2 2
kruno.emedi

Puknula opruga na passat b7 variant 2.0 tdi

Recommended Posts

Molim vas da li je kome puknula i zanima me koje opruge uzeti za passata...hvala

 

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

 

auto ima 150000

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vozis preko lezecih? Preletis ili prva pa polako? Dosta puta sam cuo da pukne opruga na novijim autima i nije mi jasno dali je do materijala ili kao ekipa sa sluzbenim autima preletavaju preko lezecih sa 50kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

pucaju opruge

ja mislim da je to zbog soli,pa zahrđa i pukne na krajevima di se skuplja snjig,a i po gradu znam viditi uz rub ceste komadić opruge :gleda

za zamjenske ne znam,al original su označene bojama za tvrdoću (ona 3-4 točke plave,žute,roze...)

najbolje polovne dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su orginal najbolje ali šta je orginal...danas mi je zaposlenik u VW rekao da su kayaba orginal i da se stavljaju u prvu ugradnju samo što u VW stavljaju VW znak...nisam pametan

 

A što se tiče prelaska preko ležećih to mi je i puklo na ležećem, ali brzina je bila 20-30 kmh...stvarno nisam preletio jer se ležeći nalazi 50 metara od zgrade

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene jo nije niti jedna pukla. Kayabina je 260kn kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora znaciti ni lezeci ni sol.

Kod mene na w210 mercedesu je pukla u pola noci. Znaci dosao stari sa puta i parkirao, nakon nekog vremena samo puce nesto glasno. Izasli vani kad auto na krivo stoji. Isto kao da si ju presjekao pilom, nema mrve hrdje niti icega, samo puklo

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi su orginal ili kayaba

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Orginal, nisam još mjenjao ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da li je kome puknula i zanima me koje opruge uzeti za passata...hvala

 

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

 

auto ima 150000

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Normalno u novije vrijeme da pucaju opruge. Nema veze ležeći sol voda itd. Jednostavno novije vrijeme loš materijal. Meni je pukla prije mjesec dana na renolu laguni parkirao navečer i ujutro idem se okrenut iza kuće puče nešto ništa strašno. Ja krenem struže kao Tokarski stroj kad tokari samo glasnije dignem auto na dizalicu pa vidim opruga preletila amortizer i struže felgu. Nemoj se zamarati za orginal da je orginal nebi nikad pukla. Sreća tvoja i moja i čija još pukla nije pukla na velikoj brzini pozdrav

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nzn nikogg da mu je zamjenska ili aftermarket pukla?, danasnja kvaliteta, dobro si prosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na passatu b6 obe zadnje pukle na istom mjestu u razmaku mjesec dana. Gore u vrhu samom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na jednom nisam imao problem sa oprugama, sreca ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za dotični model auta...meni na b5 passatu pukla original opruga naprijed desno prije 3 mjeseca...auto 01 godite opruga nikad mijenjana.Tako da mislim da auto industrija radi svoje...slabiji materijal da dijelovi manje traju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na jednom nisam imao problem sa oprugama, sreca ili?

Ni nama na cvrki nakon 450tkm i na duji vidim da su originalne jos. Mi na cvrki jos original amortizere imamo i nista ne lupa niti trese. Stari od prvog dana pazio preko lezecih u prvoj i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto sam reka da stalno viđam po gradu komade opruga ;-)

Fotografija2212.jpg

Fotografija2216.jpg

ja i dalje misima da je hrđa jedan od većih uzroka,jer po Banja l. stalno viđam ovo dok po Šibeniku nisam nikad vidija

a i ovi šta im je puklo su bili iz unutrašnjosti/uvoza,tj. dio života su proveli na soli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja imao problema sa oprugama,jer imao sam i VW T3 kombi i uvjek je vozen zimi i tako 25 godina i nikad nije bilo problema sa oprugama i amortizeri su jos uvjek bili fabricki na njemu,jedino sto su seleni prednji zezali ali i to je rijeseno.

Mislim da je ipak u pitanju slabiji materijal. ;-)

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2