1 1
<TDI>

Testiranje motora sa papirnatim ubrusom

Recommended Posts

Neki dan sam na VOX-u gledao kako lik stavlja papirnati ubrus na otvor gdje se ulijeva ulje i dok motor radi on po rubu obrisa vidi u kakvom su stanju karike. Zna li netko što o ovoj metodi i da li je pouzdana?

ubrusmetodazgsxv.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno gleda jel puše na čep.

Nisi objasnio način pa ništa pametno ne može nitko niti odgovoriti.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam napisao u gornjem postu, ne znam sto bih vise morao dodat, pa nije to neka metoda da trebam pola stranice ispisat da bih pojasnio.

 

Da ponovim ... lik stavi papirnati ubrus preko otvora gdje se ulijeva ulje i dok motor radi na rubu ubrusa se pojavi obris ulja i po tom rubu se jel ti vidi u kakvim je stanju motor i karike, jel ti sad jasniji postupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije bi rekao da je ucinkovitija metoda da odvrnes cep i stavis ga samo na tom mjestu i kada upalis motor da ga ne smije odbacit dakle onda kompresija ne prolazi pokraj karika. A drugo da ne dize ulje na sipci i da ne dimi sivi kao sumanut. Takav je moj 1.6d bio.

E sad ovaj mozda testira koliko uljnih para izlazo pa prema tome odredi kakav je motor. Moj 1.6d je dimio na cep kao lokomotiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki benzinci jos iz 80ih imaju vakum u bloku i kad dignes cep motor se zaljeće.. drimi itd itd... a noviji budu palili i kojekakve lampice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta metoda nema vise pravila .1.6 tdi i 2.0 tdi cr motori puse na sipku od ulja.susjed nova golf 7 1.6 tdi dimi na sipku..

Ta metoda nema vise pravila .1.6 tdi i 2.0 tdi cr motori puse na sipku od ulja.susjed nova golf 7 1.6 tdi dimi na sipku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije bi rekao da je ucinkovitija metoda da odvrnes cep i stavis ga samo na tom mjestu i kada upalis motor da ga ne smije odbacit dakle onda kompresija ne prolazi pokraj karika. A drugo da ne dize ulje na sipci i da ne dimi sivi kao sumanut. Takav je moj 1.6d bio.

E sad ovaj mozda testira koliko uljnih para izlazo pa prema tome odredi kakav je motor. Moj 1.6d je dimio na cep kao lokomotiva.

 

Da, ali on je baš uzeo ubrus jer po onoj čep metodi koju ti je Ivo spomenuo ne vidiš ovaj obris, samo kompresiju osjetiš. Znači, ovo je kao jel ti neka brzinska i lahka metoda ili kao što neki spominju metoda babe Vange i po njoj se nešto dodatno vidi a sad što, pitanje je.

 

Evo, imam snimak ali pošto nisam snimio od početka mislio sam da sam propustio njegovo pojašnjenje a radi se nekoj njegovoj metodi. :) Pomoću nje "ON" iz tog obrisa na salveti vidi kako rade klipovi i ventili, znači ako bi po sredini i onako razbacano bile neke uljne fleke onda se kao vidi da su klipovi i ventili dobili a ako je ovako ravnomjerno kao na gornjoj slici da je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo za tu metodu od starih majstora,ali na mom polu benzincu kada odvrnes cep motor pocne tresti i gusiti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba nabavit poklopac za točit ulje sa 4 čepa da se vidi svaki cilindar pojedinačno...ovako je to neozbiljno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dovoljan dokaz paljenje na zub pri temp od -17c... i potrosnja ulja od cca 0.5-0.8L na 10 tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je najsigurnije izmjeriti kompresiju i znati na cemu si. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako na dvojki... Ajd na G4 izmjeri bez pre velikih muka kao ovdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ljudi kod kupovine auta išlo na mjerenje kompresije motora?
Ja sam napravio poduži spisak što sve trebam pregledati kod kupovine i jedva imao vremena 5. stvari dobro pogledati a išao sam i u ovlašteni servis da provjeri kilometražu i sve ostalo ali kompresiju nisam mjerio, eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je s motorima kojima su bregaste "nepokrivene" kao npr abf i kad otvoris cep on sprica po stropu garaze...sta ces tu s tom salvetom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je najsigurnije izmjeriti kompresiju i znati na cemu si. ;-)

Pa i ne bas... kad ulja trosi moze imat dobru kompresiju.. a gdje su jos kojekakvi aditivi.... Najbolji je terst na 5-10tkm al jebg tad je vec gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1