2 2
gabric98

Golf VII - kvaliteta audio sistema

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Nakon prekopavanja cijelog interneta u nadi da ću pronaći odgovor - odgovra nema, stoga sam odlučio okušati svoju sreću na forumu.

Odnedavni sam ponosan vlasnik Golfa 7, 2015 god. 2.0 TDI DSG. Sa autom beskonačno zadovoljan, fino ide, malo troši, ima solidnu opremu, sve super, osim jedne mane - zvuk.

Naime, stock audio system u Golfu je nekakve srednje klase, ništa pretjerano dobro niti loše - zvuk je OK, basa skoro pa i nema, no za prosječnog korisnika kao ja, sasvim dosta. Problemi dolaze kada se izvor zvuka sa radia, koji sasvim solidno radi, prebaci na USB, SD Card ili Bluetooth. Zvuk postane nejasan, nečist, visoko-frekventni tonovi prelaze u krčanje/pucketanje - zvuk je odvratno loš i neugodan.

Prvo što mi je palo napamet je da su zvučnici "probijeni", ali kada se izvor zvuka prebaci na radio, normalno rade.

Isprobano je spajanje više mobitela na BT, više vrsta fajlova na SD/USB - ništa ne pomaže. Posavjetovao sam se sa kolegom koji predpostavlja da je negdje otišao spoj/konektor ili da je potreban update softwarea.

Ima li tko da se našao u sličnoj situaciji?

P.S. Uređaj je Discovery Pro sa 8 zvučnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just in case, provjeri klizace ulaznih signala u postavkama. Ako su postavljeni na malu vrijednost, onda se zvuk izoblicava kad se pojacava.

Pretpostavljam da je kvaliteta audio datoteka (bitrate ako su mp3) na SD/USB medijima barem 256, ako ne 320 kbps.

Isto tako pogledati kako je namjesten Fader.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just in case, provjeri klizace ulaznih signala u postavkama. Ako su postavljeni na malu vrijednost, onda se zvuk izoblicava kad se pojacava.

Pretpostavljam da je kvaliteta audio datoteka (bitrate ako su mp3) na SD/USB medijima barem 256, ako ne 320 kbps.

Isto tako pogledati kako je namjesten Fader.

Just in case, provjeri klizace ulaznih signala u postavkama. Ako su postavljeni na malu vrijednost, onda se zvuk izoblicava kad se pojacava.

Pretpostavljam da je kvaliteta audio datoteka (bitrate ako su mp3) na SD/USB medijima barem 256, ako ne 320 kbps.

Isto tako pogledati kako je namjesten Fader.

Jes jes, svi ulazni equalizeri, kao i bass/middle/treble na autu isprobani. Bitrate fajlova je uglavnom 320kbps.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

zovni sutra da se vidimo pa da usporedimo u mom i tvom.. a i pogledamo u vcds ako sto zajebava ili baca gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si probao možda sa drugim formatima na kojima je zvuk kvalitetniji recimo WAV, WMA Lossless, Flac ili AAC. Koristim MP3 jer mi je zvuk odličan pa nemam potrebe za gore navedene formate a i dosta mi stane na 32GB USB stick. Uvijek ripam na 320kbps sve ispod toga je mizerne kvalaitete i ne koristim za slušanje. Gornji formati su poveći osim AAC koji je skoro istog ali bi zvuk trebao biti puno kvalitetniji, no ovisi koje formate uređaj podržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dicover media i zadovaljan sam zvukom sa bilo cega. Kako skinem pjesmu tako stavim na usb.

Ima tu jedan decko isto je postavio pitanje, zvuk mu je koma, cuje se koda je mob u vratima pa sa njega svira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao stavit kakav dvd,koncert ili bilo sto audio fileova snimljeno na dvd-u

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ekipa nakon još gro kemijanja pronađoh razlog lošeg zvuka.

 

Bluetooth kao bluetooth ima lošiju kvalitetu zvuka u Golfu. Na to se, vidim, dosta ljudi žali pa njega nisam uzeo u obzir - iako su problemi reprodukcije bili skoro isti kao i sa SD/USB što mi je malo odužilo rješavanje problema...

Pošto sam si aktivirao VideoInMotion, a Discovery Pro ne podržava 720p videe, već 576p format, bio sam primoran konvertirati video na nižu kvalitetu, prilikom čega je audio bio prebačen na AAC format, bitrate 160kbps - audio kvaliteta je bila jako komprimitirana, a ja sam bio uvjeren da audio nije bio diran... Ponovo konvertiranje video fajlova sa audio MP3 format sa bitrate 320kbps je riješilo problem kao što su Roby ZD i <TDI> predložili :care . Sad mirno na spavanje :lol2

Hvala svima na pomoći,
Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me to, jer i 128bit svira lijepo na obicnim radijima...

Nije ni toliko do bitratea koliko je do formata. Probao sam 320kbps AAC - malo bolji zvuk, ali i dalje nije bio čist/jasan. Tek prebacivanje na MP3 format je riješilo problem.

 

Također, AC3 format je jednake kvalitete kao i MP3, ali ga Discovery Pro ne podržava tj. zvuk se ne reproducira.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zavaravaj se, važan ti je bitrate kod mp3 a naravno da ovisi i o formatu kojeg koristiš. Ja recimo čujem razliku između 128 i 320kbps i kada imam takav miks pjesama jer nemam toliku kolekciju CD-a da bih sve mogao sam ripati onda ove sa slabijim čujno osjetim kao da je netko stišao pjesmu i zamutio tonove.

Po samoj veličini datoteke vidi se razlika, usporedi originalni album na CD-u i mp3 na 320kbps i bit će ti sve jasno. Čak ni Flac kojeg skineš sa interneta nije toliko dobar kao kad ga sam izradiš jer se ne zna koja je datoteka prethodno ripana i zato ima svega. Ako želiš imati dobar zvuk drži se ovih formata CD=WAV=FLAC, to je najbolje jer zadržava onaj zvuk koji je isti kao na nosaču CD-a samo što se WAV i FLAC daju komprimirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da sam u dobroj temi! Interesira me na koji način se pojave one ikonice na zaslonu npr. Radio Dalmacija, Otvoreni ili slično?? Stoje mi samo prazne kockice koje mogu skrolat livo i desno ali samo slovima povie pie memorirana stanica.. hvala

Edited by Lorko26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da sam u dobroj temi! Interesira me na koji način se pojave one ikonice na zaslonu npr. Radio Dalmacija, Otvoreni ili slično?? Stoje mi samo prazne kockice koje mogu skrolat livo i desno ali samo slovima povie pie memorirana stanica.. hvala

Koji ti je uredjaj? Kataloški broj jel imaš?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznan napamet auto je 2018 trendline plus mislin da je 6,5 zaslon,!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na USB stick skini logo-e stanica koje zelis i mislim da ti moraju biti u 4:3 formatu. U meniju potrazi gdje je to, pogledaj uputstva i onda jednu po jednu stanicu izaberes sa usb-a logo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skinuo sa njihove stranice, prebacio na usb i sa usb na radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopce neman ovu mogucnost u setupu radio logos! Kako cu onda pridruzit sliku iman ih sve na usb-u!! Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuto sa official VW stranice, na usb pa u auto.d0c0758a025093ba59e082911665dd54.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok jasno mi je ali meni u meniju nema ovaj logo stanice uopce opcija, u 30 sekundi videa!

Edited by Lorko26

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2