 4.9 :ne

Edited by tinovator

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle to je oduvjek problem nitko si ne želi priznat da i dizel troši....

evo cayc 90% grad Zg

S tim da nije ganjanje već žena lagano vozi....2734211577cfa763a0d38c4604a6838b.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polic tvoj auto ne trosi puno a karavan je. Moja duja trosi 6l po gradu a ganjam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polic tvoj auto ne trosi puno a karavan je. Moja duja trosi 6l po gradu a ganjam se.

A žena vozi i vozi onako kako ja ne volim tj šalta ga na malim okretajima ..... govorim ali ne vrijedi govorit tipični ženski sindrom....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznas koji je sindrom gori,taj ili onaj radije 3brzina 75,80 nego cetvrtom brzinom jer ta je brza

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznas koji je sindrom gori,taj ili onaj radije 3brzina 75,80 nego cetvrtom brzinom jer ta je brza

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da al mislim da bolja tvoja opcija nego moja jer kolje ga da mi muka dojde

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina u pravu si..al i ovo je ''melem'' za bubnjić

Share this post


Link to post
Share on other sites

A žena vozi i vozi onako kako ja ne volim tj šalta ga na malim okretajima ..... govorim ali ne vrijedi govorit tipični ženski sindrom....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Nakon Honde i ostalih benzinaca treba objasniti

da tdi nema šta vrtiti u visoke

ali dobro makar je propuhan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle svaka čast Tdi ali voziti ga jedva do 2ooo rpm i šaltati to je meni ipak klanje* auta ali ima ekipa koja ima dsg pa isto šalta tako uz laganu vožnju...

 

Dok ja skužim hehe....

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naslusa sam se takvih prica,ne treba dizela dalje 1600 700rpm vozit,odma saltaj,to se tako vozi,ili fanatici potrosnje moj trosi 3 moj 3.5 a kupi se 2.0 sa 140 170ks

Nece njemu bit koji put ni od visokih nista,malo da se ventili promisaju

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana malo otvorene ali polovica na Ac i to od 130 do 170 kmh ....

dolazi potrošnja na svoje čim je malo toplije od 5.5 Celzijusa jer ne radi na 1ooo Rpm....

143c8d0695209151f60d67d8ce8952d0.jpg

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopirano sa druge teme.

 

G4 1.9tdi 74kw PD

Na pocetku auto trosio 6 do 6,5 litre. Imo sam problema sa turbinom tad mi je auto trosio 8 litri. Reparirao ju i sad pocelo mi trosit 6.9 do 7.4. Ista ruta , isti nacin gradske voznje. Klima je zagasena. Auto za vrijeme kvara slabo je isao, sada odlicno.

Pa me zanima sto bi mogo bit krivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su stari auti tako da nije nita cudno.Moj 1.9 tdi 96kw automatic moze trosit 5l penzionerske voznje...normalna se vrti oko 6/6.5...a ako ga posteno rezem onda ode na 7.5l. Jedino sto nikad nisam mjerio gradsku pa taj podatak nemam. Ista se stvar desila dok je procurila tandemka,mijenjana crijeva i ciscena turbina...od tih prvih kvarova potrosnja je otisla gore.

To su stari auti tako da nije nita cudno.Moj 1.9 tdi 96kw automatic moze trosit 5l penzionerske voznje...normalna se vrti oko 6/6.5...a ako ga posteno rezem onda ode na 7.5l. Jedino sto nikad nisam mjerio gradsku pa taj podatak nemam. Ista se stvar desila dok je procurila tandemka,mijenjana crijeva i ciscena turbina...od tih prvih kvarova potrosnja je otisla gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tandemku sam repariro prije pol godine.

Jedini me kopka maf senzor da je zacepljen, al sam bio na dijagnostici par puta i nikakva greska nije se pojavila.

Ima jos neki stvari koje bi mogle utjecat na povecanu potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: Promjenio maf senzor , ista stvar.

Presao pola tanka sa gradskom voznjom , izracunao sa kilometrima i natankanim gorivom , tocno 7ll trosi prije mi je bilo manje. Otisao na autocestu napravio 50km voznja 140kmh na 3.5 okretaja, izracunao je na kompu 6.3l na 100km.

Mozda sam se krivo izrazio kad sam reko za tendemku, reparirana je brtva tandem pumpe.

Sto jos provjeriti? Meho kaze mozda do dizni da odem kod purica provjeriti, al to mi je sad malo veci trosak pa bi krenuo od manjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je 7 litara za gradsku voznju okej,ja potrosim i 8,9 zavisi

Natoci pun rezervar pa vidi koliko bi kilometara s tim napravio...meni je tandemka slinila na sve strane auto nikad nije vise od 6 6ipo litara trosio,da curi negdi vidio bi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijepo ide, temperatura motora je ok, nema greške to je bitno

a sad dali troši pola litre litru gore dole je nebitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moj 1.6 tdi mapiran na 141ks

Isao sam neki dan do Medugorja

I natocio u Bj punog i ponovo u Imotskom punog i bacim kalkulaciju i ispadne 4.9 litara potrosnja...a zanimljivo komp pokazuje prosjek 5.6 hahah

Nevjerovatno koliko laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0