0
Jovan97

Passat B6 Engine Workshop

Recommended Posts

Pozz, imam par problema sa b6.Najpre mi je prilikom "servisa" greskom majstora ostao neki sraf u glavi motora, bregasta uhvatila i doslo do pucanje.Al ajde majstor to kao zamenio sve napravio.Uzmem ja auto, vozio 1-2meseca sve super( osim sto malo vergla kada je vec zagrejan pri paljenju,majstori kazu da je do gumica nekih, koje propustaju gorivo), jedan dan izadjem da se provozam, stisnem ga iznad 3-4k rpm i pokaze mi na instrumental Engine Fault Workshop....Ugasim upalim sve okej, posle pokusam opet da nagazim i nista.Kad sad opet pre neki dan opet isto.Kada dodje do radne temp, nabijem malo gas(2-3k rpm), i pocne da izlazi bas onako plavi dim(ne uvek) mada izgleda da je to vise do goriva, posto ulje ne trosi. Nije li imao neko slican problem? Nema niko u blizini da prikacim na komp da odrade diagnostiku i ocitaju greske.

Na auto to je radjen zamajac, stavljen je fiksni, 2.0tdi BKP 16ventila, 140cc , 2005god

 

*Zaboravih da kazem jos nesto :D vrata kod suvozaca nekada ne zele da se otvore od spolja, moram ih otvoriti unutra, kada to uradim kasnije sve okej :P izgleda da je bravica otisla?

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez spajanja dijagnostike corak, pogledaj hidropodizace kad tti je taj tvoj majstor odradio da nije probilo koju casicu, jer smatram da je to jedan od problema

Da su gumice sprica mislim da bi dizao razinu ulja

Digni usis zraka sa kutije filtera zraka, po zvuku bi trebalo zakljucit

Nije nravica na suvozacevim vratima nego motoric jer ih zakljuca al ne otkljucava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez spajanja dijagnostike corak, pogledaj hidropodizace kad tti je taj tvoj majstor odradio da nije probilo koju casicu, jer smatram da je to jedan od problema

Da su gumice sprica mislim da bi dizao razinu ulja

Digni usis zraka sa kutije filtera zraka, po zvuku bi trebalo zakljucit

Nije nravica na suvozacevim vratima nego motoric jer ih zakljuca al ne otkljucava...

Ipak ce morati dijagnostika vidim ja :P Sve mislim da majstor zajebao kada je radio glavu i ventile, pre toga je kada se zagreje , 700-800 rpm na leru radio lagano, sada kao da se cuje nesto, nesto kao da lupka, udara, :P (samo na leru,cim dodam gas, i predje 900rpm prestane).... Kuci imam novu glavu i ventile, ali zbog obrade i troskova reseno je da se stara navari i ostane tako .A da bi video ove hidropodizace, morace glava da se rastura je l da?

inace motor ima 280k predjenih, ali izgleda kada krene da zajebava ne staje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iman 310000 nikad ozbiljnih problema

Digni usis sa filtera po tom puno mozes takljucit jeli ima kao neko medupuhanje na usisu

Tucu hidropodizaci vjerojatno promini sa te glave sta imas i pregledaj bregastu

Al prvo i osnovno da nebi bilo da te upucujem krivo dijagnostika pa onda sve ostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iman 310000 nikad ozbiljnih problema

Digni usis sa filtera po tom puno mozes takljucit jeli ima kao neko medupuhanje na usisu

Tucu hidropodizaci vjerojatno promini sa te glave sta imas i pregledaj bregastu

Al prvo i osnovno da nebi bilo da te upucujem krivo dijagnostika pa onda sve ostalo

Hocu, hocu...samo se plasim da nisu dizne :D to nije dirano..a mom drugu su skoro otisle..nisam gore stavio da prilikom ubrzavanja(kad je u 4,5 brzinu) oce kao neke vibracije da stvara,

Hvala na savetu Milko, iako on vuce i ide kao lud, morace sutra na dijagnostiku

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa suvozacevim vratima i ja imam isti problem, kada je hladno ne zele se otvoriti na kvaku samo iz nutra, kada povucem kvaku ide u prazno nema otpora. Posto mi ke ta strana bila razbijena i stavljala su se nova vrata veli majstor koji je popravljao bravicu da je problem u sajlici tj buziru sada cu naruciti novu sajlicu cca 130 kn kosta i probati sa time. Malo mi je nevjerovatno da cim padne temp ispod cca 0 ne mogu izvana otvoriti vrata, javim rezultate kada promijenim sajlicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da su prve dizne na 2005g i 200...km al moguce da odstupaju, kad ga budes spaja na dijagnostiku pogledajte jeli ima velikih odstupanja, sa prvim diznama ako imaju gresku nebi upalija dok ne odvojis neispravnu

Ivane ako je majstor reka sajla probaj, mozda vlaga negdje pa zaledi ispod 0...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da su prve dizne na 2005g i 200...km al moguce da odstupaju, kad ga budes spaja na dijagnostiku pogledajte jeli ima velikih odstupanja, sa prvim diznama ako imaju gresku nebi upalija dok ne odvojis neispravnuIvane ako je majstor reka sajla probaj, mozda vlaga negdje pa zaledi ispod 0...

Nismo se razumeli..280 000 km ima predjenih :D

 

Sa suvozacevim vratima i ja imam isti problem, kada je hladno ne zele se otvoriti na kvaku samo iz nutra, kada povucem kvaku ide u prazno nema otpora. Posto mi ke ta strana bila razbijena i stavljala su se nova vrata veli majstor koji je popravljao bravicu da je problem u sajlici tj buziru sada cu naruciti novu sajlicu cca 130 kn kosta i probati sa time. Malo mi je nevjerovatno da cim padne temp ispod cca 0 ne mogu izvana otvoriti vrata, javim rezultate kada promijenim sajlicu

Meni je normalno bilo, cak sam board resetovao na factory settings(reko ajde mozda to) i stvarno, jedno vreme nije uopste zezalo, al sad zeza, nebitno da l je temp 15-20 ili ispod nule...mislim nije mi problem, samo sto eto, verovatno je neki glupi deo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazemna toj kilometrazi skoro pa nemoguce ako su siemens dizne da su prve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiksni set ti bas i nije dobar potez... Te 6gangice nisu bezgresne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiksni set ti bas i nije dobar potez... Te 6gangice nisu bezgresne

Smucio mi se vise plivajuci, ovo je skoro odradjeno, oko 3000-4000km imam predjenih, da ga ne ureknem.

Inace dijagnostika nista nije pokazala, osim toga da je auto usao u "safe mode? " :D A ovaj motorcic za vratanca jos vise zezao, to zamenjeno i sad radi(bar za sad)...Sipao dizel na drugoj pumpi, mirniji rad, nema da zeza pri paljenju, i bez dima...Je l moguce da je ovoliko lose gorivo ne razumem :P malo mi je nelogicno da zbog goriva bude sve ono...A diznr nisu simeanove naravno to je verv bilo jasno kad sam napisao da je bkp :D da provozam jos neki dan pa cemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi na bolju diagn. To safe mode mora pisat uzrok a ne samo safe mode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vozio u 3 oko 3000rpm ugasio se motor pokazao opet ovo.Upalim podjem kad ono nema snage da podje :( ajde upalim, podjem prebacim u drugu, na 2000rpm pocne da gubi snagu, ide stane ide stane ... sad konstatno dimi plavi dim :) sve super... ne znam sta je ovo, moguce da je turbina prestala sa radom? Pre mi se cula na 1500rpm sad nikakav zvuk ne cujem..Vozim ga sutra kod majstora(ako uspem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerojatno ti je puklo crijevo neko

Uhh, hvala Bogu, bio kod drugog majstora.Odradio bolje dijagnostiju i bilo je do crevo neko.Kaze da sam ga zakacio kad sam prelazio negde :P al nebitno, zakrpio to, kaze nema potrebe za novo(novo negde oko 60-70e) a uzeo mi samo 10e...I onaj plavi dim, i gasenje turbine, sve je bio problem do tog creva.

Hvala svima na savete

 

 

*sad opet cujem zvuk turbine, joj ?? nesto neprocenivo❤

Edited by Jovan97

Share this post


Link to post
Share on other sites
0