1 1
A.C.

Golf 6 2.0 dizel bijeli dim iz ispuha kada se tijekom ravnomjerne vožnje doda umjereni gas

Recommended Posts

Dobar dan,

 

Molim mišljenje ljudi koji znaju:

 

Primjećuje se da auto izbaci bijeli dim iz ispuha kada se tijekom ravnomjerne vožnje od npr. 100 km/h doda umjereni gas.Također izbaci bijeli dim kada se krene nakon zaustavljanja npr. na semaforu. Na leru ne dimi. Ne troši ulje. Ide odlično. Ne vide se nikakve anomalije.

 

Sumnja se na regeneraciju dpf-a. Međutim pojava traje već 3-4 dana cca 250km. Važna informacija je da se ovo događa samo tijekom dijela (otprilike 50% vremena) rute od cca 30km tj. ostatak rute nema dima.

 

Ukoliko je regeneracija koliko navedeni simptomi mogu trajati?

 

Auto je generalno u odličnom stanju sa 200 kkm. Vozi se 70% otvorene vožnje.Kupljen je prije cca 1500 km.

 

Na netu su dostupne mnoge dijagnoze ali se navedeni simptomi ne uklapaju u nijedan opis... :ne2

 

Hvala,

 

Edited by A.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo pitanje a jeli on upoce ima dpf da ga prosli vlasnik nije skinio?ako ima onda ti radi regeneraciju i ne napravi do kraja ili nemoze napravit(dpf gotov)ili ga ti prekines.izadi na auto put i vozi par kilometara u 4toj brzini na 2200okr.bez ubrzavanja ili usporavanja to bi ga tribalo ocistit.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo pitanje a jeli on upoce ima dpf da ga prosli vlasnik nije skinio?ako ima onda ti radi regeneraciju i ne napravi do kraja ili nemoze napravit(dpf gotov)ili ga ti prekines.izadi na auto put i vozi par kilometara u 4toj brzini na 2200okr.bez ubrzavanja ili usporavanja to bi ga tribalo ocistit.pozz

Upravo bio u mehaničara . Kaže da mi je egr isključen - vjerojatno nedavno. Kaže da dpf bez egr-a crkne jako brzo tj. kroz 1-3kkm. Predlaže da izvadimo dpf. Kuckanjem po kućištu zaključio da je dpf unutra. Kaže 99% da ću sa tim rješiti problem. Još ostavlja opciju da je do turbine ali mala vjerojatnost jer ne troši ulje , turbina se ne čuje, dio rute ne dimi ... vađenje dpf-a i podešavanje softvera 1000kn.

 

Nekako mislim da ne moram na autoput jer vozim svaki dan bar 40km otvorene ceste tako da može regenerirati do mile volje...ili to mora baš biti striktno 4.brzina na 2200rpm? Također maloprije stao sa strane ceste i stajao 2-3 minute. Kad sam krenuo zadimio je jako tako da to izgleda sve lošije. Po tome mislim da je dpf gotov.

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Edited by A.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto s dpf filterom ce dimit bijello samo kad zavrsi regeneraciju tj.kad sve zapali unutra onda zadimi i to je to al tebi to nesto cesto radi regeneraciju.ako je to svakih 100 tinjak km onda je vjerovatno on u pitanju.jedino mi cudno da ti nepali lampicu dpf-a.obicno kad je dpf kraju pali se lammpica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto s dpf filterom ce dimit bijello samo kad zavrsi regeneraciju tj.kad sve zapali unutra onda zadimi i to je to al tebi to nesto cesto radi regeneraciju.ako je to svakih 100 tinjak km onda je vjerovatno on u pitanju.jedino mi cudno da ti nepali lampicu dpf-a.obicno kad je dpf kraju pali se lammpica

Da ne pali lampicu. I meni je čudno. Počeo mi je dimiti prilikom svake vožnje ...nije svako 100km nego svako 20km...

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni mislim da nije dovrsio regeneraciju.izadi na autoput i 4 brzina to je oko 80-90km/h i tempomat.to bi tribalo rijesit stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni mislim da nije dovrsio regeneraciju.izadi na autoput i 4 brzina to je oko 80-90km/h i tempomat.to bi tribalo rijesit stvar

Odluka je pala vadim dpf preksutra. Nikako mi se ne sviđa taj sistem da moram regenerirati po autoputu iako vozim otvorenom cestom većinom.

Hvala na raspravi ...

Ako sve bude ok predstavim pilu uskoro inače

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da znas i da softwerski triba ga ugasit. Cca 150-200 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf uklonjen hardverski i softverski...dima nema ni u tragovima. Sve 5. ☺

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1