0
dakako

Mfa Golf 5 - zamjena

Recommended Posts

Stavio bih veliki display na tacho. Imam 30 byte bordnetz. Samo display mjenjati ili cijeli kilometar sat!? Na sta treba obratiti paznju!?

Pucajte sa savjetima,prijedlozima,linkovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam pogrijesio mjesto gdje sam postavio pitanje ili bas nitko nema volju za podijelit iskustva.

Makar link za daljnje citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicno da cijeli sat moras promjenit. I gledat dali je immo 3 ili immo 4 ovisi o godini auta radi lakseg uparivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru kolega. Sat mi je Visteon datum 14.08.2006. Immo mogu saznati samo preko Vcds!? Koji jos podatak trebam dati-znati? Imam i tempomat(1K0 953 519 A).

Edited by dakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da opet priupitam ima li koja pametna glava da pomogne. Kad vec mjenjam display promjenio bih i obicni volan za onaj s tipkama.

 

Radi se o Golfu 2.0 Tdi rucni mjenjac- 6 brzina - 5 vrata proizveden 8.mj 2006.

 

sat koji imam je visteon 14.08.2006 VN4

 

modul volana 1k0 953 549 BC

 

rucica brisaca 1k0 953 519 A

 

prsten volana 1k0 959653 C bih ujedno ostavio,koliko sam shvatio on odgovara za nadogradnju

 

za nabavu planiram;

 

sat od 1,9 tdi 1k0 920 874 B

 

modul volana 1k0 953 549 BP

 

rucica brisaca 1k0 953 519 H

 

volan s dugmicima od golf 5

 

Zna li itko jeli ovo sto namjeravam uzeti kompatibilno!?

 

 

Moram jos provjeriti koji kabal imam za zracni jastuk. Pretpostavljam da i njega trebam uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immo 3 je do 06/2006 immo 4 od 6/2006.

Tvoja je immo 4 i moze tabla sa kataloskim 1K0920873 ili 874. Nebitno je dal je od 1.9, 2.0 rucni mjenjac dsg

Za taj modul volana moze taj prsten.

Rucica brisaca ti moze ostat a moze i bilo koja druga bez MFA, razlika je jedino sta je novija vise naslikana

Kabel za jastuk ti isto treba iz volana sa tipkama jel je drugaciji od tvog, ima dodatni konektor za kontroler u volanu.

Nadam se da sam pomogao

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negdje sam procitao da bi mi izbacivalo gresku kada bih ostavio svoju rucicu brisaca,a mozda bi isto uzrokovala i rucica zmigavaca,tj. tempomata. Pa sam se odlucio i nju kupiti - rucica zmigavaca 1K0953513G.

 

Imas li ideju kako i gdje rijesiti podatke na kilometar satu,!?

 

Jesi,pomogao si i hvala ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi bacalo gresku, provjereno. Stariji volani sa tipkama imaju tipke samo za radio ne za putno tako da ta rucica mora ostat. Moze se dogoditi da ne radi stariji tempomat na novijem modulu, ali i to se moze rijesiti na zicama i izbacivanjem jednog pina ili tom rucicom 513G koju si kupio.

Kilometre bi ti trebao moc rijesiti taj koji ti bude uparivao sat, ako ne moze i moj frend samo je on u Karlovcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi bacalo gresku, provjereno. Stariji volani sa tipkama imaju tipke samo za radio ne za putno tako da ta rucica mora ostat. Moze se dogoditi da ne radi stariji tempomat na novijem modulu, ali i to se moze rijesiti na zicama i izbacivanjem jednog pina ili tom rucicom 513G koju si kupio.

Kilometre bi ti trebao moc rijesiti taj koji ti bude uparivao sat, ako ne moze i moj frend samo je on u Karlovcu

Hvala. Kako sa sigurnoscu uzeti volan preko kojeg mogu ulazit u putno racunalo!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na desnoj strani ti mora bit one kao crtice, tipka OK i gore dolje. Uglavnom svi poslje polovice 2005 god imaju za putno.

3f4f5ded477dea2ecd16dca692b5ba32.jpg

Tak trebaju bit tipke na desnoj strani.

Evo i ovdje slika za usporedbu

9ace84f7497b9acde2c0f1cbf156cb14.jpg

Moj je bio 06/2005 i imao je tipke ko na gornjoj slici

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites
0