0
Franjo Polo

POLO 1.2 TDI zujanje pumpe goriva

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

 

Novi sam član pa je ovo moj prvi post:-)

 

Prilikom rada motora na POLO 1.2 TDI čuje se zujanje, kao usisavanje ("srkanje") goriva koje dolazi sa desne strane gdje je rezervar goriva. Pretpostavljam da je u pitanju električna pumpa goriva?! Dakle zvuk je izražen dok auto radi, tj. pumpa "tjera" gorivo.

 

Bio sam sa autom na dijagnostici u Porsche Interauto i odradili test vožnju sa mehaničarem. On tvrdi da je to uobičajen zvuk, da se kod njih tako čuje malo glasnije, da ukoliko želim mogu promijeniti pumpu ali ništa neću time postići...itd.

 

Da li netko ima iskustva / problem s time? Da li se to odnosi samo na 3 cilindar motore kod VW?

 

Unaprijed zahvalan!

 

Franjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ga pitao nek upale drugi takav pa da vidis kako je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se iskreno sjetio toga:-) Ali sumnjam da su takav isti imali.

Zato pitam da li netko ima takav model s tim motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se samo kad das kontakt il cijelo vrijeme ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko si siguran da je to bas pumpa goriva? Sad bubam totalno bezveze ali kaj nemaju neki auti neku pumpu koja pumpa zrak negdje u ispuh radi nekakvih ekoloskih debilana, dok se auto ne zagrije pa onda pumpa manje... ili sam ja to nekaj generalno pobrkao.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko si siguran da je to bas pumpa goriva? Sad bubam totalno bezveze ali kaj nemaju neki auti neku pumpu koja pumpa zrak negdje u ispuh radi nekakvih ekoloskih debilana, dok se auto ne zagrije pa onda pumpa manje... ili sam ja to nekaj generalno pobrkao.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Moguće je ovo što si naveo...hm...

Neki pišu da zna biti problem uslijed niskih temperatura, da kod nekih auta je onda izraženiji zvuk. Uglavnom dolazi sa stražnje strane, gdje se nalazi rezervar goriva pa sam pretpostavio da je vezano za pumpu. Možda i nije.

Budem još provjerio ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moguće je ovo što si naveo...hm...

Neki pišu da zna biti problem uslijed niskih temperatura, da kod nekih auta je onda izraženiji zvuk. Uglavnom dolazi sa stražnje strane, gdje se nalazi rezervar goriva pa sam pretpostavio da je vezano za pumpu. Možda i nije.

Budem još provjerio ovih dana.

Provjeri pa javi ;)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još nešto - bio je na dijagnostici koja je pokazala da je sve u najboljem redu s autom. E sad ne znam da li ona detektira i ovakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0