4 4
Miljach

GOLF 6 "tuli" prilikom skretanja

Recommended Posts

Kakav god da stavis lezaj nece ti dugo trajati,morat ces mjenjati svake godine ili dvije,jer znam kolegu koji drzi AutoSkolu i mjenjao je zadnje lezajeve na oba tocka na Golfu V stavio SKF i poceli se cuti poslije godinu dana i opet ih zamjene stavi Atec i sledece godine ista stvar i na kraju kupio OEM jest da su preskupi ali evo vec 3 godina ne cuje se nista, a Golf na satu ima preko 450.000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što tuli nije ležaj, ležaj ima sasvim drukčiji zvuk i nema veze sa skretanje lijevo i desno na maloj brzini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav god da stavis lezaj nece ti dugo trajati,morat ces mjenjati svake godine ili dvije,jer znam kolegu koji drzi AutoSkolu i mjenjao je zadnje lezajeve na oba tocka na Golfu V stavio SKF i poceli se cuti poslije godinu dana i opet ih zamjene stavi Atec i sledece godine ista stvar i na kraju kupio OEM jest da su preskupi ali evo vec 3 godina ne cuje se nista, a Golf na satu ima preko 450.000km.

Glupost , pogotovo ako je stavio SKF ili FAG, evo meni već 150k km drže na Golf 5, zamjenio ih 3 od 4, 2x SKF i jednom FAG. Očito mu je netko zavaljao fejk ležajeve. Jer iz mog isksutva FAG i SKF drže kao i original u najmanju ruku, a duplo su jeftiniji.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf mk6 ima elektricnu pumpu volana pa s toga nema ni ulja..

Mislim da se odnosi na atf ulje koje je u kočnicama, kuplung cilindar i mislim volan iako je servotronik.

Za volan sad nisam siguran da li ga atf podmaziva ili ima u sebi svoje ulje ili mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se odnosi na atf ulje koje je u kočnicama, kuplung cilindar i mislim volan iako je servotronik.

Za volan sad nisam siguran da li ga atf podmaziva ili ima u sebi svoje ulje ili mast.

U kocnicama nije atf nego uk4...ni slicno atf-u...hahah

U volanu ulja nema..u cilindru kvacila je isto uk4 tj kociona tekucina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupost , pogotovo ako je stavio SKF ili FAG, evo meni već 150k km drže na Golf 5, zamjenio ih 3 od 4, 2x SKF i jednom FAG. Očito mu je netko zavaljao fejk ležajeve. Jer iz mog isksutva FAG i SKF drže kao i original u najmanju ruku, a duplo su jeftiniji.

Ne znam kolega,da li mu je netko zavaljao fejk lezajeve u SKF kutiju, mada i na samom lezaju pise SKF,ja osobno nisam imao lose iskustvo sa SKF-om ali ovo kada ih je kolega mjenjao dva puta u dvije godine onda sam postao sumnjicav, jer stvarno su brujili da nisi mogao da sjedis na zadnjem sjedistu to je bilo najizrazenjie izmedju 60-70 km/h ,to si upravu da su cak duplo jeftiniji od OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kocnicama nije atf nego uk4...ni slicno atf-u...hahah

U volanu ulja nema..u cilindru kvacila je isto uk4 tj kociona tekucina.

:) :) ma na uk4 sam i mislil a napisal atf :)

Na nekim citroenima sam videl kod progresivnog volana da ide lajtung sa uljem na njih pa sam zato povezao...

Meni se isto tak čuje da bruji kod smotanog volana i u jednu i u drugu stranu samo kod kretanja, a u vožnji ne, ko kad su neke loše zimske gume takav zvuk se pojavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim naknadno. Nakon zamjene ležaja na zadnjem desnom kotaču (u garanciji) zvuk je i dalje prisutan. Isto kako je Krky napisao: Meni se isto tak čuje da bruji kod smotanog volana i u jednu i u drugu stranu samo kod kretanja, a u vožnji ne, ko kad su neke loše zimske gume takav zvuk se pojavi…

E sad, nebi rekao da je do guma jer je isti zvuk bio na zimskim gumama i na starim ljetnim gumama ali i na novim ljetnim gumama. Ne mogu dokučiti o čemu se radi, ali svakako živcira :@

Edited by DoktorD

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je netko skuzio o čemu se ovdje radi?

Meni se čini da ima veze s diskom i disk pločicama ali se nisam stigao s time pozabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa, ja i dalje imam situaciju da mi nešto tuli kod niskih brzina, skretanja lijevo ili desno. Nije ništa gore nego je bilo, a o gumama ne ovisi uopće. 

Zadnje što sam primijetio da se taj zvuk izgubi ako pustim papučicu gasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, ja sam uspio rijesiti nakon milijun toga sa zamijenom ulja u getribi nestalo je 90% tog tuljenja, nakon sto sam zamijenio nosac motora (na getribi) nestalo je i ostatak.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok ekipa, evo zamijenio ulje u getribi, zvuk je nestao na 2 tjedna i onda se opet pojavio. Sada se cuje povremeno i samo kada skrecem lijevo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa...
Imam sličan problem na G7.5 (1.6TDI manualac), otkad je došao ovaj problem je prisutan. 
Znači pri malim brzinama (bilo naprijed, bilo nazad)  kad skrećem (svejedno koja strana) isto tako tuli. Stvarno me nevjerojatno živcira. 
Prestane tuliti kad stisnem kvačilo. Nema veze s gumama ili veličinom guma, čuje se jednako i na 16" i na 17". Jedino fascinantno što se intenzivnije čuje na 16", na zimskim gumama na kojima je sad. 

Koliko sam skužio neki su riješili problem zamjenom ulja u getribi/nosača na getribi? 
Dao bih šansu ovome ako ste stvarno riješili problem dugoročno...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, herco said:

Pozdrav ekipa...
Imam sličan problem na G7.5 (1.6TDI manualac), otkad je došao ovaj problem je prisutan. 
Znači pri malim brzinama (bilo naprijed, bilo nazad)  kad skrećem (svejedno koja strana) isto tako tuli. Stvarno me nevjerojatno živcira. 
Prestane tuliti kad stisnem kvačilo. Nema veze s gumama ili veličinom guma, čuje se jednako i na 16" i na 17". Jedino fascinantno što se intenzivnije čuje na 16", na zimskim gumama na kojima je sad. 

Koliko sam skužio neki su riješili problem zamjenom ulja u getribi/nosača na getribi? 
Dao bih šansu ovome ako ste stvarno riješili problem dugoročno...

 

 

Bok, ja sam promijenio ulje u getribi i moram priznati da se zvuk poprilicno smanjio. Nije skroz nestao, ponekad se još čuje ali puuno rjeđe i manje nego prije. Dosad je već prošlo par godina od izmjene i nije ni blizu primjetan tolko kolko je bilo prije izmjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuljenje pri kretanju.... skoda 2023.... proizvođač još nije izbacio tehničko rjesenje.... Blo je nesto da se mjenja ulje u mjenjacu ali izgleda nije to to pa su stopirali taj dio i čeka se dalje.

Imam slušalice sa 5-6 osjetnika i zvuk stiže iz amortizera (gore na hvatištu sa kapom) a u mjenjaču je mir.... i sad evo čekamo šta će proizvođač reći.

Kod modela do 2023 posebno oni oko 2014 i cudan zvuk u voznji u zavoju.... to se rjesavalo sa guranjem motora u jednu stranu....il desno il lijevo... Dakel molaju se vijci nosača ljevo i desno i lagano nategne u jednu stranu. Naravno ispod motora su kolica tako da nije sila na tim sarafima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4