1 1
goran sdi

Volan MK5

Recommended Posts

Trazio sam na forumu i nisam nasao odgovor.

Htio bih ugraditi MF volan u Jettu. Skuzio sam da moram mijenjati modul volana i mozda zavojnicu volana, ali mene zanima da li mogu koristiti svoj airbag ako kupim isti trokraki volan ili se mora mijenjati i airbag?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam na forumu i nisam nasao odgovor.

Htio bih ugraditi MF volan u Jettu. Skuzio sam da moram mijenjati modul volana i mozda zavojnicu volana, ali mene zanima da li mogu koristiti svoj airbag ako kupim isti trokraki volan ili se mora mijenjati i airbag?

Mozes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Nasao sam nekoliko videa o zamjeni, primjetio sam da airbag na volanu ima jedan kabal a na volanu koji su ugradjivali ima dva kabla. Jos navode da vijak koji drzi volan se smije samo pet puta otpustati i tad se treba zamjeniti?????

Jetta je 2008 godiste, cijene volana znam, kako se krecu cijene modula i zavojnica?

Imam putno racunalo ali na onom manjem ekranu. Nema tempomat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sve tu na forumu,a o stranim da ne pricam,baci oko malo da svaki put ne pisemo isto,imas bar 5 naslova na tu temu,sa cijenama i info sta treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jbg gledao sam. Vecinom je pisano o volanu MK6 u MK5. Pretpostavljam da modul nije isti za te volane, a i teme su starije pa cijene mozda nisu relevantne.

Ono sto sam procitao i gledao ljudi su kupili volan s airbagom pa me muci taj kabal.

A nigdje se ne spominje zamjena vijka.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah jbg neki Englez je snimao video i kaze da je vw preporucio zamjenu. Treci put kad skines volan moras staviti novi vijak???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora se po pravilu u vijak od kartera mijenjati pri svakoj izmjeni ulja. A znam auta koja su presla po 300k km i nikad nije dirano. Tako da po meni je to bzv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ga minjat ako je dobar navoj,ne vidim razlog,da ga 100puta odvijes i zavijes zasto bi stavlja novi ako je taj dobar,cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na nasem forumu sam nasao link na tutorial o zamjeni i on kaze da treba mijenjati vijak. Ja mislim da je to glupost ali evo:

 

Note that this bolt is made to be used 5 times if you screw and unscrew this five times you will have to buy a new one.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vijak me bas i ne brine. Samo bih Vas zamolio ako mozete napisati kataloski broj za modul volana. Planiram staviti MF volan od MK5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na ovoj stranici imas popis modula...

Treba bi highline modul.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

 

Prije 3 dana sam imao istu pricu na passat-u b6.

Kabal aurbag-a koji sam dobio uz volan nije bio odgovarajuci jer je namjenjen za airbag sa dva upaljaca, a moj airbag je sa jednim.

Malo prostudirao kabal i prepravio ga za moj airbag i radi bez greske.

U sustini, nije komplikovan posao ali na sve se mora biti spreman. Neocekivan problem uvjek moze izletiti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1