4 4
Miljach

GOLF 6 "tuli" prilikom skretanja

Recommended Posts

Dobar dan,

 

 

Nedavno se počelo čuti "tuljenje" iz prednjeg kraja vozila (ne mogu tocno definirati lijevi ili desni) prilikom skretanja u lijevu stran i pri manjim brzinama.

To se najviše čuje prilikom skretanja na uzbrdici ili nizbrdici, na ravnom se moze cuti al puno slabije, jedva da se cuje. E sad neki mehanicari kazu da bi mozda mogao biti lezaj, a neki govore da ako bi bio lezaj da bi se culo non-stop, odn. kad bi se vozio ravno, a tada se ne cuje. Nebi zelio ici nesto mijenjat a da nisam siguran da je to to, pa ako je netko imao slican slucaj ili zan netko puno bi pomoglo.

 

Auto je golf 6, 2.0tdi, 2011.g. 103kw

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj se na ravnom cuje kada skroz ode, dok je u pocecima onda se cuje samo po zavojima, ako se cuje u desnom zavoju onda je lijevi otisao, ako se cuje u lijevom zavoju, onda desni ne valja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je homomineticki bio. A sad se pak gume cuju u zavoju. Lezaji novi. A lezaj bi vecinom brujao kada ides ravno. Tako je meni prije bilo sa zadnjim lezajem.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se i ja nadovežem meni se to čuje kad idem u rikverc ili kad se zaustavim i idem puno lijevo ili desno, ali zanimljivo kad je auto bio hladan i kad su bili mi usi se nije čulo. Radi se o passatu 2011 b7 2.0tdi.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to lezaj, stisni kvacilo i vidjet ćeš da nema zvuka

 

Pojavilo se to i meni i vec dugo je tako, a pojma nemam sta je

 

Nakon sto dignem auto na dizalicu, tipa nakon zamjene guma, ne čuje se jedno vrijeme i onda opet, u pravilu je to na malim brzinama i kad je pun volan namotan, cijeli ovjes pregledao jedino na sta sam posumnjao je letva volana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

 

 

Nedavno se počelo čuti "tuljenje" iz prednjeg kraja vozila (ne mogu tocno definirati lijevi ili desni) prilikom skretanja u lijevu stran i pri manjim brzinama.

To se najviše čuje prilikom skretanja na uzbrdici ili nizbrdici, na ravnom se moze cuti al puno slabije, jedva da se cuje. E sad neki mehanicari kazu da bi mozda mogao biti lezaj, a neki govore da ako bi bio lezaj da bi se culo non-stop, odn. kad bi se vozio ravno, a tada se ne cuje. Nebi zelio ici nesto mijenjat a da nisam siguran da je to to, pa ako je netko imao slican slucaj ili zan netko puno bi pomoglo.

 

Auto je golf 6, 2.0tdi, 2011.g. 103kw

 

Tuljenje je malo nespretan izraz. Ako huci ili zuji,onako kako je Mouse-RI opisao,lezaj ti ispusta dusu,a od druge skupine "majstora" koje opisujes u svom postu ,bjezi glavom bez obzira i ne osvrci se.

Nadalje ako se nesto cuje,a pogotovo ako jos pri ubrzavanju ubrzaje i ritam toga zvuka; lupka kucka,lomi(tak-tak-tak-tak-tak) onda je G2 LTD upravu.

Teoriju kolege mastera ces provjeriti na sljedeci nacin(dakle provjera letve volana).

Podignes prednji kraj od zemlje ili komplet auto dignes na dizalici,upalis sa pritisnutim kvacilom i ubacis u prvu brzinu,te pustis kvacilo,jednako kako bi to radio kad zelis normalno voziti,ali bez ikakvog dodavanja gasa. Ako volan trzne lijevo,desno ili samo jedno od toga,letva je neispravna. To nije nekakvo lagano trzuckanje,vec te to ponasanje volana definitivno iznenadi,da ne kazem prepadne.

Druk lezaj definitivno nije,jer bi se cuo neovisno vozis uzbrdo,nizbrdo,lijevo,desno,naprijed,nazad gore,dole.....

Edited by dakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne lupka tak da vjerojatno nije homokineticki, vise huci.

 

E sad malo sam se raspitivao za cijene i zamjene lezaja, znaci cijena lezaja s glavcinom, skf ili fag + posao bi me ispao oko 800kn s popustom na gotovinu, da li je to puno? bi bilo bolje da sam kupim lezaj pa s njim otidem mehanicaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se smio kladiti da vam fali ATF-a. Provjerite ulje za servo.

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tvom opisu zvuka nikako nije moglo doci do ostecenja glavcine. Po meni dovoljno je promjeniti lezaj.

Sacekaj jos kakvo misljenje drugih kolega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se smio kladiti da vam fali ATF-a. Provjerite ulje za servo.

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

 

nebi se mozda onda culo i u lijevu i u desnu stran? i na ravnome?

 

 

Po tvom opisu zvuka nikako nije moglo doci do ostecenja glavcine. Po meni dovoljno je promjeniti lezaj.

Sacekaj jos kakvo misljenje drugih kolega.

 

Zasto mi onda svi mehanicari govore da se prilikom mijenjanja lezaja uvijek mijenja i glavcina? ili se njima neda to rastavljati ili da si jos naplate vise za cijeli sklop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njima je tako lakse,pogotovu ako je ne osjetljiv na stanje tvoga novcanika. A mozda su lijeni,nesposobni......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na passatu kada je curio atf tulilo je u mjestu cak a jako glasno kada smotam. To vam je minuta provjeriti.

 

 

Lezaj cesto zna doci upresan u glavcinu pa mozda zato govore da ide u kompletu.

 

Lezajeve mozete provjeriti tako sto na dizalici rukom zavrtite kotace, i ako bruji onda je do njega

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok ali di je posuda od ulja, i recimo jutros hladno i niš se ne čuje

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ležaj je u kompletu sa glavčinom

to je ok cijena

ležaj oko 500kn+ruke 200-300kn(nisam 100% siguran al je to tu negdi)

ništa te ne košta pitati u autodijelovima koliko je ležaj a koliko će ti uzeti za ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav je zvuk, naravno u kabini se manje čuje, ali sw cuje, kod mene na full motanju lijevo i desno, ko hidraulika kad se napne na kraju

 

Edit: kod stiskanja kvacila nestane

 

Edited by master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se smio kladiti da vam fali ATF-a. Provjerite ulje za servo.

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Golf mk6 ima elektricnu pumpu volana pa s toga nema ni ulja.. Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav je zvuk, naravno u kabini se manje čuje, ali sw cuje, kod mene na full motanju lijevo i desno, ko hidraulika kad se napne na kraju

 

Edit: kod stiskanja kvacila nestane

 

Ee nesto slicno tome, samo je meni kad skrecem ulijevo, i samo kad sam na uzbrdici ili nizbrdici

Upravo bio auto kod mehanicara (bez mene) , oni se vozili, doduse po ravnici, nista ne cuju, digli ga i nista nisu nasli

Edited by Miljach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf mk6 ima elektricnu pumpu volana pa s toga nema ni ulja..

Hvala, nisam znao. Samo zbunjujem kolegu bez veze :D

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se pojavljuje taj zvuk, znaci kad stanem i trebam skrenut lijevo ili desno, znaci krenem smotam volan i onda "huci" a kad izravnam volan ništa se necuje, znaci pri skroz maloj brzini priliko skretanja kada krecem lijevo ili desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E e to da tako i meni, mislim auto nema nikakvih problema(bogu hvala) jedino to ponekad živcira, mislim ako nije teško za popravit volio bih i to riješit.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar kod mene na Passatu B6 2006. Kad smotam puni lijevi ili desni, čuje se neko hukanje. Ista stvar ako idem u rikverc. zanimljivo, ako se vozim 180 po autoputu, ne čuje se ništa.

Danas kod majstora, otišao zadnji desni ležaj kotača.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4